جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دیکلوفناک هگزال

DICLOFENAC HEXAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: DICLOFENAC SODIUM TABLET, EXTENDED RELEASE ORAL 75 mg
دسته بندی: ضد التهاب
شکل دارو:

قرص, تمدید شده

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص، تمدید شده دیکلوفناک هگزال در درمان بیماری‌هایی همچون التهاب مفاصل، التهاب عضلات و اسکلتی، دردهای عضلانی و مفصلی، جوش و تورم، آسیب بافت نرم و آرتروز استفاده می‌شود.
موارد مصرف

| دیکلوفناک هگزال یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهاب مفاصل: دیکلوفناک هگزال می تواند در درمان التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز و جوانیت روماتوئیدی مفید باشد. 2. درد عضلانی و استخوانی: این دارو می تواند در درمان دردهای عضلانی و استخوانی ناشی از آسیب، التهاب و عوامل دیگر مفید باشد. 3. التهابات تنفسی: دیکلوفناک هگزال ممکن است در درمان التهابات تنفسی مانند آسم، برونشیت و التهاب مزمن ریه مفید باشد. 4. درد پس از عمل جراحی: این دارو می تواند در کاهش درد و التهاب پس از عمل جراحی مانند عمل جراحی ارتوپدیک، دندانپزشکی و زایمان مفید باشد. 5. درد قاعدگی: دیکلوفناک هگزال ممکن است در کاهش درد و التهاب مرتبط با قاعدگی مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای تجویز شده را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص، تمدید شده دیکلوفناک هگزال باید به پزشک در صورت مشکلات قلبی، فشار خون بالا، تاریخچه‌ی تحمل نسبت به داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی، آسم، بیماری‌های کبدی و کلیه، زخم معده، حالت خونریزی یا خون کاهش یافته، بارداری، شیردهی، مصرف همزمان دیگر داروها و هرگونه علائم ناراحتی را اطلاع داد.

هشدارها

قرص، تمدید شده دیکلوفناک هگزال عوارض و هشدارهایی مانند علائم حساسیتی شدید، زخم معده یا روده، خوانش خون، اختلالات کبدی، آسم، تهوع، استفراغ، اسهال، درد شکم، سردرد، خستگی و اختلالات دیداری مانند بینایی آهسته و تاری دارد.

تداخل دارویی

قرص، تمدید شده دیکلوفناک هگزال با آمیتریپتیلین، لیتیوم، متوترکسات، وارفارین، دیگوکسین و داروهای دیگر متعددی تداخل دارد. همچنین، باید با پزشک خود در مورد دیگر داروهایی که مصرف می‌کنید یا قصد مصرف آن را دارید مشورت کنید.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DEPO-MEDROL 40MG/ML AMP
طریقه مصرف : وریدی
Paracetamol B.Braun 10mg/ml
طریقه مصرف : وریدی
Shide Dolme
طریقه مصرف : دهانی
SOLU MEDROL 500 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
آپوتل
طریقه مصرف : وریدی
آفی روفن
طریقه مصرف : موضعی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه