جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پنی سیلین جی پروکائین

PENICILLIN G PROCAINE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PENICILLIN G PROCAINE INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 800000 U
دسته بندی: آنتی بیوتیک ها
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

تزریق پودر ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین در درمان عفونت‌های باکتریال، ناشی از باکتری هایی مانند ماگ، ساپفیلوکوک، پنوموکوک، استفتوکوک و... استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان عفونت هاي حساس به پني سيلين، (به ويژه ديفتري و نوروسيفليس) مصرف می شود. اشكال دارويي | پنی سیلین جی پروکائین یک داروی ضد هیستامینیک است که برای درمان برخی از بیماری ها و علائم آنها استفاده می شود. این دارو در درمان بیماری هایی مانند آلرژی ها، رینیت آلرژیک (آلرژی بینی)، آنفلاماسیون مزمن مجاری تنفسی، آرتریت روماتوئید، آنژیوادما (تورم ناگهانی پوست و بافت زیر پوستی) و برخی از عوارض جانبی داروهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، این دارو ممکن است در درمان تشنج های حاد و تشنج های فوق حاد (مانند تشنج های مرتبط با سکته مغزی) نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق, پودر, ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین باید به پزشک در مورد بیماری‌های مزمن، علایم حساسیت به داروها، داروهای مصرفی قبلی، بارداری و شیردهی، و همچنین اگر عمل جراحی تازه داشته‌اید، اطلاع داد.

هشدارها

عوارض ممکن شامل درد معده، اسهال، التهاب کبد، ریزش مو، بروز عفونت قارچی، نفخ، تهوع و استفراغ، بی‌خوابی، درد عضلانی و زیستهای خون میشود.

تداخل دارویی

تزریق, پودر, ترکیبی پنی سیلین جی پروکائین با دیگر آنتی‌بیوتیک‌های بتالاکتام، کلروامفنیکول و سفالوسپورین‌ها تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو فقط بايد از راه تزريق عميق عضلاني مصرف شده و نبايد از راه داخل وريدي، داخل شريانی يا نزديك عصب تزريق شود. 2- بعضي از بيماران ممكن است دچار عارضه سمي حاد ناشي از واكنش به پروكائين شوند،‌ به ويژه هنگامي كه دارو را در مقادير زياد در يك نوبت مصرف دريافت دارند. اين واكنش ها كه معمولاً گذرا هستند، با علائمي نظير اضطراب، اغتشاش شعور، آشفتگي، افسردگي، حملات تشنجي، توهم و هذيان وترس از مرگ زودرس مشخص می-شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.5 lit 0.9درصد سرم سدیم کلراید انفوزیون
طریقه مصرف : وریدی
CLINDAHEXAL 150 CAP
طریقه مصرف : دهانی
CLINDAMYCIN 75MG/5ML
طریقه مصرف : دهانی
Sodium Chloride-0.9درصد, 500ml-INJECTION, SOLUTION-BOTTLE-INTRAVENOUS DRIP
طریقه مصرف : وریدی
آپو-کلیندامایسین
طریقه مصرف : دهانی
آپوکلیندامایسین 150 میلی گرم کپسول-ب
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه