جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر

POTASSIUM CHLORIDE 15percent 5ML

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: POTASSIUM CHLORIDE CONCENTRATED INJECTION, SOLUTION, CONCENTRATE INTRAVENOUS 1 meq/1mL 10MILLILITER
دسته بندی: محلول های نمکی
شکل دارو:

تزریق, ترکیبی, متمرکز

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، ترکیبی، متمرکز پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق، ترکیبی، متمرکز پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر برای درمان بیماری‌هایی مانند کمبود پتاسیم خون، اختلالات الکترولیتی و متابولیکی، بیماری‌های قلبی، کلیوی و تاحدیقه در برخی موارد اعتصابات عضلانی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

| پتاسیم کلراید یک نوع مکمل غذایی است که حاوی پتاسیم است. این ماده به عنوان یک منبع پتاسیم برای بدن عمل می کند و در درمان برخی بیماری ها و شرایط زیر استفاده می شود: 1. کاهش سطح پتاسیم خون: پتاسیم کلراید معمولاً برای درمان کاهش سطح پتاسیم خون استفاده می شود. کاهش سطح پتاسیم خون می تواند به علت عوامل مختلفی مانند استفراغ مکرر، دیابت، بیماری های کلیوی و استفاده از برخی داروها رخ دهد. پتاسیم کلراید به عنوان یک منبع پتاسیم به بدن تزریق می شود تا سطح پتاسیم خون را به حالت طبیعی برگرداند. 2. درمان عوارض قلبی: پتاسیم کلراید ممکن است در درمان برخی عوارض قلبی مانند آریتمی ها (اختلالات ریتم قلب) استفاده شود. پتاسیم یک عنصر مهم برای عملکرد صحیح قلب است و مصرف پتاسیم کلراید می تواند به تنظیم ریتم قلب کمک کند. 3. درمان عوارض عصبی: پتاسیم کلراید ممکن است در درمان برخی عوارض عصبی مانند کرامپ عضلانی و ضعف عضلات استفاده شود. پتاسیم یک نقش مهم در عملکرد عضلات دارد و مصرف پتاسیم کلراید می تواند به تقویت عضلات کمک کند. مهم است که قبل از استفاده از هر نوع مکمل غذایی یا دارویی، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص خود تعیین کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، ترکیبی، متمرکز پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر باید به پزشک در مورد داروهای دیگری که شما مصرف می کنید، حالت سلامتی کلی، عوارض قبلی و حساسیت به داروها اطلاع داد.

هشدارها

تزریق، ترکیبی، متمرکز پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر ممکن است عوارضی مانند مشکلات گوارشی (تهوع، استفراغ، دل درد، دیارت، سوزش معده)، تنگی نفس، ناراحتی عمومی، ضعف عضلانی، تغییر در ضربان قلب و دیگر علائم ناخوشایند داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق، ترکیبی، متمرکز پتاسیم کلراید 15درصد 5 میلی لیتر با بیش از 100 داروی دیگر تداخل دارد. لطفاً قبل از مصرف، بهتر است با پزشک یا فارماسیست خود مشورت کنید.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه