جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

سدیم کلراید

SODIUM CHLORIDE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SODIUM CHLORIDE INJECTION, SOLUTION PARENTERAL 0.9 % 500MILLILITER
دسته بندی: آنتی بیوتیک ها
شکل دارو:

تزریق, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق سدیم کلراید در دوران شیردهی در شرایط معمولی مجاز است.

محدودیت بارداری: پس از مطالعات وسیعی که درباره این گروه از داروها روی زنان باردار انجام شد، هیچگونه خطری در سه ماهه اول بارداری بر روی جنین مشاهده نشد و به همین جهت مصرف آن‌ها در دوران بارداری بلامانع است. به این گروه دارویی داروهای مجاز در دوران بارداری گویند.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

تزریق سدیم کلراید در درمان بیماری‌هایی مانند کاهش حجم خون، ایمنی ناتوانی، عفونت‌ها، تروما و درمان علائم ناشی از استفاده از دیورتیک ها استفاده می‌شود.
موارد مصرف

اين محلول براي شستشوي حفرات بدن، بافت ‌ها يا زخم‌ ها، كاتتر قرار داده شده در مسير راه و لوله ‎‌هاي درناژ در جراحي مصـرف می ‌شـود | سدیم کلراید یک نوع نمک است که به عنوان یک محلول وریدی استفاده می‌شود. این محلول در درمان برخی از بیماری‌ها و شرایط زیر استفاده می‌شود: 1. دیفیسیت سدیم: سدیم کلراید به عنوان یک جایگزین برای سدیم که در بدن کم است، استفاده می‌شود. این شرایط می‌تواند به دلیل عواملی مانند اسهال شدید، استفراغ، بیماری کلیوی و یا عمل جراحی باشد. 2. خونریزی: سدیم کلراید ممکن است در مواردی که نیاز به حفظ حجم خون و فشار خون استفاده شود، مفید باشد. این موارد می‌تواند شامل خونریزی شدید، سوختگی‌های بزرگ، عمل جراحی بزرگ و یا شوک حجمی باشد. 3. اختلالات الکترولیتی: سدیم کلراید می‌تواند در مواردی که سطح سدیم و کلر در بدن کاهش یا افزایش می‌یابد، مفید باشد. این موارد می‌تواند شامل اختلالات الکترولیتی ناشی از اسهال، استفراغ، بیماری کلیوی و یا عمل جراحی باشد. مهم است که قبل از استفاده از سدیم کلراید، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و راهنمایی‌های او را دقیقاً دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق سدیم کلراید باید به پزشک در مورد همه داروهای فعلی و گذشته، بیماری‌ها، حساسیت‌ها و مشکلات جدی سلامتی اطلاع داده شود.

هشدارها

تزریق سدیم کلراید می‌تواند عوارض مانند افزایش فشار خون، اختلالات الکترولیتی، آریتمی قلبی، تنگی نفس و آلرژی‌های جدی را ایجاد کند.

تداخل دارویی

تزریق سدیم کلراید ممکن است با دیگر داروهای دیورتیک، کورتیکواستروئیدها، دیگوکسین و دیگر داروهای موثر در قرقره‌کمی، تداخل داشته باشد.

نکات قابل توصیه

از تزريق اين محلول شستشو دهنده بايد خودداري شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.5 lit 0.9درصد سرم سدیم کلراید انفوزیون
طریقه مصرف : وریدی
CLINDAHEXAL 150 CAP
طریقه مصرف : دهانی
CLINDAMYCIN 75MG/5ML
طریقه مصرف : دهانی
Sodium Chloride-0.9درصد, 500ml-INJECTION, SOLUTION-BOTTLE-INTRAVENOUS DRIP
طریقه مصرف : وریدی
آپو-کلیندامایسین
طریقه مصرف : دهانی
آپوکلیندامایسین 150 میلی گرم کپسول-ب
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه