جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

متیل پردنیزولون استات

METHYLPREDNISOLONE ACETATE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: METHYLPREDNISOLONE ACETATE INJECTION, SUSPENSION PARENTERAL 40 mg/1mL
دسته بندی: ضد التهاب
شکل دارو:

تزریق, سوسپانسیون

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

تزریق، سوسپانسیون متیل پردنیزولون استات در درمان بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل، بیماری‌های التهابی روده، بیماری‌های التهابی پوست، بیماری‌های التهابی عضلانی، بیماری‌های التهابی چشم و بیماری‌های التهابی تنفسی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

متیل پردنیزولون استات یک داروی کورتیکواستروئید است که برای درمان بسیاری از بیماری های التهابی و ایمنی استفاده می شود. برخی از بیماری هایی که ممکن است با این دارو درمان شوند عبارتند از: - بیماری های التهابی مفصلی مانند آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان - بیماری های التهابی ریه مانند آستم و برونشیت - بیماری های التهابی پوست مانند پسوریازیس و اگزما - بیماری های التهابی چشم مانند التهاب قرنیه و اوتیتیس - بیماری های التهابی گوارشی مانند کولیت التهابی و بیماری کرون همچنین، متیل پردنیزولون استات ممکن است برای درمان بیماری های دیگری نیز استفاده شود، اما همیشه باید توسط پزشک تجویز شود. | متیل پردنیزولون استات یک داروی کورتیکواستروئید است که در درمان بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکی استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهابات و عفونت های مزمن: متیل پردنیزولون استات ممکن است در درمان التهابات مزمن مانند آرتریت روماتوئید، آسم، برونشیت مزمن و التهاب مفاصل استفاده شود. 2. بیماری های التهابی روده: این دارو ممکن است در درمان بیماری های التهابی روده مانند کولیت التهابی و بیماری کرون استفاده شود. 3. بیماری های پوستی: متیل پردنیزولون استات ممکن است در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما و درماتیت استفاده شود. 4. بیماری های آلرژیک: این دارو ممکن است در درمان بیماری های آلرژیک مانند آلرژی های موسمی، آلرژی های دارویی و آنافیلاکسی استفاده شود. 5. بیماری های ایمنی: متیل پردنیزولون استات ممکن است در درمان بیماری های ایمنی مانند لوپوس اریتماتوس سیستمیک و آیتس استفاده شود. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، سوسپانسیون متیل پردنیزولون استات باید به پزشک در مورد همه داروهایی که استفاده می‌کنید، بیماری‌های مزمن، حساسیت‌ها، بارداری یا شیردهی، و مشکلات کبدی یا کلیوی خود اطلاع دهید.

هشدارها

تزریق، سوسپانسیون متیل پردنیزولون استات ممکن است عوارضی مانند ضعف عضلانی، افزایش وزن، آسیب به استخوان‌ها، آسیب به معده و روده، افزایش خطر عفونت، افزایش فشار خون و اختلالات خواب ایجاد کند.

تداخل دارویی

تزریق، سوسپانسیون متیل پردنیزولون استات با داروهایی مانند وارفارین، فنیتوئین، فنی باربیتال، کاربامازپین و فنیتوئین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- از قطع ناگهاني مصرف دارو بعد از استفاده طولاني مدت (بيش از 3 هفته) پرهيز شود. 2- در طول درمان، مصرف سديم بايستي محدود شود و مصرف مكمل ‎‌هاي حاوي پتاسيم توصيه می ‌شود. 3- معاينات چشم‎پزشكي در طول درمان طولانی مدت، بايد به صورت دوره اي انجام گيرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DEPO-MEDROL 40MG/ML AMP
طریقه مصرف : وریدی
Paracetamol B.Braun 10mg/ml
طریقه مصرف : وریدی
Shide Dolme
طریقه مصرف : دهانی
SOLU MEDROL 500 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
آپوتل
طریقه مصرف : وریدی
آفی روفن
طریقه مصرف : موضعی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه