جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دیکلوفناک-جالینوس

DICLOFENAC-JALINOUS

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: DICLOFENAC SODIUM TABLET, DELAYED RELEASE ORAL 50 mg
دسته بندی: ضد التهاب
شکل دارو:

قرص, آزادشونده با تاخیر

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص آزادشونده با تاخیر دیکلوفناک-جالینوس در دوران شیردهی به صورت محدودیت شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص آزادشونده با تاخیر دیکلوفناک-جالینوس در درمان بیماری هایی مانند التهاب مفاصل، آرتریت، آرتروز، التهاب عضلانی-استخوانی، دیسمنوره و سندرم درد پس از عمل جراحی استفاده میشود.
موارد مصرف

| دیکلوفناک-جالینوس یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهاب مفاصل: دیکلوفناک-جالینوس می تواند در درمان التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز و جوانان آرتریتیک مفید باشد. 2. درد عضلانی و استخوانی: این دارو می تواند در درمان دردهای عضلانی و استخوانی ناشی از آسیب، التهاب و عوامل دیگر مفید باشد. 3. التهابات تنفسی: دیکلوفناک-جالینوس ممکن است در درمان التهابات تنفسی مانند آسم و برونشیت کمک کند. 4. التهابات دندانی: این دارو می تواند در درمان التهابات دندانی و درد دندان مفید باشد. 5. التهابات پوستی: دیکلوفناک-جالینوس ممکن است در درمان التهابات پوستی مانند درماتیت و پسوریازیس مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص آزادشونده با تاخیر دیکلوفناک-جالینوس به پزشک بگویید که آیا شما داروهای دیگری مصرف می کنید، آیا شما دارای هرگونه حساسیت نسبت به دیکلوفناک یا سایر داروها هستید و آیا شما باردار هستید یا برنامه ریزی برای بارداری دارید.

هشدارها

قرص آزادشونده با تاخیر دیکلوفناک-جالینوس میتواند عوارضی مانند نفخ، درد شکم، اختلال در عملکرد کبدی، تهوع و استفراغ، اسهال، گیجی و خواب آلودگی داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص آزادشونده با تاخیر دیکلوفناک-جالینوس با داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی دیگر، آنتی کواگولانتها و مثبت کننده های بردارش خون دارای تداخل دارویی است.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DEPO-MEDROL 40MG/ML AMP
طریقه مصرف : وریدی
Paracetamol B.Braun 10mg/ml
طریقه مصرف : وریدی
Shide Dolme
طریقه مصرف : دهانی
SOLU MEDROL 500 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
آپوتل
طریقه مصرف : وریدی
آفی روفن
طریقه مصرف : موضعی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه