جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

لویکسام 50

LUVIXAM 50MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUVOXAMINE MALEATE TABLET ORAL 50 mg
دسته بندی: ضد افسردگی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

safe

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

افسردگی اختلال وسواس فکری اختلالات وحشت و اضطراب اختلال اضطراب اجتماعی اختلال استرس پس از سانحه
موارد مصرف

ين دارو در درمان وسواس و افسردگی به كار می ‌رود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

1- در بيماران مبتلا به نارسايي كبدي يا سابقه حمله عصبي با احتياط فراوان مصرف شود. 2- به دليل تمايل به خودكشي در اين بيماران بايد كمترين مقدار ممكن از دارو در اختيار بيمار قرار گيرد.

هشدارها

1- در بيماران مبتلا به نارسايي كبدي يا سابقه حمله عصبي با احتياط فراوان مصرف شود. 2- به دليل تمايل به خودكشي در اين بيماران بايد كمترين مقدار ممكن از دارو در اختيار بيمار قرار گيرد.

تداخل دارویی

این دارو غلظت پلاسمایی فنی ‎توئین، كینیدین،‌ ‌هالوپریدول، سیزاپراید،‌ترفنادین، آلپرازولام، تریازولام،‌ دیازپام، میدازولام،‌پروپرانولول، متوپرولول، كافئین، تئوفیلین،‌ كاربامازپین، ‌كلوزاپین، متادون و وارفارین را افزایش می‌ دهد. مصرف همزمان این دارو با دارو‌ های ضدافسردگی سه حلقه ای و دارو‌ های مقلد سروتونین موجب تشدید عوارض جانبی دارو می‌-شود. مصرف این دارو همزمان با مهاركنندگان مونوآمین اكسیداز می ‌تواند منجر به واكنش‌-های خطرناك كشنده شود. مصرف همزمان الكل می ‌تواند موجب تضعیف شدید CNS گردد. مصرف همزمان این دارو با دیلتیازم موجب بروز برادی‎ كاردی می‌ شود.

نکات قابل توصیه

1- در صورت مصرف همزمان فلووكسامين با بتابلاکرها، تئوفيلين، كاربامازپين، كلوزاپين، متادون و ديلتيازم مقدارمصرف اين داروها را بايد كاهش داد. 2- در بيماران مبتلا به اختلال كبدي،‌ مقدار مصرف دارو را بايد كاهش داد. 3- در صورت تجويز بلند مدت اين دارو براي كودكان،‌ بايد پارامتر‌ هاي رشد را كنترل كرد. 4- حداقل 14روز فاصله زماني بين مصرف مهاركننده ‎‌هاي مونوآمين ‎اكسيداز و فلووكسامين بايد در نظر گرفته شود. 5- مصرف اين دارو بايد به تدريج قطع شود. در هر7 -5 روز يك بار، مقدار مصرف را بايد به ميزان 50 میلی‌گرم كاهش داد. 6- برای دستيابي به اثرات درماني دارو ممكن است چند هفته زمان لازم باشد. 7- در صورت بروز بثورات پوستي، كهير يا ساير واكنش‌ هاي آلرژیک پوستي به پزشك مراجعه شود. 8- به دليل عوارض خواب ‎آلودگي، اختلال بينايي و اختلال در فكركردن هنگام رانندگي يا انجام كار ‌هايی كه نياز به هوشياري و دقت دارند بايد احتياط كرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

آپو-مکلوبوماید 150 میلی گرم قرص
طریقه مصرف : دهانی
آلوینتا
طریقه مصرف : دهانی
آنتی میگرامین
طریقه مصرف : دهانی
بایوتریپتان
طریقه مصرف : دهانی
بایووکسامین
طریقه مصرف : دهانی
پنتاکسور
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه