جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پنی سیلین جی پروکائین 800000

PENICILLIN G PROCAINE (ROOYAN DAROU) 800-000 U VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PENICILLIN G PROCAINE INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 800000 U
دسته بندی: آنتی بیوتیک ها
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی موجود است.

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین 800000 در درمان بیماری‌های مانند عفونت‌های بکتریایی، عفونت‌های پوستی و باکتریایی، عفونت‌های مجاری ادراری، عفونت‌های تنفسی و عفونت‌های استخوان و مفصل استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان عفونت هاي حساس به پني سيلين، (به ويژه ديفتري و نوروسيفليس) مصرف می شود. اشكال دارويي | پنی سیلین جی پروکائین 800000 یک نوع آنتی بیوتیک است که از خانواده پنی سیلین ها می‌باشد. این دارو برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف استفاده می‌شود، از جمله: 1. عفونت‌های تنفسی مانند عفونت‌های بینی و گلو، سینوزیت، تنگی نفس و عفونت‌های ریه. 2. عفونت‌های ادراری مانند سیستیت، پیلونفریت، اورتریت و عفونت‌های کلیه. 3. عفونت‌های پوستی مانند زخم‌های عفونی، آبله، سوختگی و عفونت‌های پوستی دیگر. 4. عفونت‌های استخوان و مفاصل. 5. عفونت‌های دستگاه گوارش مانند التهاب معده و روده. 6. عفونت‌های دستگاه تناسلی مانند التهاب رحم و لگن، عفونت‌های آلت تناسلی خارجی و عفونت‌های جنسی. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نسخه پزشک را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین 800000 باید به پزشک در مورد وضعیت مریضی، داروهای دیگری که مصرف می‌کنید، حساسیت‌های قبلی، فعالیت‌های روزانه و هرگونه عارضه یا آسیب در گذشته مطلع کنید.

هشدارها

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین 800000 ممکن است عوارضی مانند حساسیت، تهوع، استفراغ، اسهال، افزایش ضربان قلب، تغییرات خواب، سرگیجه و خارش داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین 800000 با داروهای آنتی‌کولینرژیک، آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیداز تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو فقط بايد از راه تزريق عميق عضلاني مصرف شده و نبايد از راه داخل وريدي، داخل شريانی يا نزديك عصب تزريق شود. 2- بعضي از بيماران ممكن است دچار عارضه سمي حاد ناشي از واكنش به پروكائين شوند،‌ به ويژه هنگامي كه دارو را در مقادير زياد در يك نوبت مصرف دريافت دارند. اين واكنش ها كه معمولاً گذرا هستند، با علائمي نظير اضطراب، اغتشاش شعور، آشفتگي، افسردگي، حملات تشنجي، توهم و هذيان وترس از مرگ زودرس مشخص می-شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.5 lit 0.9درصد سرم سدیم کلراید انفوزیون
طریقه مصرف : وریدی
CLINDAHEXAL 150 CAP
طریقه مصرف : دهانی
CLINDAMYCIN 75MG/5ML
طریقه مصرف : دهانی
Sodium Chloride-0.9درصد, 500ml-INJECTION, SOLUTION-BOTTLE-INTRAVENOUS DRIP
طریقه مصرف : وریدی
آپو-کلیندامایسین
طریقه مصرف : دهانی
آپوکلیندامایسین 150 میلی گرم کپسول-ب
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه