جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوگراف 300 میلی گرم در 20 میلی لیتر

IOGRAPH 300MG I/ML 20ML

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 300 mg/1mL 20MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

درمان بیماری‌های مربوط به عروق خونی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوگراف یک نوع داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان بیماری هایی مانند درد و التهاب عضلات و مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتریت جوانان، آرتریت پس از عمل جراحی، درد قاعدگی و درد های مربوط به التهابات دندانی استفاده می شود. همچنین ممکن است در برخی از موارد برای کاهش تب و التهاب در بیماری های عفونی نیز تجویز شود. با این حال، قبل از استفاده از هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوگراف 300 میلی گرم در 20 میلی لیتر باید به پزشک اطلاع دهید در صورتی که شما یا خانواده‌تان حساسیتی به آیوگراف یا مواد مشابه داشته باشید و یا دچار بیماری‌هایی مانند بیماری کلیه، عروق کلیوی، کبد، قلب، آسم یا بیماری‌های تیروئیدی باشید.

هشدارها

عوارض و هشدارهای ممکن شامل حساسیت‌های جلدی، تهوع و استفراغ، گرفتگی نفس، سرگیجه و افت فشار خون می‌تواند باشد.

تداخل دارویی

تزریق آیوگراف 300 میلی گرم در 20 میلی لیتر با داروهای ضدتشنج، داروهای فشار خون بالا و داروهای ضد التهاب تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه