جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

کوریونیک گنادوتروفین (انسانی)

CHORIONIC GONADOTROPHIN (HUMAN)

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: CHORIONIC GONADOTROPHIN (HUMAN) INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 500 [iU]
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق، پودر، ترکیبی کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) در درمان بی‌اشتهایی جنسی مردان، ناباروری، دستگاه تناسلی مردان، ترمیمی و زایمان استفاده می‌شود.
موارد مصرف

گنادوتروپين جفتي در تشخيص و درمان كريپتوركيديسم (نهان بيضگي) قبل از بلوغ كه به -دليل انسداد آناتوميك نباشد، درمان ناباروري ناشي از بي‎كفايتي عملكرد هيپوفيز در مردان و نيز نازایي در خانم‌ ها به تنهايي و يا در تركيب با مونوتروپين ‎‌ها يا كلوميفن مصرف می ‌شود. این دارو در تشخيص كم كاري غدد جنسي در مردان، نارسايي جسم زرد و نيز به منظور تحريك تخمك ‎گذاري در باروري خارج از بدن (IVF) نيز كاربرد دارد. | کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) یک هورمون است که در درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. برخی از کاربردهای این هورمون عبارتند از: 1. درمان ناباروری: کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) ممکن است در درمان ناباروری مردان و زنان مورد استفاده قرار گیرد. این هورمون می تواند تولید هورمون های جنسی را در مردان و زنان افزایش دهد و بهبود ناباروری را تسریع کند. 2. درمان هایپوگونادیسم: هورمون کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) ممکن است در درمان هایپوگونادیسم استفاده شود. هایپوگونادیسم به کاهش فعالیت تخمدان ها در زنان و کاهش فعالیت تستوسترون در مردان اشاره دارد. این هورمون می تواند فعالیت تخمدان ها و تستوسترون را افزایش دهد و علائم هایپوگونادیسم را کاهش دهد. 3. درمان پرولاکتین بالا: کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) ممکن است در درمان پرولاکتین بالا استفاده شود. پرولاکتین یک هورمون است که توسط غده هیپوفیز ترشح می شود و می تواند تولید هورمون های جنسی را تحت تأثیر قرار دهد. این هورمون می تواند سطح پرولاکتین را کاهش دهد و علائم پرولاکتین بالا را کاهش دهد. مهم است که قبل از استفاده از کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل های درمانی را دقیقاً دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) باید به پزشک در مورد تاریخچه بارداری، علائم حساسیت، بیماری‌های مزمن و استفاده از سایر داروها مطلع ساخت.

هشدارها

احتمال واکنش های حساسیتی و تورم ناگهانی صورت و یا صداقت پا و دست، درد و تورم در محل تزریق، سردرد شدید، دید تاریک، تاری دید، تورم و درد شدید در اندام‌ها می‌توانند عوارض تزریق، پودر، ترکیبی کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) باشند.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی کوریونیک گنادوتروفین (انسانی) با داروهای هورمون‌های جنسیتی، لوپرولید، فينترمين و لوتروپين تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- براي درمان كامل ممكن است به مصرف طولاني مدت دارو نياز باشد. 2- بايد به بيمار توصيه شود تا پس از مصرف دارو، زمان مقاربت و نيز درجه حرارت بدن را به طور روزانه ثبت نمايد

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه