جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دیگوکسین-ریختر

DIGOXIN-RICHTER

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: DIGOXIN TABLET ORAL 0.25 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص دیگوکسین-ریختر در دوران شیردهی محدودیت دارد و توسط پزشک باید ارزیابی شود که آیا مزیت مصرف دارو بیشتر است یا خطر برای نوزاد شیرخوار وجود دارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص دیگوکسین-ریختر در درمان بیماری‌های نارسايي قلبي مزمن و فلوتر و ارتو تاکی‌ها و آریتمی های حرکی قلبی استفاده میشود.
موارد مصرف

ديگوكسين در درمان نارسايي احتقاني قلب و براي پيشگيري و درمان آريتمي قلبي مصرف می شود. | دیگوکسین-ریختر یک داروی قلبی است که از گیاه دیگیتالیس استخراج می شود. این دارو برای درمان برخی از بیماری های قلبی استفاده می شود، از جمله: 1. نارسایی قلبی: دیگوکسین-ریختر معمولاً برای کنترل علائم و علائم نارسایی قلبی مانند ضعف عضله قلب، تپش قلب نامنظم و تنگی نفس استفاده می شود. 2. فیبریلاسیون آریتمی: این دارو ممکن است برای کنترل ضربان قلب نامنظم و نامنظم در بیماران با فیبریلاسیون آریتمی استفاده شود. 3. تاکی‌کاردی: دیگوکسین-ریختر ممکن است برای کنترل ضربان قلب سریع و نامنظم در بیماران با تاکی‌کاردی استفاده شود. مهم است که قبل از استفاده از دیگوکسین-ریختر، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص دیگوکسین-ریختر باید به پزشک اطلاع دهید در صورت داشتن مشکلات قلبی، مشکلات کلیوی، تاریخچه حساسیت به دیگوکسین و یا دیگر داروها، در حال مصرف هر گونه داروی دیگر، و همچنین در صورت بارداری یا شیردهی.

هشدارها

قرص دیگوکسین-ریختر ممکن است عوارضی مانند تشنج، گیجی، سردرد، تهوع، استفراغ، سرخ شدن صورت، ضربان نامنظم قلب، و سرعت ضربان قلب بالا را داشته باشد. همچنین ممکن است باعث افزایش سطح دیگوکسین در خون و عوارض دیگری نیز شود.

تداخل دارویی

قرص دیگوکسین-ریختر با برخی از داروها مانند آمیودارون، وراپامیل، فينيتوئین، ايتراكونازول، ماکرولیدها و کلاريترومایسین و داروهای مسدودکننده کانال کلسیم تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- دارو هر روز در وقت معين مصرف شود. در صورت بروز هرگونه نشانه مسموميت از جمله تهوع، استفراغ، اسهال، كاهش اشتها يا آهسته شدن شديد نبض، بايد به پزشك مراجعه شود. 2- مقدار مصرف ديگوكسين بايد بر اساس نياز هر بيمار تعيين گردد. اين مقدار بر اساس وزن بدون چربي محاسبه می شود، زيرا اين دارو در بافت چربي وارد نمی شود. 3- تزريق وريدي دارو بر تزريق عضلاني آن ارجحيت دارد. تزريق وريدي بايد طي حداقل 5 دقيقه صورت گيرد. تزريق عضلاني تنها درصورتي كه امكان مصرف دارو از راه خوراكي يا وريدي وجود نداشته باشد، انجام می شود. 4- در صورت تغيير شكل تزريقي به شكل خوراكي دارو، تنظيم مقدار مصرف ممكن است ضروري باشد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه