جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دیکلوفناک پیوسته رهش 100

DICLOFENAC (RUZDAROU) 100MG EXTENDED RELEASE TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: DICLOFENAC SODIUM TABLET, EXTENDED RELEASE ORAL 100 mg
دسته بندی: ضد التهاب
شکل دارو:

قرص, تمدید شده

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص دیکلوفناک پیوسته تمدید شده رهش 100 در دوران شیردهی محدودیت ندارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص دیکلوفناک پیوسته تمدید شده رهش 100 در درمان بیماری هایی مانند التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتروز، آنکیلوزینگ آنکایلوزانسپوندیلیت، دردهای عضلانی-اسکلتی و حالات التهابی مرتبط با آن استفاده میشود.
موارد مصرف

| دیکلوفناک پیوسته رهش 100 یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات زیر استفاده می شود: 1. التهابات مفصلی: این دارو معمولاً برای کاهش التهاب و درد در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید، آرتروز، آنکیلوزینگ سپتیک و دیگر التهابات مفصلی استفاده می شود. 2. التهابات عضلانی و تسکین درد عضلانی: دیکلوفناک پیوسته رهش 100 می تواند در کاهش التهاب و درد عضلانی مانند آمیوتروفی عضلانی اسپینال، تیتانیوم عضلانی و آلودگی عضلانی مفید باشد. 3. التهابات تنیسی: این دارو ممکن است برای کاهش التهاب و درد در بیماران مبتلا به التهاب تاندون (تنیس البو) و دیگر التهابات تنیسی مورد استفاده قرار گیرد. 4. درد پس از عمل جراحی: دیکلوفناک پیوسته رهش 100 می تواند برای کاهش درد پس از عمل جراحی مانند عمل جراحی ارتوپدیک، عمل جراحی دندانی و عمل جراحی زیبایی استفاده شود. 5. درد های مزمن: این دارو ممکن است در کاهش درد های مزمن مانند درد عصبی، درد میگرنی و درد پس از ضربه مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص دیکلوفناک پیوسته تمدید شده رهش 100 باید به پزشک اطلاع دهید اگر دارای بیماری های قلبی، کلیوی، کبدی، عروقی، هپاتیت، زخم معده یا ایولیتیس مزمن می‌باشید.

هشدارها

قرص دیکلوفناک پیوسته تمدید شده رهش 100 ممکن است باعث عوارضی مانند سردرد، گیجی، احساس خستگی، اختلالات گوارشی و افزایش خطر عفونتی شود.

تداخل دارویی

قرص دیکلوفناک پیوسته تمدید شده رهش 100 با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، آنتی‌کوآگولانت‌ها، برخی آنتی‌بیوتیک‌ها و مسکن‌ها تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DEPO-MEDROL 40MG/ML AMP
طریقه مصرف : وریدی
Paracetamol B.Braun 10mg/ml
طریقه مصرف : وریدی
Shide Dolme
طریقه مصرف : دهانی
SOLU MEDROL 500 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
آپوتل
طریقه مصرف : وریدی
آفی روفن
طریقه مصرف : موضعی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه