جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

اسوه-ویتامین ای

OSVE-VITAMIN E

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: VITAMIN E INJECTION PARENTERAL 100 [iU]/1mL
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق اسوه-ویتامین ای در دوران شیردهی مجاز است. (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق اسوه-ویتامین ای در درمان نقص ویتامین E، کیستیک فیبروزیس، نوروپاتی دیابتیک و نازور راه کشاورزان استفاده میشود. (Fa)
موارد مصرف

ويتامين E براي پيشگيري ودرمان كمبود اين ويتامين مصرف می ‌شود. | ویتامین E یا اسوه-ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان قوی است که در حفظ سلامتی سلول‌ها و بافت‌های بدن نقش مهمی دارد. این ویتامین در درمان برخی بیماری‌ها و شرایط زیر می‌تواند مفید باشد: 1. بیماری‌های قلبی عروقی: ویتامین E می‌تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان موثر در کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی مانند آترواسکلروزیس عمل کند. 2. آرتریت روماتوئید: مطالعاتی نشان داده‌اند که مصرف ویتامین E می‌تواند علائم و نشانه‌های آرتریت روماتوئید را کاهش دهد و به بهبود وضعیت التهابی مرتبط با این بیماری کمک کند. 3. بیماری آلزایمر: برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف ویتامین E می‌تواند در کاهش خطر بروز بیماری آلزایمر و بهبود عملکرد شناختی در افراد مبتلا به این بیماری مفید باشد. 4. بیماری پارکینسون: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف ویتامین E می‌تواند بهبود علائم بیماری پارکینسون مانند لرزش، سفتی عضلانی و مشکلات حرکتی را تسریع کند. 5. بیماری نفروتوکسیک: ویتامین E می‌تواند در کاهش خطر بروز آسیب ناشی از داروهای نفروتوکسیک مانند سیسپلاتین کمک کند. مهم است بدانید که قبل از مصرف هرگونه مکمل یا ویتامین، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص شما تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق اسوه-ویتامین ای، باید به پزشک در مورد هرگونه حساسیت به داروها، بیماری های مزمن و داروهای دیگری که ممکن است مصرف کنید، اطلاع دهید. (Fa)

هشدارها

تزریق اسوه-ویتامین ای عوارضی مانند خونریزی، سردرد، احساس آب سیاه در چشم، اضطراب، درد عضلانی و عکس العمل حساسیتی می تواند داشته باشد. (Fa)

تداخل دارویی

تزریق اسوه-ویتامین ای با داروهای ضد پلاکت، داروهای ضدخون ، و داروهای ضد انعقاد تداخل دارد. (Fa)

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه