جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ونلاکسین

VENLAXIN

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: VENLAFAXINE CAPSULE, EXTENDED RELEASE ORAL 75 mg
دسته بندی: ضد افسردگی
شکل دارو:

کپسول, تمدید شده

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول تمدید شده ونلاکسین در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کپسول تمدید شده ونلاکسین برای درمان عفونت‌های تنفسی، عفونت‌های پوستی، عفونت‌های ادراری، عفونت‌های گوارشی و عفونت‌های عفونت‌های استرپتوکوکی منفصله استفاده میشود.
موارد مصرف

این دارو در درمان افسردگی شدید و اضطراب جنرالیزه به کار می رود. | ونلاکسین یک داروی ضد اضطراب و ضد افسردگی است که در درمان برخی از بیماری ها و اختلالات روانی استفاده می شود. این دارو به عنوان یک مهارکننده بازجذب سروتونین عمل می کند و بهبود وضعیت روحی و عاطفی فرد را تسهیل می کند. ونلاکسین به طور عمده برای درمان افسردگی مصرف می شود، اما ممکن است در درمان اختلالات اضطرابی نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این دارو ممکن است در درمان برخی از اختلالات خواب مانند بی اختیاری ادرار و بی اختیاری مدفوع نیز مفید باشد. با این حال، قبل از مصرف ونلاکسین، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص شما تعیین کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول تمدید شده ونلاکسین، باید به پزشک در مورد همه داروهایی که در حال مصرف هستید، بیماری‌های موجود، حساسیت‌ها، بارداری یا شیردهی و سابقه بیماری‌های کبدی و کلیوی خود اطلاع دهید.

هشدارها

کپسول تمدید شده ونلاکسین ممکن است عوارضی نظیر تهوع، استفراغ، اسهال و حساسیت پوستی ایجاد کند.

تداخل دارویی

کپسول تمدید شده ونلاکسین با داروهای ضد اسید معده مانند آنتاگونیست‌های هیدروکلرید اسید کلریدریک، کیتوکونازول، فلووکونازول و قفسه معده‌ای مانند سیمتیدین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- برای حصول به اثر درمانی مطلوب، ممکن است 4 هفته یا بیشتر زمان مورد نیاز باشد. 2- در صورت بروز عوارض گوارشی می‎توان دارو را همراه غذا مصرف کرد. 3- قطع مصرف دارو باید به تدریج و با نظر پزشک انجام شود. 4- به دلیل احتمال بروز سرگیجه، هنگام برخاستن از حالت خوابیده یا نشسته باید احتیاط نمود. 5- به دلیل اختلالات بینایی، خواب آلودگی، در صورت رانندگی یا انجام کار هایی که نیاز به هوشیاری و دقت دارند باید احتیاط کرد. 6- به دلیل افزایش خطر اقدام به خودکشی، به ویژه در اوایل درمان با این دارو، بستگان و افرادی که از بیمار نگهداری می‎کنند، باید هر گونه تغییر مشکوک در رفتار بیمار و وخیم شدن وضعیت افسردگی او را به پزشک اطلاع دهند. 10- در صورت بروز هر گونه واکنش آلرژیک مانند بثورات جلدی یا کهیر، باید مراتب فوراً به اطلاع پزشک رسانده شود. ‎

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

آپو-مکلوبوماید 150 میلی گرم قرص
طریقه مصرف : دهانی
آلوینتا
طریقه مصرف : دهانی
آنتی میگرامین
طریقه مصرف : دهانی
بایوتریپتان
طریقه مصرف : دهانی
بایووکسامین
طریقه مصرف : دهانی
پنتاکسور
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه