جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلومازنیل

FLUMAZENIL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUMAZENIL INJECTION PARENTERAL 0.1 mg/1mL 5MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق فلومازنیل در درمان بیماری‌هایی مانند آپنه خواب، اوردوزهای تانی، اضطراب ناشی از فراگیر شدن مواد توکسیک، عوارض جانبی بعد از مصرف داروها و جراحی‌های انترو آدومینال استفاده می‌شود.
موارد مصرف

فلومازنيل به منظور رفع اثرات تسكين‎ بخش بنزوديازپين‎ ها در موارد ايجاد بي هوشي، مراقبت-‌هاي ويژه و كاربرد ‌هاي تشخيصي و درمان مسموميت با بنزوديازپين ‎‌ها به كار می‌ رود. | فلومازنیل یک داروی ضدانعقاد است که برای درمان بیمارانی که با داروهای ضدانعقاد مانند بنزودیازپین ها (مانند دیازپام) مسموم شده‌اند، استفاده می‌شود. این دارو برای درمان اوردوزهای بالای بنزودیازپین ها و کاهش علائم مسمومیت مانند بی‌قراری، تهوع، تشنج و تنگی نفس مفید است.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق فلومازنیل، باید به پزشک در مورد همه داروهای پیشین، بیماری ها، آلرژی ها و وضعیت بارداری و شیردهی اطلاع داد.

هشدارها

تزریق فلومازنیل می‌تواند عوارضی مانند تهوع، استفراغ، درد شکم، سردرد و تغییرات در ضربان قلب ایجاد کند.

تداخل دارویی

تزریق فلومازنیل با داروهای مهارکننده‌ی مختصر آنزیم‌ها (به طور مخصوص نماتوستاتین) و داروهای مهارکننده‌ی آنتی‌هیستامینی (مانند آستمیزول) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در طول درمان با اين دارو، بررسي نوار قلبي و علائم حياتي مانند فشار خون، ضربان قلب و تنفس توصيه می ‌شود. 2- بررسي هوشياري بيمار حداقل 2-1 ساعت پس از مصرف دارو ضروري است. 3- كنترل حملات تشنجي بايد قبل از مصرف اين دارو صورت گيرد، به ویژه اگر اين دارو براي برطرف كردن اثرات بنزوديازپين‎ ‌ها پس از مصرف مقادير زياد يا بلند مدت به منظور ايجاد تسكين مصرف شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه