جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

میگرستاپ

MIGRSTOP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SUMATRIPTAN (AS SUCCINATE) TABLET ORAL 50 mg
دسته بندی: داروهای میگرن
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

safe

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

سردردهای خوشه ای میگرن
موارد مصرف

اين دارو براي درمان سردرد‌هاي حاد ميگرني یا سردرد‌هاي خوشه اي مصرف می شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

در صورت وجود آريتمي قلبي، تاكي كاردي، سابقه سكته مغزي، استعداد ابتلا به بيماري عروق كرونر، نارسايي كبد يا كليه، فشار خون بالا با احتياط فراوان به كار رود.

هشدارها

در صورت وجود آريتمي قلبي، تاكي كاردي، سابقه سكته مغزي، استعداد ابتلا به بيماري عروق كرونر، نارسايي كبد يا كليه، فشار خون بالا با احتياط فراوان به كار رود.

تداخل دارویی

همزمان و تا 14 روز بعد از قطع مصرف مهاركنندگان منوآمین‎ اكسیداز نباید از سوماتریپتان استفاده نمود. مصرف همزمان این دارو با لیتیم، ضدافسردگی های سه-حلقه ای و مهاركنندگان منوآمین اكسیداز موجب افزایش شدید فشار خون می شود. مصرف همزمان این دارو با مهاركنندگان اختصاصی برداشت سروتونین موجب ضعف، تشدید رفلكس ها، عدم هماهنگی می گردد. مصرف دی هیدروارگوتامین، ارگوتامین و متی سرژاید همراه با این دارو باعث تشدید اثر انقباض عروق می شود.

نکات قابل توصیه

1- در صورت دراز كشيدن بيمار در يك اتاق تاريك و ساكت، تأثير دارو بيشتر خواهد شد. 2- اگر با يك بار مصرف دارو، بهبودي حاصل نشد، از مصرف مقادير اضافي خودداري و بايد از دارو‌هاي جايگزين استفاده شود. در صورت عود سردرد بعد از بهبودي اوليه مي توان مقادير اضافي تجويز نمود. 3- بين دفعات مصرف سوماتريپتان بايد 7-5 روز فاصله باشد. 4- اين دارو نبايد در سردرد‌هاي آتيپیك مصرف شود

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه