جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل، با پوشش بیمه می‌تواند جایگزین مناسبی برای فیزیوتراپی در کلینیک باشد، زیرا در هزینه و زمان بیمار صرفه جویی می‌شود. همچنین مجموعه «حال» بخش سلامت اپلیکیشن آپ (آسان پرداخت)، با داشتن نماد اعتماد الکترونیک و همکاری با متخصصان مورد اعتماد، به بیماران اطمینان می دهد که بدون نیاز به خروج از منزل سرویس درمانی خود را از افراد متخصص دریافت نمایند.

ثبت درخواست

مراحل ثبت درخواست خدمات در منزل

1

انتخاب نوع خدمات در منزل مورد نیاز شما

2

تکمیل اطلاعات و هماهنگی ساعت

3

پرداخت هزینه خدمت انتخابی توسط شما

4

مراجعه پزشک/پرستار به محل شما

نیازمند دریافت خدمات پزشکی در منزل هستید؟

نوع خدمت خود را انتخاب نمایید.

انتخاب شهر

خدمات نمایش داده شده فقط در شهر انتخاب شده ارائه میشوند

خدمات فیزیوتراپی در منزل(خدمات پزشکی نفس بان)

700,000تومان

انتخاب
توضیحات

خدمات فیزیوتراپی در منزل(خدمات پزشکی نبض اول)

700,000تومان

انتخاب
توضیحات

خدمات فیزیوتراپی دوناحیه در منزل(خدمات پزشکی نبض اول)

700,000تومان

انتخاب
توضیحات

خدمات فیزیوتراپی در منزل با لیزر(خدمات پزشکی نبض اول)

1,500,000تومان

انتخاب
توضیحات

سوالات متداول

هر آنچه باید در مورد فیزیوتراپی در منزل بدانید

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی از تکنیک‌های عملی، برنامه‌های ورزشی و تجهیزات تخصصی برای رفع محدودیت‌های فیزیکی و ارتقای سلامت بدن استفاده می‌کند. هدف آن کاهش درد، بهبود قدرت و انعطاف پذیری و افزایش توانایی بدن برای حرکت و عملکرد است. فيزيوتراپ در منزل، که متخصصانی بسیار ماهر هستند، نیازهای هر فرد را ارزیابی می کنند و برای به حداکثر رساندن بهبودی، برنامه های درمانی شخصی ایجاد می کنند.  فیزیوتراپی نقش مهمی در کمک به افراد برای بازیابی استقلال و دستیابی به سلامت آنها دارد.

اهمیت ورزش های فیزیوتراپی در منزل

ثابت شده که تمرینات فیزیوتراپی راهی مفید برای کمک به درمان و پیشگیری از آسیب ها و دردهای مربوط به بیماری های مختلف است.

فیزیوتراپیست ها متخصصان پزشکی آموزش دیده ای هستند که از این تمرینات برای تقویت عضلات و افزایش توانایی حرکتی استفاده کنند. آنها مشکلات یک فرد را ارزیابی می کنند و سپس بهترین مجموعه تمرینات فیزیوتراپی را برای تسکین سریع توصیه می کنند. این تمرینات از حالت های تکی تا حالت های سطح بالا ، متغیر است.

این حرکات درست مانند دارو، فقط در صورتی سود دارد که داروها را طبق تجویز پزشک مصرف کنید. به طور مشابه، اگر تمرینات توصیه شده را با جدیت دنبال کنید، می توانید از فیزیوتراپی در خانه نهایت سود را انتظار داشته باشید.

فیزیوتراپی همچنین به بازگرداندن حالت عاطفی و روانی نیز کمک می کند که برای درمان کامل یک ضرورت است.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی طی سال‌ها اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازگرداندن سلامت خود و افزایش قدرت بدنی و تحرک ثابت کرده است. اگز عملیات فیزیوتراپی در خانه انجام شود مزایایی نیز برای شما و بیمار دارد که برخی از مزایای فیزیوتراپی در منزل عبارتند از:

 • راحتی بیشتر
 • مراقبت بیشتر
 • روند بهبود سریعتر
 • بدون نیاز به خروج از خانه
 • مدیریت زمان بهتر
 • مقرون به صرفه بودن
 • حمایت و نظارت خانواده

با این ترتیب با تمام نگرانی ها و دردسرهای درمان فیزیوتراپی خداحافظی خواهید کرد.

چه زمانی به فيزيوتراپ در منزل نیاز است

باید قبول کنیم که زانو درد، کمردرد و فشار گردن به بخشی از زندگی تبدیل شده است. زمانی که نوع خاصی از درد در یک دوره زمانی فروکش نمی کند یا حتی شدید تر می‌شود بهتر است از فيزيوتراپ در منزل کمک بگیرید یا از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید.

فیزیوتراپی دارای طیف گسترده ای از تخصص ها است و افراد می‌توانند برای هر یک از مسائل پزشکی مانند مسائل عصبی، عصبی-عضلانی، قلبی عروقی و تنفسی از فیزیوتراپی استفاده کنند.

بیماری هایی که با فیزیوتراپی در منزل بهبود می‌یابند

فلج شدن

با درمان منظم فیزیوتراپی که یکی از خدمات پرستاری در منزل می‌باشد می‌توان قدرت عضلات را بهبود بخشید و باعث تحرک هرچه بیشتر بیمار شد.

بیماری پارکینسون

پارکینسون یک اختلال حرکتی است. درمان آن از طریق فیزیوتراپی در خانه می تواند به بیمار در کسب تحرک و استقلال بیشتر کمک کند.

پس از حمله قلبی

فیزیوتراپی در منزل پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت و در حین ورزش کمک می کند.

کمر درد

سبک زندگی کم تحرک، وضعیت بدنی نامناسب و سفرهای روزانه می تواند باعث کمردرد مداوم شود. دیگر نیازی نیست با آن درد زندگی کنید و زندگی محدودی داشته باشید. فقط کافیست با کمک یک فيزيوتراپ در منزل مجرب و آموزش دیده در منزلتان عملیات درمانی را انجام دهید.

بیماری مزمن انسدادی ریه

فیزیوتراپی در منزل به عنوان بخشی از برنامه توانبخشی چند رشته ای عمل می کند و الثیر زیادی در بیماران مبتلا به بیماری انسداد مزمن ریه دارد.

فیزیوتراپی کودکان

فیزیوتراپی در منزل نقشی کلیدی در کمک به کودک مبتلا به اختلال در حرکت خود دارد. به دنبال ارتقا و حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کودک این خدمت بسیار واجب و ضروری است.

آسم

فيزيوتراپ در منزل به تمرین عضلات تنفسی کمک می‌کند تا شروع حملات آسم کاهش یافته و تنفس و توانایی های فیزیکی فرد بهبود یابد

توانبخشی پس از جراحی

اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید، فیزیوتراپی در خانه می‌تواند به شما کمک کند سریعتر به حالت عادی بازگردید.

انواع فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل شامل قسمت های مختلف بدن می‌شود که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

فیزیوتراپی کمر در منزل

فیزیوتراپی کمر در منزل بر بهبود سلامت و عملکرد عضلات، مفاصل و بافت های پشت تمرکز دارد. هدف آن کاهش درد، بازگرداندن تحرک و ارتقای سلامت کلی است.

در طول جلسات فیزیوتراپی کمر، فيزيوتراپ در منزل از تکنیک ها و تمرینات مختلفی برای درمان نواحی خاصی از کمر استفاده می کند و شامل درمان دستی، مانند کشش و مالش عضلات، و همچنین تمرینات درمانی با هدف تقویت عضلات پشت و بهبود وضعیت بدن است. فیزیوتراپ همچنین ممکن است از گرما یا سرما درمانی، تحریک الکتریکی و اولتراسوند برای کاهش درد و التهاب استفاده کند.

هدف از فیزیوتراپی کمر در منزل رسیدگی به شرایط مختلف مانند کشیدگی عضلات، فتق دیسک و ناهماهنگی ستون فقرات است. این درمان به تسکین درد، افزایش انعطاف پذیری و بازگرداندن عملکرد مناسب کمک می کند و اغلب شامل برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی‌شده است.

فیزیوتراپی زانو در منزل

فیزیوتراپی زانو در منزل به مجموعه‌ای از تمرین‌ها و تکنیک‌ها اطلاق می‌شود که افراد می‌توانند به تنهایی برای کمک به توانبخشی و بهبود آسیب‌های زانو انجام می‌دهند.

برای شروع فیزیوتراپی زانو در منزل، باید تمرینات کششی ملایم برای کاهش سفتی و افزایش دامنه حرکتی زانو شروع شود. حرکات ساده مانند لغزش پاشنه، که در آن به آرامی زانوی خود را در حالت دراز کشیدن خم کرده و صاف می کنید، می‌تواند مفید باشد. تمرینات تقویتی نیز برای بازسازی قدرت عضلات اطراف زانو ضروری است که شامل تمریناتی مانند بالا بردن پا یا اسکات باشد. تمام این تمرینات توسط فيزيوتراپ در منزل انجام خواهد شد.

فیزیوتراپی گردن در منزل

فیزیوتراپی گردن در منزل مجموعه ای از تمرینات و تکنیک هایی است که هدف آن کاهش درد و بهبود تحرک در ناحیه گردن بدون نیاز به مراجعه به کلینیک است. این نوع درمان برای افرادی که به دلایل مختلف مانند وضعیت نامناسب، استرس یا فشار عضلانی دچار سفتی گردن یا درد می شوند مفید باشد.

یکی از ورزش های ساده و موثر برای فیزیوتراپی گردن در منزل، کشش گردن است. برای انجام این تمرین، با نشستن یا ایستادن در وضعیتی راحت و با پشت صاف، به آرامی سر خود را به یک طرف خم کنید و گوش خود را به شانه نزدیک کنید. این وضعیت را به مدت 15 تا 30 ثانیه نگه دارید و کشش ملایمی را در سمت مخالف گردن خود احساس کنید. همین کشش را در طرف دیگر تکرار کنید. این تمرین به کاهش گرفتگی در عضلات گردن و بهبود انعطاف پذیری کمک می‌کند. این تمرین و بسیاری از تمرینات اختصاسی توسط فيزيوتراپ در منزل انجام می‌شود.

فیزیوتراپی پا در منزل

فیزیوتراپی پا بر ارزیابی، تشخیص و درمان بیماری های پا و مچ پا تمرکز دارد و هدف آن بهبود عملکرد کلی و تحرک پا، کاهش درد، و ارتقای توانایی بیمار برای شرکت در فعالیت های روزانه بدون محدودیت است.

یک فيزيوتراپ در منزل از طریق ترکیبی از تکنیک‌های دستی، برنامه‌های ورزشی و تجهیزات تخصصی، فیزیوتراپی پا در منزل را برای درمان بیماری‌های خاص پا مانند فاشیای کف پا، تاندونیت آشیل، صافی کف پا، بونیون و آرتریت انجام می‌دهد.. فیزیوتراپی پا در منزل باعث تسکین درد می‌شود و به بهبود تعادل، الگوهای راه رفتن و سلامت عمومی پا نیز کمک می کند.

فیزیوتراپی دست در منزل

فیزیوتراپی دست در منزل برای توانبخشی اندام های فوقانی، به ویژه دست ها و انگشتان مربوط است و برای بهبود عملکرد، قدرت و انعطاف پذیری دست ها، کمک به افرادی که پس از صدمات، جراحی ها یا شرایط مزمن بهبود می یابند استفاده می‌شود

در فیزیوتراپی دست، یک فيزيوتراپ در منزل از ترکیبی تمرینات، تکنیک‌های دستی و روش‌ها برای بهبودی و بازیابی عملکرد بهینه دست استفاده می‌کند.

جلسات درمانی برای رفع نیازهای منحصر به فرد هر بیمار طراحی شده است و شامل تمرینات تقویتی برای بهبود قدرت، تمرینات دامنه حرکتی برای افزایش انعطاف پذیری و تمرینات مهارتی برای تقویت مهارت های حرکتی ظریف می‌باشد.

فیزیوتراپی دست در منزل نقش حیاتی در کمک به افراد برای بازیابی سلامت دست خود مانند نوشتن، گرفتن اشیا و انجام حرکات دقیق دارد.

فيزيوتراپ در منزل چگونه به بیمار کمک می‌کند؟

فیزیوتراپیست های «حال»، بیماران را در آسایش و راحتی در منزلشان درمان می‌کنند. آنها یک برنامه درمانی را ارزیابی، تشخیص و توسعه می دهند که بسته به نیاز بیمار متفاوت است. یک جلسه فیزیوتراپی بسته به بحرانی بودن مشکل معمولا نیم ساعت طول می‌کشد. کارشناسان با تمرینات حرکتی اولیه و پیشرفته برای بهبود تحرک بیمار  برنامه ریزی می‌کنند و تمامی این مراحل در منزل بیمار و در کنار اعضای خانواده انجام خواهد شد.

آماده شدن برای جلسه فیزیوتراپی در منزل

جلسات فيزيوتراپی در منزل برای کمک به بهبود سریعتر بیمار طراحی شده است، خواه یک آسیب یکباره یا یک بیماری مزمن باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید که بهترین استفاده را از جلسه فیزیوتراپی در خانه خود می‌برید.

 • یک مکان جادار و خوب در خانه خود انتخاب کنید که دارای تهویه مناسب، نور مناسب و عاری از هر گونه درهم و برهمی باشد، زیرا فيزيوتراپ در منزل ممکن است تجهیزات ورزشی کوچکی برای جلسه شما بیاورد.
 • لباس راحت بپوشید. اطمینان حاصل کنید که از لباس هایی که مانع حرکت شما می شود استفاده نکنید زیرا فيزيوتراپ در منزل شما باید ثبات و حرکت مفصل شما را ارزیابی کند.
 • با فیزیوتراپیست خود در مورد اینکه دقیقاً چه مناطقی از درد شما هستند و چه سطح عملکردی را می خواهید در جلسات خود به دست آورید صحبت کنید.
 • اطلاعاتی مانند نحوه شروع درد را به فيزيوتراپ ارائه دهید. ماهیت درد چیست و چه مدت است که با این مشکل مواجه بوده اید.
 • مراقب تمرینات فيزيوتراپی خود باشید و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید سوال بپرسید.

فیزیوتراپی در منزل تهران

فیزیوتراپی قدرت، تعادل، تحرک و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد، تورم و التهاب را کاهش می دهد و دامنه حرکات مفاصل را افزایش می دهد.این امکان بازگشت سریعتر به فعالیت های عادی را پس از جراحی، آسیب یا بیماری فراهم می کند.

در خدمت فیزیوتراپی در منزل تهران پس از یک ارزیابی کامل، ما یک برنامه درمانی شخصی و متمرکز بر هدف خاصی ارائه می‌دهیم که البته شما در ابتدای درخواست خود می‌توانید شهر مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس خدمات فیزیوتراپی در خانه را سفارش دهید.

قیمت فیزیوتراپی در منزل

هزینه های فیزیوتراپی در منزل نیز مانند بسیاری از خدمات پزشکی دیگر ممکن است دچار تغییرات قیمتی نیز بشود اما قیمت مصوب آن در سال 1402 به این ترتیب است.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در یک ناحیه: حدود 600 هزار تومان

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در دو ناحیه: حدود 700 هزار تومان

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در چهار ناحیه: حدود 900 هزار تومان

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی تنفسی : حدود 500 هزار تومان

لیزر کم توان: حدود 1 میلیون تومان

تمرین درمانی: حدود 500 هزار تومان

ماساژ: حدود 500 هزار تومان

درای نیدلینگ: حدود 800 هزار تومان

آیا فیزیوتراپی برای دیسک کمر خوبه؟

بله، فیزیوتراپی در منزل می تواند برای مشکلات دیسک کمر مفید باشد.

در مورد مشکلات دیسک کمر، فیزیوتراپی از راه های مختلفی کمک کننده است. اول، بر روی تسکین درد با استفاده از روش های مختلف مانند گرما یا سرما درمانی، اولتراسوند یا تحریک الکتریکی کار می‌کند که این تکنیک ها باعث تسکین و بهبودی می‌شوند.

ثانیاً، فیزیوتراپی در منزل از تمرین هایی برای بهبود انعطاف پذیری و تقویت عضلات کمر استفاده می کند. تقویت عضلات مرکزی از جمله عضلات شکم و پشت در حمایت از ستون فقرات و کاهش فشار روی دیسک ها انجام می‌شود که درد را کاهش داده و از آسیب بیشتر جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این، فيزيوتراپ در منزل هنگام انجام فعالیت‌های روزانه، بیماران را در مورد مکانیک و وضعیت بدنی مناسب راهنمایی می‌کند. اصلاح وضعیت بدن و حرکات بدن نیز فشار وارده بر دیسک های کمر را کاهش داده و از بدتر شدن آن جلوگیری کند.