جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آتروونت کامپ

ATROVENT COMP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IPRATROPIUM BROMIDE / FENOTEROL HYDROBROMIDE AEROSOL, METERED RESPIRATORY 20 ug/50 ug/1{dose} 200DOSE
دسته بندی: بتا بلوکرها
شکل دارو:

هواپخش, اندازه گیری شده

نحوه مصرف:

تنفسی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت بارداری: در این گروه از داروها، مطالعات و آزمایشاتی روی حیوانات باردار انجام گرفت و نتایج آن نشان از بی خطری دارو برای جنین بود اما این آزمایشات هنوز به صورت گسترده بر روی نوزاد انسان انجام نشده است و نظر قطعی درباره آن‌ها وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

علائم بیماری انسدادی ریه مزمن تشدید آسم درمان پیشگیری از آسم برونش مینور و متوسط به ویژه آسم هایی که با بیماری های قلبی-عروقی همراه باشند
موارد مصرف

ترکیب ایپراتروپیوم-فنوترول در درمان آسم و COPD مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عوارض و هشدار ها

عوارض

آریتمی، فیبریلاسیون بطنی، ایست قلبی، افزایش فشارخون، تپش قلب، سردرد، سرگیجه، یبوست، اسهال، تهوع، استفراغ، احتباس ادرار، افزایش قند خون، ضعف و درد عضلانی از عوارض این دارو می‌باشند.

هشدارها

آریتمی، فیبریلاسیون بطنی، ایست قلبی، افزایش فشارخون، تپش قلب، سردرد، سرگیجه، یبوست، اسهال، تهوع، استفراغ، احتباس ادرار، افزایش قند خون، ضعف و درد عضلانی از عوارض این دارو می‌باشند.

تداخل دارویی

ممکن است موجب افزایش سطح پلاسمایی و اثرات داروهای آنتی کولینرژیک، کانابینوئیدها، لوپ دیورتیک ها، پتاسیم کلراید و سمپاتومیمتیک ها شود. اثرات ایپراتروپیوم و فنوترول نیز ممکن است توسط مهارکننده‌های مونوآمینواکسیدازها و ضدافسردگی‌های سه حلقه‌ای افزایش پیدا کند.

نکات قابل توصیه

1- از تماس دارو با چشم‎‌ها اجتناب شود و در صورت لزوم به هنگام استنشاق آئروسل، چشم‎‌ها بسته شود. در صورت تماس اتفاقي با چشم‎‌ها ممكن است باعث تحريك يا تاري ديد شود. در اين صورت چشم‎‌ها بايد با آب سرد شسته شوند. 2- در صورت استفاده مستمر روزانه، دارو بايد در فواصل معين زماني مصرف شود. 3- در صورت عدم بهبودي و يا بدتر شدن علائم طي 30 دقيقه پس از استفاده دارو به پزشك مراجعه شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

آتروونت کامپ
طریقه مصرف : تنفسی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه