جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پراکسول

PRAXOL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PRAMIPEXOLE DIHYDROCHLORIDE TABLET ORAL 0.25 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص پراکسول در دوران شیردهی به صورت محدود مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص پراکسول در درمان بیماری‌های قلبی مانند افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، آنژین صدری ناپایدار، اختلالات ریتم قلبی و افزایش ضربان قلب تاکیکاردی و قلب تشنجی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

این دارو در درمان علامت و نشانه هاي بيماري پاركينسون ايديوپاتيك به تنهایی یا همراه لوودوپا و همچنین درمان سندرم پاهاي بي قرار اوليه متوسط تا شديد مصرف می شود. | پراکسول (Prazosin) یک داروی آنتاگونیست آلفا-1 آدرنرژیک است که برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. این دارو به عنوان یک مسدود کننده گیرنده های آلفا-1 آدرنرژیک عمل می کند و با کاهش فعالیت آنها، باعث گشاد شدن عروق خونی و کاهش فشار خون می شود. پراکسول در درمان برخی از بیماری ها و شرایط زیر استفاده می شود: 1. فشار خون بالا (هایپرتانسیون): پراکسول معمولاً برای کاهش فشار خون بالا استفاده می شود. این دارو می تواند به تنهایی یا در ترکیب با دیگر داروهای فشار خون مانند بتابلاکرها یا دیورتیک ها مصرف شود. 2. بزرگی پروستات (هیپرپلازی پروستات): پراکسول می تواند به عنوان یک داروی کمکی در درمان بزرگی پروستات استفاده شود. این دارو با کاهش فشار خون در سیستم ادراری و کاهش تنش عضلات صاف پروستات، علائم مربوط به بزرگی پروستات را کاهش می دهد. 3. اختلال استرس پس از سانحه (PTSD): پراکسول ممکن است در درمان علائم اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مفید باشد. این دارو می تواند به کاهش علائم ناشی از استرس و اضطراب کمک کند. مهم است که قبل از استفاده از پراکسول، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید. همچنین، باید به همه عوارض جانبی ممکن از قبیل سردرد، سرگیجه، خستگی و افت فشار خون توجه کنید و در صورت بروز هرگونه عارضه ناخواسته، به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص پراکسول باید به پزشک اطلاع داد در صورت داشتن بیماری های قلبی، تنفسی، تیروئیدی، اخیراً دچار عفونت تنفسی شده‌اید، مصرف داروهای خاصی می کنید یا هر نوع عوارض یا حساسیت دیگری داشته باشید.

هشدارها

قرص پراکسول ممکن است عوارضی نظیر خستگی، سردرد، سرگیجه، مشکلات گوارشی (مانند اسهال و دستشویی چرکی)، افزایش یا کند شدن ضربان قلب، احساس ضعف عضلانی و تغییرات خواب القا کند.

تداخل دارویی

قرص پراکسول با داروهای آمیودارون، کلونیدین، ریتوناویر و تیوریدازین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

به منظور افزایش تحمل به عوارض جانبي، بهتر است مقدار مصرف اين دارو به تدريج افزايش يابد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه