جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوگراف 240 میلی گرم در میلی لیتر

IOGRAPH 240MG I/ML 100ML

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 240 mg/1mL
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی: اطلاعات کافی وجود ندارد، بنابراین با توجه به فواید و مخاطرات تزریق ، توصیه می شود که از شیردهی خودداری کنید.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

درمان بیماری های: آنژیوگرافی، سونوگرافی، اینفارکتوگرافی، رادیوگرافی، کاتتریزاسیون و آنژیوپلاستی
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوگراف 240 میلی گرم در میلی لیتر یک نوع داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است. این دارو برای کاهش درد و التهاب در بیماری های مختلف استفاده می شود، از جمله: 1. درد عضلانی و استخوانی: مانند آرتریت، آرتروز، التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید و آرتریت جوانان. 2. درد و التهاب مربوط به عفونت ها: مانند التهاب حاد مفاصل، التهاب پوست و بافت های نرم. 3. درد و التهاب مربوط به آسیب های ورزشی: مانند آسیب های عضلانی، آسیب های روماتیسمی و آسیب های ورزشی مرتبط با استخوان ها و مفاصل. 4. درد و التهاب مربوط به عمل جراحی: مانند عمل جراحی ارتوپدی، عمل جراحی دندانی و عمل جراحی ترمیمی. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوز مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

تاریخچه حساسیت به داروهای تزریقی، بیماری های کلیوی، بارداری، شیردهی و تمامی داروهای مصرفی حال حاضر را به پزشک اطلاع دهید.

هشدارها

عوارض و هشدارها: تحریک گوارش، درد معده، تهوع، استفراغ، گلودرد و حساسیت

تداخل دارویی

تداخل دارویی: دی‌متیرامفتامین، متفورمین و دمتامفتامین

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه