جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال

PENICILLIN-SHAFA 6-3-3 VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PENICILLIN 6-3-3 INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 600000 U/300000 U/300000 U
دسته بندی: آنتی بیوتیک ها
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال در دوران شیردهی محدودیت دارد و توصیه میشود که درصورت لزوم و مستلزم بررسی منافع و مضرات در مشورت با پزشک استفاده شود.

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال در درمان بیماری های زیر استفاده میشود: عفونت های ریوی، عفونت های تنفسی عمومی، عفونت های پوست و بافت نرم، عفونت های دستگاه گوارش، عفونت های ادراری، عفونت های چشم و گوش.
موارد مصرف

| پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال یک آنتی بیوتیک است که حاوی ماده موثره پنی سیلین است. این دارو برای درمان عفونت های باکتریایی مختلف استفاده می شود، از جمله: 1. عفونت های تنفسی مانند عفونت های بینی، گلو، برونش و پنومونیا. 2. عفونت های ادراری مانند سیستیتیس، پیلونفریتیس و عفونت های ادراری تناسلی. 3. عفونت های پوستی و بافت نرم مانند زخم ها، سوختگی ها و عفونت های پوستی قارچی. 4. عفونت های استخوان و مفاصل. 5. عفونت های دستگاه گوارش مانند التهاب معده و روده. 6. عفونت های دستگاه تناسلی مانند التهاب رحم و عفونت های تناسلی مردانه. به هر حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا دستورات و مقدار مناسب برای شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال باید به پزشک اطلاع داده شود در صورت مصرف طولانی مدت دیگر داروها، واکنش حساسیت قبلی به پنی سیلین، بررسی تاریخچه آلرژی، برونش غشایی، برونشیت، و عفونت های ناشی از استرپتوکوک.

هشدارها

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال ممکن است عوارض ناخواسته نظیر واکنش حساسیتی شدید (آنافیلاکسیس)، اسهال، درد شکمی، حمام شدید، بی قراری و کاهش میزان پلاکت خون داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین-شفا 6.3.3 ویال با داروهای آلوپورینول، پروبنسید، متوترکسات، و اورال آنتی کوآگولانت‌ها تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.5 lit 0.9درصد سرم سدیم کلراید انفوزیون
طریقه مصرف : وریدی
CLINDAHEXAL 150 CAP
طریقه مصرف : دهانی
CLINDAMYCIN 75MG/5ML
طریقه مصرف : دهانی
Sodium Chloride-0.9درصد, 500ml-INJECTION, SOLUTION-BOTTLE-INTRAVENOUS DRIP
طریقه مصرف : وریدی
آپو-کلیندامایسین
طریقه مصرف : دهانی
آپوکلیندامایسین 150 میلی گرم کپسول-ب
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه