جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر

IOGRAPH 240MG I/ML 50ML

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 240 mg/1mL 50MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر در دوران شیردهی محدودیت دارد و توصیه می‌شود قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید. (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر در درمان بیماری‌هایی مانند عروق کرونری، آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی، آنژیوگرافی قلب، طبقه‌بندی وریدی، اسکوپی طرف پایین، اسکوپی طرف بالا و سی‌تی اسکن محوطه‌ای استفاده می‌شود. (Fa)
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر یک محلول ضد عفونی کننده است که معمولاً برای درمان عفونت های پوستی مانند زخم ها، سوختگی ها، عفونت های قارچی و عفونت های باکتریایی استفاده می شود. همچنین ممکن است در برخی از موارد برای درمان عفونت های مختلف داخلی نیز استفاده شود. با این حال، قبل از استفاده از هر نوع دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص خودتان مشخص کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر باید به پزشک در مورد حالت عمومی، تاریخچه حساسیت به داروهای مشابه، و مصرف داروهای دیگر ، بخصوص آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و مسدودکننده‌های بتا گلوکورتیکوئیدها اطلاع داد. (Fa)

هشدارها

تزریق آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر ممکن است عوارضی مانند سردرد، تهوع، استفراغ، خارش، و در نادرترین موارد حساسیت شدید و واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند. (Fa)

تداخل دارویی

تزریق آیوگراف 240 میلی گرم در 50 میلی لیتر با دیگر داروهای کاهنده فشار خون و داروهای دیابتی تداخل دارد. (Fa)

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه