جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

الانزاپین-حکیم 5

OLANZAPINE-HAKIM 5MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: OLANZAPINE TABLET ORAL 5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص الانزاپین-حکیم ۵ در درمان بیماری های زیر استفاده می‌شود: اختلالات عصبی، اختلالات وسواسی-اجباری، اختلال تنش پس از سانحه، درمان کمردرد مزمن، درمان اختلالات خواب، و درمان کرامپ‌های عضلانی.
موارد مصرف

: اين دارو براي درمان تظاهرات اختلالات رواني از جمله اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی استفاده می شود. | الانزاپین-حکیم 5 یک داروی ضد افسردگی است که برای درمان بیماری هایی مانند افسردگی، اختلالات اضطرابی، اختلالات خواب و بیماری های روانی دیگر استفاده می شود. همچنین، این دارو ممکن است در درمان درد عصبی مزمن مانند نوروپاتی و درد پس از سکته قلبی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف قرص الانزاپین-حکیم ۵، باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که داروی دیگری مصرف کرده و یا به بیماریهای خاصی مبتلا است.

هشدارها

قرص الانزاپین-حکیم ۵ ممکن است عوارضی مانند خوابآلودگی، خوابیدن بیش از حد، سرگیجه، افت ضربان قلب، خشونت، تغییرات در جریان خون، تهوع، کاهش لذت بردن از غذا، افزایش وزن، تهوع و دل درد داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص الانزاپین-حکیم ۵ با داروهای ضدافسردگی معتدل و شدید (مانند مهدیپرین، فلوکستین)، قرص‌های آرام‌بخش و ضدانعقاد (مانند آلپرازولام) و برخی داروهای مسکن (مانند مثانهودرونات) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- به دليل ايجاد خواب آلودگي و كاهش هوشياري هنگام رانندگي و كار با ماشين آلات احتياط شود. 2- در‎ آغاز درمان با اين دارو احتمال بروز كلاپس ناشي از کاهش فشار خون وجود دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه