haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

حال / آزمایش در منزل / آزمایش کرونا

تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل «حال»، یکی از سریع‌ترین تست‌های کرونا در منزل و محل کار است. شما می‌توانید تست PCR، تست پی سی آر VIP و تست آنتی بادی را با بهترین قیمت انجام دهید و منتظر جواب فوری آزمایش کرونا (بین 10 تا 24 ساعت) باشید. آزمایش کرونا در منزل در کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد، قم و اصفهان توسط تیم «حال» انجام می‌شود. 

تست کرونا در منزل با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد و نمونه‌گیری از انتهای حلق و بزاق یا انتهای بینی و به وسیله‌ سواپ پنبه‌ای انجام خواهد شد.

مراحل درخواست تست کرونا در منزل

1

شهرخود و نوع آزمایش مورد نظر را مشخص کنید

2

ساعت و زمان مراجعه را مشخص کنید

3

پرداخت هزینه آزمایش به صورت آنلاین

4

مراجعه پرستار در تاریخ مشخص شده و نمونه گیری

5

نمایش نتیجه آزمایش در اپلیکیشن حال در حداکثر ۴۸ ساعت بعد از نمونه گیری

مرحله اول برای درخواست تست کرونا در منزل

نوع آزمایش مورد نظر را انتخاب کنید

انتخاب شهر

خدمات نمایش داده شده فقط در شهر انتخاب شده ارائه میشوند

تست PCR

310,000تومان

انتخاب
توضیحات
پاسخ دهی 24 ساعت

تست آنتی بادی (خون)

160,000تومان

انتخاب
توضیحات
پاسخ دهی 24 ساعت

مزایا و شرایط تست کرونا در منزل حال

بدون نیاز به مراجعه حضوری

در سرویس تست کرونا در منزل حال، می‌توانید از بیمه‌های درمانی یا بیمه‌های تکمیلی استفاده نمایید.

پروتکل‌های بهداشتی

تست کرونا در منزل «حال» با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از بهترین متخصصان انجام شده است.

پاسخ سریع

پس از انجام تست کرونا در منزل، پاسخ تمامی آزمایشات، در کمترین زمان ممکن ارائه خواهد شد.

مناسب‌ترین قیمت

پس از آزمایش کرونا در منزل، پاسخ تمامی آزمایشات، در کمترین زمان ممکن ارائه خواهد شد.

انجام تست کرونا در منزل

«حال» با ارائه خدمات تست کرونا در خانه به شما این امکان را می‌دهد تا بدون خارج شدن از خانه یا محل کار و بدون مراجعه به آزمایشگاه، بیمارستان یا کلینیک‌ها، تست کرونا بدهید. امکان ثبت درخواست تست کرونا در منزل برای انواع تست‌های PCR، آنتی بادی، تست VIP PCR، تست کرونای فوری (رپید تست) و سنجش ایمنی‌زایی واکسن به صورت عمومی و اختصاصی با مناسب‌ترین قیمت از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن حال و همچنین بخش سلامت اپلیکیشن «آپ»امکان‌پذیر است.

توجه داشته باشید که برای تشخیص آنتی بادی، می‌توانید آزمایش کرونا در منزل را انجام دهید اما این تست نشان نمی‌دهد که در حال حاضر ویروس کرونا دارید یا نه زیرا آنتی بادی ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از ویروس کرونا در بدن ایجاد شود.

تست سریع کرونا در منزل

مشاوره آنلاین

مشاوره با متخصص کرونا ویروس

تست کرونا در منزل

انجام آزمایش کرونا در منزل یک راهکار عالی برای مراقبت بیشتر از خود و رسیدن به جوابی قطعی برای افراد است.

هزینه تست کرونا

تست pcr با قیمت حدود 300 هزار تومان و تست آنتی بادی با قیمت حدود 160 هزار تومان و تست پی سی آر برون مرزی نیز با قیمت 410 هزار تومان به شما ارائه می‌شود.

تست پی سی آر در منزل
تست فوری کرونا
آزمایش کرونا در منزل

سوالات متداول درباره تست کرونا در منزل

آمادگی برای انجام تست کرونا در منزل

برای انجام تست کرونا در منزل نیازی نیست که حتما ناشتا باشید، اما بهتر است برای کسب نتیجه بهتر، قبل از نمونه‎‌‌گیری، آدامس نجوید و یا سیگار نکشید و همچنین یک ساعت قبل از انجام تست کرونا در منزل از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای و قهوه خودداری کنید.

البته بهتر است قبل از انجام تست کرونا در منزل از دهانشویه یا نخ دندان استفاده نکنید.برای اینکه ذرات غذا و دیگر ناخالصی‎‌ها در ترشحات حلق از بین برود می‌توانید یک ساعت قبل از انجام تست فوری کرونا در منزل آب را در دهانتان غرغره کنید.

انجام تست کرونا در منزل

انواع تست کرونا در منزل

تست PCR در منزل

این تست به شما می‌گوید که آیا به ویروس کووید ۱۹ مبتلا هستید یا خیر. PCR همان تستی است که در صورت ارجاع شما توسط پزشک، بر اساس علائم و عوامل دیگر برای تشخیص قطعی کووید ۱۹ انجام خواهد شد.

ویژگی‌های تست PCR در منزل

 • اعلام نتیجه تا ۲۴ ساعت پس از نمونه‌گیری
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • امکان انجام در شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد، قم، شاهرود، گرگان، اصفهان و اسلامشهر
 • اعلام نتیجه تست به‌صورت آنلاین

تست آنتی بادی در منزل

تست آنتی بادی در منزل نشان می‎دهد که آیا قبلا در معرض ویروس کووید ۱۹ قرار گرفته یا به آن آلوده شده‎اید و آیا بدنتان در تلاش برای دفاع از خود، آنتی بادی ساخته است یا خیر. بهتر است ۱۲ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا اقدام به انجام این آزمایش کنید.

ویژگی‌های تست آنتی بادی در منزل

 • اعلام نتیجه تا ۲۴ ساعت پس از نمونه‌گیری
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • امکان انجام در شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد، قم، شاهرود، گرگان، اصفهان و اسلامشهر
 • اعلام نتیجه تست آنتی بادی در منزل به‌صورت آنلاین

تست PCR VIP در منزل

در این تست، نمونه‌‏گیری و جواب‌دهی در مدت کوتاه‎تری صورت می‎گیرد. هماهنگی برای انجام تست، ۳۰ دقیقه پس از ثبت درخواست، نمونه‌گیری تا ۲ ساعت پس از زمان هماهنگی و جواب‎دهی حداکثر ۱۰ ساعت پس از نمونه‎ گیری انجام می‌شود.

ویژگی‌های تست PCR VIP

 • اعلام نتیجه تا ۱۰ ساعت پس از نمونه‌گیری
 • هماهنگی و اعزام نمونه‌گیر حداکثر تا ۲ ساعت پس از ثبت درخواست
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • امکان انجام در شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد، قم، شاهرود، گرگان، اصفهان و اسلامشهر
 • اعلام نتیجه تست به‌صورت آنلاین

تست فوری کرونا در منزل

در تست فوری کزونا در منزل ، نمونه ‏گیری و جواب‌دهی در مدت کوتاه‎تری صورت می‎گیرد. هماهنگی برای انجام تست، ۳۰ دقیقه پس از ثبت درخواست، نمونه‌گیری تا ۲ ساعت پس از زمان هماهنگی و جواب دهی حداکثر ۱۰ ساعت پس از نمونه‎ گیری انجام می‌شود.

در این روش، نمونه گرفته شده از فرد بر روی کیت‎های تشخیص سریع قرار داده شده و پس از گذشت ۱۵ دقیقه، نتیجه تست مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که در این نوع تست، هیچ گونه جواب کتبی به شما ارائه نخواهد شد و فقط مثبت یا منفی بودن کرونا پس از نمونه گیری اعلام می‌شود. بنابراین اگر لازم است جواب تست کرونا‌ی‌ خود را به مراکزی مثل ایرلاین و... ارائه کنید، رپید تست کرونا در منزل گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود. البته درصد خطای این تست نسبت به تست PCR معمولی بالاتر است.

ویژگی‌های رپید تست

 • اعلام نتیجه، ۱۵ دقیقه پس از نمونه‌گیری
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • امکان انجام در شهرهای تهران، کرج، شیراز، مشهد، قم، شاهرود، گرگان، اصفهان و اسلامشهر
 • امکان خطای بالاتر

تست سنجش ایمنی زایی واکسن (عمومی)

در این تست که به صورت نمونه‌گیری از خون صورت می‌گیرد، تشخیص داده می‌شود که آیا واکسن در بدن فرد متقاضی ایمنی‌زایی داشته است یا خیر.

ویژگی‌های تست سنجش ایمنی‌زایی واکسن (عمومی)

 • اعلام نتیجه تا ۷۲ ساعت پس از نمونه‌گیری
 • امکان انجام تست فقط در شهر تهران
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • اعلام نتیجه تست به‌صورت آنلاین

تست سنجش ایمنی‌زایی واکسن (اختصاصی)

این تست جهت بررسی اثربخشی و ایمنی‏زایی واکسن‌های کرونا، پس از تزریق انجام می‌شود.

 • اعلام نتیجه تا ۷۲ ساعت پس از نمونه‌گیری
 • امکان انجام تست فقط در شهر تهران
 • انجام تست در منزل توسط نمونه‌گیر مجرب
 • اعلام نتیجه تست به‌صورت آنلاین

هزینه تست کرونا از داروخانه

علاوه بر آزمایش‌ کرونا در منزل، نوع دیگری از تست به نامِ رپید تست کرونا هم وجود دارد. احتمالا سوال خیلی‌ها این باشد که قیمت رپید تست کرونا یا هزینه تست کرونا چقدر است؟ باید بگوییم که بدون شک خرید تست کرونا از داروخانه قیمت کمتری دارد. شما احتمالا بتوانید با هزینه‌ای بین 70 تا 100 هزار تومان این تست را که شامل یک کیت تشخیص خانگی کرونا بخرید و یک تست کرونا در خانه را خودتان انجام دهید. اما آیا واقعا این تست جواب درستی به شما می‌دهد؟ واقعیت این است که کیت‌های خانگی کرونا درصد خطای بالاتری نسبت به آزمایش‌های تخصصی کرونا در منزل یا آزمایشگاه دارند. بنابراین، هرچند که قیمت تست کرونا در داروخانه کمتر است، اما توصیه متخصصان تا امروز این بوده که با صرف هزینه بیش‌تر، از جواب آزمایش کرونایتان مطمئن شوید.

قیمت تست کرونا در منزل

اگر برای تست کرونا در منزل از طریق اپلیکیشن آپ یا وب سایت حال اقدام کنید متوجه می‌شوید که قیمت تست کرونا در حال حاضر 330 هزار تومان می‌باشد. اما با توجه به شرایط و هزینه ها ممکن است این قیمت متغیر باشد.

آیا تست کرونا در منزل مورد تایید ایرلاین‌ها است؟

شما می‌توانید گواهی آزمایش تست کرونا در منزل حال را قبل از پرواز به تمامی ایرلاین‌ها ارائه کنید. این ایرلاین‌ها شامل: هواپیمایی قطر، هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی قشم ایر، هواپیمایی امارات، هواپیمایی ایرتور، هواپیمایی ترکیش، هواپیمایی العراقیه و... هستند.

فاصله زمانی بین ثبت درخواست و انجام تست کرونا در منزل

حدود ۴ ساعت پس از ثبت درخواست آزمایش کرونا در منزل و سایر آزمایش‌ها، پیامک هماهنگی برای کاربر ارسال می شود. این مسئله بستگی به زمان ثبت درخواست دارد. اگر درخواست آزمایش پیش از ظهر ثبت شود، ارسال نمونه‌گیر در عصر همان روز امکان‌پذیر است. اما در صورتی که درخواست آزمایش بعد از ساعت ۱۲ تا ۱ ظهر ثبت شود، ممکن است ارسال نمونه‏ گیر و انجام آزمایش در عصر همان روز یا روز بعد انجام شود.

فاصله زمانی نمونه‌گیری و ارسال جواب آزمایش کرونا در منزل

ارسال جواب آزمایش تست کرونا و سایر آزمایش‌ها در شهر تهران و کرج به حدود ۳۰ ساعت زمان نیاز دارد. در سایر شهرها هم فاصله دریافت نمونه و ارسال جواب، حدود ۴۸ ساعت است. در صورتی که آزمایش نیاز به تکرار داشته باشد، حال به صورت رایگان تکرار آزمایش را انجام خواهد داد. در چنین شرایطی طبیعتا ارسال جواب با کمی تاخیر همراه خواهد بود.

نحوه تست کرونا در منزل تهران

کاربران ساکن در تهران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن یا سایت حال درخواست تست کرونا در منزل را ثبت کنند و در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه آزمایش کرونا بدهند. با تست کرونا در منزل دیگر نیازی به حضور ردر مراکز آزمایشگاهی شلوغ را نخواهید داشت.

امکان دریافت فاکتور و اصل جواب آزمایش کرونا در منزل

بله. پس از آماده شدن جواب و ارسال فایل آن به کاربر، می‎توان برای هماهنگی جهت دریافت نسخه چاپی و یا رسید فاکتور اقدام کرد.

نمونه گیری از دهان برای تست کرونا در منزل

دریافت نمونه آزمایش به هر دو شکل (هم مخاط دهان و هم بینی) امکان‌پذیر است.

تست کرونا قم

اگر ساکن شهر قم هستید با استفاده از اپلیکیشن یا سایت حال و یا بخش سلامت اپلیکیشن «آپ» می‌توانید درخواست تست کرونا در منزل قم را ثبت کنند و در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه آزمایش کرونا بدهند. در شهر قم نیز به سرعت آزمایش بررسی شده و جواب آن در کمتر از 24 ساعت تحویل شما خواهد شد.

تست کرونا در منزل شیراز

اگر ساکن شهر زیبای شیراز هستید با ورود به بخش سلامت اپلیکیشن «آپ» یا از طریق همین وب سایت می‌توانید درخواست تست کرونا در منزل شیراز را ثبت کنند و در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه آزمایش کرونا بدهند. در شهر شیراز نیز به سرعت آزمایش بررسی شده و جواب آن در کمتر از 24 ساعت به شما داده خواهد شد.

پیگیری دریافت نتیجه آزمایش کرونا در منزل

کارشناسان حال در تیم پشتیبانی، آماده انجام هماهنگی و ثبت درخواست‎های شما هستند. در صورتی که نیاز به پاسخ فوری از تیم پشتیبانی دارید، می‏توانید با شماره ۴۳۰۳۲۰۰۰ تماس بگیرید.

تست کرونا در منزل مشهد

شما برای آگاهی از شرایط تست کرونا در منزل مشهد می‌توانید با کلیک روی کلید درخواست تست کرونا، وارد بخش تست کرونا شوید و سپس از لیست شهرهایی که به شما نشان داده می‌شود، شهر مشهد را انتخاب نمایید و درخواست خود را ثبت کنید

تست کرونا در منزل مشهد

شما برای آگاهی از شرایط تست کرونا در منزل اصفهان می‌توانید با کلیک روی کلید درخواست تست کرونا، وارد بخش تست کرونا شوید و سپس از لیست شهرهایی که به شما نشان داده می‌شود، شهر اصفهان را انتخاب نمایید و یا در هر ساعت از شبانه روز با شماره پشتیبانی ۴۳۰۳۲۰۰۰ تماس بگیرید.

شرایط تست کرونا در منزل شیراز

اگر تست کرونا در منزل شیراز را از سایت «حال» انتخاب کرده اید می‌توانید پس از حضور پزشک و دادن تست، در مدت 24 ساعت جواب خود را دریافت نمایید

تست کرونا در منزل کرج

اپلیکیشن «حال» بهترین خدمات تست و استعلام کووید 19 را از مراکز بهداشتی درمانی کرج ارائه می دهد. و تست کرونا در منزل کرج می‌تواند یک گزینه خوب برای ساکنین شهر کرج باشد

مراکز تست کرونا در گرگان

تست کرونا در منزل گرگان روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. «حال» یک برنامه جدید ایجاد کرده که این فرآیند را بسیار آسان‌تر کرده است. با استفاده از اپلیکیشن یا وب سایت حال می‌توانید تست کرونا در منزل گرگان را در خانه انجام داده و نتایج آن نیز در عرض چند ساعت در دسترس خواهد بود.

تست سریع کرونا در منزل 

تست سریع کرونا در منزل یکی از خدمات ارائه شده توسط حال برای شهر تهران است. تست سریع کرونا در منزل که که به آن رپید تست هم می‌گویند، از کیت‏‌های تشخیص سریع کرونا استفاده کرده و در مدت زمان ۱۵ دقیقه مثبت یا منفی بودن کرونا را مشخص می‎کند. ضریب خطا در این نوع آزمایش بالاتر از تست PCR است و به همین علت فقط در مواقعی که فرد علائم زیادی دارد توصیه می‌شود. تست PCR همان آزمایش معمول کروناست که نتیجه آن اغلب اوقات حدود ۲۴ ساعت بعد از فرستادن نمونه به آزمایشگاه مشخص می‌شود.

انواع تست سریع کرونا در منزل

شما برای دریافت انواع تست کرونا می‌توانید به وب‌سایت و اپلیکیشن حال و همچنین اپلیکیشن آپ مراجعه کنید. برای تفسیر جواب آزمایش یا مشاوره نیز پزشکان متخصص و مجرب حال به شما مشاوره خواهند داد.

مزایای تست سریع کرونا در منزل

تست سریع کرونا در منزل کمک می‌کند تا نیازی به حضور در محیط آلوده بیمارستان و آزمایشگاه نداشته باشید. از طرفی حجم فشار بر کادر درمان را کم کرده و در وقت و هزینه‌های شما هم صرفه‎جویی می‎کند.

تست سریع کرونا یا اسکن ریه

برای تشخیص دقیق بیماری به تست کرونا و اسکن ریه نیاز است. معمولا در قدم اول تست کرونا تجویز می‌شود و در مرحله بعد، برای تشخیص میزان درگیری ریه از اسکن ریه استفاده می‌‏شود.

تفاوت تست آنتی بادی با تست PCR

در تست PCR از یک سواب پنبه‌ای برای نمونه‌گیری از داخل سوراخ‌های بینی و حلق استفاده می‌شود. چنان‌چه نتیجه تست PCR شما مثبت شد، به این معنی است که ویروس کووید ۱۹ در بدن شما فعال است و باید حداقل به مدت ۱۴ روز خودتان را قرنطینه کنید تا از انتقال آن به سایر افراد جلوگیری شود. تست آنتی بادی از طریق دریافت نمونه خون انجام می‌شود و مشخص می‌کند که بدن شما در مقابل بیماری کرونا چه میزان آنتی بادی دارد. تا زمانی که این آنتی‌ بادی در بدن شما وجود داشته باشد، تا حد زیادی در برابر ویروس کووید ۱۹ مقاوم خواهید بود. حداقل ۱۲ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا، آنتی بادی‌های کافی در بدن وجود دارد که در آزمایش نشان داده می‌شود.

آیا تست کرونا در خانه درد هم دارد؟

درد تست کرونا در خانه فقط چند ثانیه طول می‌کشد و اگر در زمان انجام تست، بدن‌تان را در حالت ریلکس قرار دهید درد بسیار کمتری حس خواهید کرد. فراموش نکنید برای تشخیص بیماری، انجام این تست ضروری است.

علائم بیماری کرونا کدامند؟

علائم کرونا معمولا ۲ تا ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس نمایان می‌شود. در این بازه زمانی فرد مبتلا می‌تواند افراد زیادی را به کرونا آلوده کند. مهم ‌ترین علائم کرونا ویروس که در صورت ابتلا به هر کدام از آن ها باید در اسرع وقت به پزشک یا بیمارستان مراجعه کنید، شامل موارد زیر است:

 • مشکل در تنفس
 • احساس درد یا فشار مداوم در قفسه سینه
 • ناتوانی در بیدار شدن یا بیدار ماندن
 • احساس گیجی و سردرگمی شدید
 • صورت، ناخن یا لب‌ های کبود
 • تب
 • سرفه‌ های خشک
 • نفس تنگی
 • درد عضله
 • بی‌ حالی
 • خلط سینه، سردرد، سرفه‌‌های خونی و اسهال (در موارد نادر اتفاق می‌افتد)

راه‌های انتقال ویروس کرونا

کارشناسان معتقدند ویروسی که باعث کووید-۱۹ می‌شود عمدتا از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند. چندین راه وجود دارد که باعث وقوع این اتفاق می‌شود:

قطرات یا ذرات معلق در هوا: این گزینه رایج‌ترین انتقال است. هنگامی که فرد مبتلا سرفه، عطسه یا صحبت می‌کند، قطرات یا ذرات ریزی به نام آئروسل، ویروس را از بینی یا دهان او به هوا منتقل می‌کنند. هر کسی که در فاصله ۲ متری از آن شخص باشد می‌تواند در معرض این ذرات بیماری‌زا قرار بگیرد.

انتقال هوابرد: تحقیقات نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند تا ۳ ساعت در هوا زنده بماند. اگر یک فرد مبتلای بدون ماسک، عطسه یا سرفه کند و شما آن هوا را وارد ریه‌های خود کنید، ممکن است به کرونا مبتلا شوید.

انتقال از سطوح: انتقال از این روش چندان شایع نیست. اگر سطحی را لمس کنید که فرد مبتلا به ویروس پیش‌تر روی آن سرفه یا عطسه کرده است، احتمال انتقال این ویروس به شما وجود دارد.

مدفوعی: مطالعات مختلف نشان می‌دهد که ذرات ویروس را می‌توان در مدفوع افراد آلوده هم پیدا کرد. اما متخصصان مطمئن نیستند که آیا عفونت می‌تواند از طریق تماس با مدفوع فرد آلوده گسترش یابد یا خیر.

تست کرونا در منزل تهران

برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و پیشگیری از این بیماری، پس از انجام تست کرونا در منزل تهران و دریافت جواب، موارد زیر را رعایت کنید:

 • فاصله ۱ متری از همه افراد (بیمار یا سالم) را در اماکن عمومی حفظ کنید
 • در اماکن عمومی یا زمانی که فاصله‌گذاری فیزیکی امکان‌پذیر نیست، حتما از ماسک استفاده کنید
 • فضاهای باز و دارای تهویه مناسب را نسبت به فضاهای بسته انتخاب کنید
 • اگر در داخل خانه هستید و یکی از اعضای خانواده به کرونا مبتلا شده است، حتما پنجره‌ها را باز کنید
 • دست‌های خود را به ‌طور مرتب با آب، صابون یا الکل تمیز کنید
 • حتما واکسن بزنید
 • هنگام سرفه یا عطسه، بینی و دهان خود را با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی بپوشانید
 • اگر احساس بیماری کردید، در خانه بمانید
 • اگر تب، سرفه و مشکل در تنفس دارید، با پزشک تماس بگیرید و در صورت نیاز تست کرونا بدهید

کیت تست کرونا در منزل

استفاده از ماسک‌های مناسب می‌تواند به جلوگیری از انتشار ویروس از فردی به فرد دیگر کمک کند. البته ماسک‌ها به تنهایی نمی‌توانند از ما در برابر کرونا محافظت کنند و باید فاصله‌گذاری فیزیکی و شستشوی مرتب دست‌ها هم در کنار آن انجام شود. اگر علائم کرونا دارید حتما از دو ماسک (یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای) استفاده کنید. اما در صورتی که مشکوک به کرونا هستید می‌توانید کیت تست کرونا در منزل را خریداری کنید و تست کرونا بدهید.

تست فوری کرونا

اگر حواب تست فوری کرونا شما مثبت است، ماسک زدن باید به عنوان بخشی از استراتژی مبارزه با انتقال ویروس کرونا به‌کار گرفته شود. استفاده از ماسک به تنهایی نمی‌تواند از ما در مقابل کووید ۱۹ محافظت کند. برای اینکه در محیط کار به کرونا مبتلا نشوید، لازم است به جز ماسک زدن، اقدامات احتیاطی ساده مانند فاصله‌گذاری فیزیکی، تهویه مناسب اتاق‌ها، اجتناب از شلوغی، تمیز و ضدعفونی کردن دست‌ها و سرفه کردن در آرنج یا دستمال را هم رعایت کنید.

آزمایش های تشخیص کرونا در منزل

تست PCR (تست مولکولی):

این آزمایش تشخیصی، حساس‌ترین تست برای تشخیص عفونت فعال در نظر گرفته می‌شود و نتایج آن بسیار دقیق است. اگر علائم کرونا (مخصوصا تب، سرفه یا بی‌حالی) را در خودتان مشاهده می‌کنید، حتما باید تست PCR انجام دهید. در تست PCR، نمونه‌گیر با استفاده از یک سواب تخصصی، نمونه مخاط را از بینی یا گلو جمع می‌کند، سپس، نمونه به آزمایشگاه فرستاده می‌شود و تکنسین آزمایشگاه، محتویات سواب‌ها را با مایعات مخصوصی ترکیب می‌کند تا محتویات ژنتیکی هر ویروس را استخراج کند. نتیجه این آزمایش معمولا حدود ۴۸ ساعت بعد از ارسال نمونه به آزمایشگاه مشخص می‎شود.

تست آنتی ژن (معروف به رپید تست یا تست سریع):

این نوع آزمایش تشخیصی، معمولا «رپید تست» نامیده می‌شود زیرا زمان مشخص شدن نتیجه آن بسیار کوتاه‎تر از تست PCR است. این آزمایش ارزان‌تر بوده و دقت آن نیز پایین‌تر است. از رپید تست معمولا در فرودگاه‌ها و اماکن عمومی استفاده می‌کنند.

آزمایش ‌آنتی‌بادی (آزمایش سرولوژی یا آزمایش خون):

این آزمایش، ‌آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا را در خون شما تشخیص می‌دهد. آزمایش ‌آنتی‌بادی کووید ۱۹ نمی‌تواند عفونت فعال ویروس کرونا را تشخیص دهد. تنها چیزی که به شما می‌گوید این است که آیا شما قبلا به این بیماری مبتلا شده‌اید یا خیر. حتی اگر این اتفاق ماه‌ها قبل رخ داده باشد، باز هم آنتی‌‌بادی‌ها می‌توانند در بدن شما وجود داشته باشند.

زمان انجام تست کرونا در منزل

۲ تا ۳ روز بعد از شروع علائم، بهترین زمان برای انجام تست کروناست. از آنجا که راهی برای تشخیص دقیق کرونا از آنفولانزا و سرماخوردگی وجود ندارد، برای اطمینان از نوع بیماری انجام تست کرونا در منزل برای دوری از محیط‌های پر خطر توصیه می‌شود) انجام دهید.

تفاوت کرونا و آنفولانزا

کرونا و آنفولانزا علائم و نشانه‌های مشترک زیادی دارند، از جمله:

 • تب
 • سرفه
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • خستگی
 • گلودرد
 • آبریزش یا گرفتگی بینی
 • دردهای عضلانی
 • سردرد
 • حالت تهوع یا استفراغ

علائم و نشانه های هر دو بیماری می‌تواند از بدون علامت تا علائم خفیف یا شدید متغیر باشد. از آنجایی که کووید-۱۹ و آنفولانزا علائم مشابهی دارند، تشخیص دادن نوع بیماری بر اساس علائم آن بسیار دشوار است. برای تشخیص دقیق آنفولانزا از کرونا، راهی جز انجام تست کرونا ندارید. کرونا و آنفولانزا هر دو می‌توانند منجر به عوارض جدی شوند، مانند:

 • پنومونی
 • سندرم دیسترس تنفسی حاد
 • نارسایی ارگان‌ها حمله قلبی
 • التهاب قلب یا مغز
 • سکته
 • مرگ

بسیاری از افراد مبتلا به آنفولانزا یا علائم خفیف کرونا، می‌توانند در خانه با استراحت و مصرف مایعات بهبود پیدا کنند. اما برخی دیگر به دلیل هر دوی این بیماری‌ها ممکن است مجبور به بستری در بیمارستان شوند.

آزمایش کرونا در منزل تهران

برای تشخیص دقیق بیماری کرونا از آنفولانزا باید از آزمایش کرونا در منزل تهران استفاده کنید. تست کرونا و آنفولانزا در منزل به شما این امکان را می‌دهد تا بدون مراجعه به بیمارستان یا فضاهای درمانی بتوانید تست بدهید و از نوع بیماری خود اطمینان حاصل کنید. برای تست کرونا و آنفولانزا فقط یک سواب از بینی گرفته شده و آزمایش‌های لازم روی آن انجام می‌شود.

آیا میزان دقت تست کرونا در محل بالا است؟ 

تست کرونا در محل تفاوتی با تستی که در بیمارستان یا آزمایشگاه می‌دهید ندارد. در خانه از شما نمونه گرفته می‌شود و پس از ارسال به آزمایشگاه، بررسی‌های لازم روی آن انجام شده و نتیجه پس از چند ساعت برای شما ارسال می‌شود. البته تست‌های سریع یا رپید تست‌ها که پس از ۱۵ دقیقه نتیجه تست را مشخص می‌کنند، دقت کمتری نسبت به تست PCR دارند.

تست کرونا در محل برای کرونا جدید

جدیدترین جهش ویروس کرونا، کرونای اومیکرون است که سرعت انتقال بسیار بالا و کشندگی کمتری نسبت به کرونای دلتا دارد. اثربخشی واکسن در برابر عفونت کرونای اومیکرون در مقایسه با نوع دلتا به‌طور قابل توجهی کمتر است. حتی اگر افراد قبلا کرونا گرفته باشند یا در مقابل این بیماری واکسینه شده باشند، باز هم می‌توانند به اومیکرون مبتلا شوند. البته تزریق واکسن و بوستر شدت این بیماری را در افراد مختلف کمتر می‌کند.

تست پی سی آر در منزل

نحوه تست پی سی آر در منزل مشابه سایر گونه‌های کروناست اما کیت تشخیص آن متفاوت است. یعنی برای تست امیکرون در منزل شما یک آزمایش PCR انجام می‌دهید، یعنی نمونه از مخاط بینی و حلق‌ گرفته می‌شود و در آزمایشگاه تعیین خواهد شد که آیا به گونه اومیکرون کرونا مبتلا شده‌اید یا خیر.

تست pcr در تهران

به محض گسترش جهش جدید کرونا در جهان، یعنی واریانت اومیکرون، پزشکان متوجه تفاوت‌های جزئی در علائم بیماران خود نسبت به انواع قبلی این ویروس شدند. علائم مبتلایان به اومیکرون، خفیف و شبیه سرماخوردگی است و اغلب آن‌ها از گلودرد، عطسه و آبریزش بینی شکایت داشتند. علائم عمومی مبتلایان به کرونا دلتا مانند تب، سرفه و از دست دادن چشایی یا بویایی در میان مبتلایان به اومیکرون به‌طور چشمگیری کاهش یافته است.  متخصصان می‌گویند بیشترین علائم گزارش شده در اومیکرون واقعا شبیه سرماخوردگی است، به‌ویژه در افرادی که واکسینه شده‌اند.

رپید تست کرونا

علائم اصلی کرونا اومیکرون شامل سرفه، خستگی، احتقان و آبریزش بینی، گلودرد و سردرد است. این علائم معمولا بین ۳ تا ۷ روز شدید هستند و پس از آن رو به بهبود می‌روند. CDC دوره قرنطینه کامل کرونا اومیکرون را ۵ روز اعلام کرده است. پس از این ۵ روز، با استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی می‌توانید از قرنطینه خارج شوید. بیشترین احتمال انتقال این ویروس به دیگران، ۲ روز قبل از شروع علائم و تا ۳ روز پس از آن است. به همین جهت رپید تست کرونا می‌تواند به سرعت کرونا را تشخیص دهد و شما را مطلع سازد

گرفتن تست کرونا در منزل

گرفتن تست کرونا در منزل با تشخیص نوع ویروس امکانی است که در حال وجود دارد. شما با استفاده از تست کرونا در منزل حال می‌توانید تست PCR انجام دهید. نمونه پس از ارسال به آزمایشگاه مورد بررسی‌های دقیق قرار می‌گیرد و نتیجه ظرف کمتر از ۲۴ ساعت به شما اطلاع داده می‌شود. نوع ویروس (دلتا، اومیکرون و...) در این تست مشخص خواهد شد.

شرایط تست کرونا در منزل 

تست کرونا در منزل به شرایط خاصی نیاز ندارد و بسیار راحت انجام می‌شود. در صورت استفاده از امکان تست کرونا در منزل حال، نمونه‌گیر در کوتاه‌ترین زمان پس از ثبت درخواست به نشانی شما مراجعه کرده و از شما نمونه می‌گیرد. نمونه‌گیری هم، از طریق یه سواب که به بینی و انتهای گلو وارد می‌شود انجام خواهد شد.

تست خانگی کرونا خرید

نمونه‌گیری که برای تست خانگی کرونا به منزل شما می‌آید باید از ماسک، دستکش و گان استفاده کند و نمونه تست‌ها را در ظرف استریل قرار دهد تا مشکلی در نتیجه آزمایش ایجاد نشود. تست کرونا در منزل حال توسط نمونه‌گیران مجرب و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

مدت زمان جواب آزمایش کرونا در منزل

اگر از خدمات رپید تست یا تست سریع کرونا در منزل استفاده می‌کنید، نتیجه آن حدود ۱۵ دقیقه پس از انجام تست مشخص می‌شود. البته این تست در زمان‌هایی ممکن است نتیجه مثبت یا منفی کاذب داشته باشد. نتیجه تست PCR بسیار دقیق‌تر است اما مشخص شدن نتیجه آن بین ۲۴ تا ۳۰ ساعت زمان می‌برد.

اگر جواب آزمایش کرونا در منزل مثبت شد، چه باید کرد؟

اگر جواب تست کرونا در منزل مثبت شد باید به سرعت خودتان را در یک اتاق جداگانه قرنطینه کرده و با یک پزشک در تماس باشید. قرنطینه بیماران کرونایی در منزل شرایطی دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم. افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بوده باید به این نکات دقت داشته باشند:

شرایط قرنطینه کرونا 

قوانین زیر باید در زمان قرنطینه کرونا در منزل رعایت شود:

 • در خانه بمانید
 • فقط اعضای خانواده می‌توانند با شما در خانه بمانند
 • اعضای خانواده باید تا حد امکان ۱.۵ متر از شما دور بمانند
 • شما و سایر اعضای خانواده‌تان نباید در دوران قرنطینه با هیچکس (جز پزشک، پرستار و اعضای اورژانس) در تماس باشید
 • اگر به کمک پزشکی نیاز دارید، تا حد ممکن سعی کنید به بیمارستان نروید؛ بهتر است با پزشک به صورت آنلاین یا تلفنی تماس بگیرید
 • قبل از دو هفته از قرنطینه خارج نشوید

رژیم غذایی مناسب برای کرونا

 • غذاهای متنوع از جمله میوه و سبزیجات بخورید
 • مصرف شکر و نمک را کاهش دهید
 • از چربی‌ها و روغن‌های سالم مثل روغن زیتون استفاده کنید
 • هیدراته بمانید و حتما روزی ۸ لیوان آب بنوشید
 • از مصرف نوشیدنی‌های مضر و الکل خودداری کنید

تست کرونا در منزل قم

ویروس کرونا به‌طور معمول به دستگاه تنفسی فوقانی حمله می‌کند، با این حال تجربه هرگونه احتقان، احساس سوزش، خس خس سینه هنگام بازدم یا درد شدید در اطراف قفسه سینه، نشانه این است که ویروس در امتداد دستگاه تنفسی تحتانی نیز گسترش یافته و در حال شدت گرفتن است. در این شرایط حتما باید با اورژانس یا پزشک‌تان تماس بگیرید و از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید. اما اگر حالل عمومی خوبی دارید اما مشکوک به کرونا هستید تست کرونا در منزل قم را امتحا کنید و در منزا تست کرونا بدهید.

خرید تست کرونا

اکثر افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، ظرف چند هفته به‌طور کامل بهبود می‌یابند. اما برخی از افراد - حتی کسانی که شکل خفیف این بیماری را تجربه کرده‌اند - پس از بهبودی اولیه همچنان با علائم آن درگیر می‌مانند. به این شرایط «سندرم پس از کرونا» گفته می‌شود. اگر ۴ هفته پس از تشخیص کرونا، همچنان با عوارض آن درگیر باشید احتمالا دچار کووید طولانی‌مدت شده‌اید. افراد مسن و افرادی با شرایط پزشکی خاص، بیشتر احتمال دارد که علائم ماندگار کووید ۱۹ را تجربه کنند، اما حتی افراد جوان و سالم هم می‌توانند هفته‌ها تا ماه‌ها پس از عفونت احساس بیماری داشته باشند. علائم و نشانه‌های رایجی که در کرونای طولانی‌مدت تجربه می‌شوند و نیاز به خرید تست کرونا دارند عبارت‌اند از:

 • خستگی
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • سرفه
 • درد مفاصل
 • درد قفسه سینه
 • مشکلات حافظه، تمرکز یا خواب
 • درد عضلانی یا سردرد
 • ضربان قلب تند
 • از دست دادن بویایی یا چشایی
 • افسردگی یا اضطراب
 • تب
 • سرگیجه هنگام ایستادن
 • تشدید علائم پس از فعالیت‌های فیزیکی یا ذهنی

انجام تست کرونا در منزل تهران

افراد زیر باید برای عفونت ویروس کرونا آزمایش کرونا در منزل بدهند 1- کسانی که علائم ویروس کرونا را دارند

2- کسانی که با فرد مشکوک به کرونا و فردی که کرونای او تایید شده است، در تماس بوده‌اند.

3- افرادی که واکسیناسیون آنان کامل شده باشد، باید ۵ تا ۷ روز پس از آخرین تماس خود با فرد مشکوک یا مبتلا به کرونا مورد آزمایش قرار گیرند.

4- افرادی که به طور کامل واکسینه نشده‌اند، باید بلافاصله پس از این که متوجه شدند در تماس نزدیک با فرد بیمار هستند، تست کرونا در منزل بدهند. اگر نتیجه آزمایش آن‌ها منفی باشد، باید ۵ تا ۷ روز پس از آخرین مواجهه یا بلافاصله پس از بروز علائم، دوباره تست کرونای خود را تکرار کنند.

تست کرونا در منزل تبریز برای هواپیمایی

اگر قصد خروج از کشور را دارید، باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز تست کرونا بدهید و جواب آن را به ایرلاین موردنظرتان ارائه کنید. دقت داشته باشید که تست کرونای شما باید توسط آزمایشگاه‌های معتبر و مورد قبول ایرلاین‌ها انجام شود، در غیر این‌صورت فاقد ارزش است. اگر قصد انجام تست کرونا برای پرواز را دارید می‌توانید از تست کرونا در منزل حال استفاده کنید.

تست در منزل کرونا

تست در منزل کرونا یک آزمایش خون برای بررسی موارد زیر است:

 • آیا قبلا به ویروس کرونا (COVID-19) مبتلا شده‌اید؟
 • پس از تزریق واکسن کرونا آنتی ‌بادی‌هایی لازم برای ویروس را تولید کرده‌اید یا خیر؟

تست سریع کرونا در تهران

 این تست سریع کرونا در تهران بررسی می‌کند که آیا بدن شما آنتی ‌بادی‌هایی در برابر ویروس ایجاد کرده است یا اینکه این آنتی‌ بادی‌ها بر اثر تزریق واکسن ایجاد شده‌اند. این آزمایش به شما اطمینان نمی‌دهد که در برابر کرونا مصون خواهید بود. حتی اگر قبلا این ویروس را داشته یا علیه آن واکسینه شده باشید، همچنان می‌توانید این ویروس را بگیرید و منتشر کنید.

تست کرونا در محل چگونه انجام می‌شود

تست کرونا در محل به دنبال ‌آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا است. ‌آنتی‌بادی‌ها پروتئین‌هایی هستند که سیستم ایمنی بدن شما برای مقابله با یک مهاجم خارجی مانند ویروس، تولید می‌کند. آزمایش ‌آنتی‌بادی COVID-19 نمی‌تواند عفونت فعال ویروس کرونا را تشخیص دهد. تنها چیزی که به شما می‌گوید این است که آیا شما قبلا به این بیماری مبتلا شده‌اید یا خیر. حتی اگر این اتفاق ماه‌ها قبل رخ داده باشد، باز هم آنتی‌‌بادی‌ها می‌توانند در بدن شما وجود داشته باشند. در این آزمایش، نمونه‌گیر یک نمونه خون را از طریق خراش انگشت یا خون‌گیری از رگ دست شما می‌گیرد. پردازش این آزمایش ممکن است دو روز طول بکشد.

تست فوری کرونا در تهران

انجام تست فوری کرونا در تهران  زمانی که تازه به کرونا مبتلا شده‌اید نمی‌تواند نتیجه دقیقی ایجاد کند. آنتی بادی‌ها به محض مواجهه‌ی شما با ویروس کرونا در بدن‌تان به وجود نمی‌آیند و به زمان نیاز دارند. همچنین مادام‌العمر هم نیستند و پس از مدتی از بین می‌روند. ۳ تا ۴ هفته بعد از بروز علائم کرونا، بهترین زمانی است که می‌توانید برای آزمایش آنتی بادی اقدام کنید. این آزمایش نیازی به ناشتا بودن ندارد و در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید آن را انجام دهید.

تست کرونا شیراز

اگر IgG در نتیجه تست آنتی بادی کرونای یک فرد پایین‌تر از ۰.۹ بود، یعنی فرد آنتی ‌بادی کرونا را ندارد. نتیجه‌ی بالاتر از ۱.۱ به معنی وجود این آنتی‌ بادی در خون است. در واقع این معیار، نشان‌دهنده سابقه آلودگی فرد با ویروس SARS-CoV-2 است و نمی‌تواند به تنهایی وجود عفونت فعال یا ناقل بودن او را مشخص کند. نکته مهم دیگر این که وجود آنتی بادی به معنی به وجود آمدن ایمنی علیه این بیماری نیست. بنابراین تست کرونا شیراز می‌تواند راهکاری برای پی بردن به نتیجه قطعی درباره کرونا باشد

آزمایش pcr در منزل

آنتی‌ بادی‌ها در روزهای اول بیماری قابل شناسایی و تشخیص نیستند. بر اساس نتیجه آن نمی‌توانیم مطمئن شویم که به ویروس کرونا مبتلا بوده‌ایم یا خیر. نتیجه این آزمایش تاییدی بر امکان ابتلا یا عدم ابتلای دوباره فرد به ویروس کرونا نیست. امکان دارد آنتی بادی در نمونه خون وجود داشته باشد اما به دلیل کمتر بودن از حد شناسایی کیت تشخیص، احتمال منفی کاذب در آن وجود دارد.

تست کرونا فوری

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کرونا را تزریق کنند. انواعی از این واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال هم قابل استفاده است. در صورت داشتن بیماری‌های خاص یا حساسیت‌های دارویی بهتر است قبل از تزریق واکسن با پزشک‌تان مشورت کنید و یا تست کرونا فوری بدهید تا از نداشتن کرونا مطمئن شوید. اگر علائم کرونا دارید یا به تازگی از این بیماری بهبود پیدا کرده‌اید توصیه می‌شود تزریق واکسن را کمی به تعویق بیاندازید (۲ هفته تا یک ماه).

انجام تست کرونا در منزل قبل از واکسن

اگر علائم کرونا ندارید نیازی به انجام تست کرونا در منزل پیش از تزریق واکسن نیست. در صورت داشتن علائم، حتی در صورت منفی بودن تست کرونا بهتر است ۲ هفته منتظر بمانید و سپس برای تزریق واکسن اقدام کنید.