جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
درمان یبوست در کودکان
یبوست در کودکان را چطور درمان کنیم؟

یبوست یک مشکل گوارشی بسیار رایج در کودکان است. این عارضه در کودکان به معنی دفع مدفوع سفت، دشوار و کمتر از حد معمول است. دفع مکرر مدفوع در کودکان که اغلب با اسهال اشتباه گرفته می‌شود، گاهی نشان دهنده یبوست بدی است که باعث انسداد قسمت انتهایی روده می‌شود. شایع‌ترین علائم یبوست معمولا آموزش زودهنگام توالت رفتن در کودکان و تغییر در رژیم غذایی کودک است. یبوست در کودکان معمولا موقت است؛ اما در عین حـال بسیار مهم و جدی تلقی می‌شود. لازم است این علل ایجاد عارضه زود تشخیص داده شده و درمان شود تا از تبدیل آن به یک معضل جدی و مزمن جلوگیری کند. اگر در مورد درمان یبوست در کودکان به راهنمایی تخصصی نیاز دارید، می‌توانید از مشاوره دکتر اطفال آنلاین استفاده کنید.

سارا صاحبی
شقاق مقعدی
همه راه‌های درمان شقاق مقعدی [+ معرفی پماد]

شقاق مقعدی به یک شکاف و آسیب کوچک در ناحیه مقعد گفته می‌شود که گرچه ممکن است خیلی جدی و خطرناک نباشد، اما اغلب با درد و ناراحتی زیادی همراه است. بروز آن در بیشتر موارد به خشکی مزاج و یبوست مرتبط است و می‌تواند افراد را در هر سنی درگیر کند. چنین مشکلی که گاهی به آن شقاق هم گفته می‌شود، معمولا بدون نیاز به درمان خاصی و پس از چند روز بهبود پیدا می‌کند. اما در برخی موارد ممکن است به درمان‌های تخصصی پزشکی نیاز داشته باشد. مزمن شدن این عارضه گاهی روند درمان را سخت و طولانی می‌کند. اگر در این زمینه به راهنمایی‌های پزشکی نیاز دارید، از مشاوره آنلاین حال استفاده کنید.

سارا صاحبی
پرستار سالمند در منزل
پرستاری از سالمند در منزل و خداحافظی با خانه سالمندان

پرستاری از سالمند در منزل را می‌توان یکی از دغدغه‌های فرزندانی دانست که پدر یا مادر پیری دارند و در فکر مراقبت از آن‌ها هستند. آیا در اطرافیان خود کسی را داشته‌اید که والدین سالخورده‌اش را به خانه سالمندان سپرده باشد؟ سالمندان به خانه و خانوادۀ خود دلبستگی زیادی دارند. خانه سالمندان اگرچه جایی است که در آن خدمات مراقبت از سلامت جسمی سالمندان مهیاست، اما آیا این خدمات می‌تواند نیازهای عاطفی و روانی سالمندان را هم برطرف کند؟ قطعا خیر! به همین دلیل است که پرستار سالمند در منزل گزینه‌ای است که این روزها به جای خانۀ سالمندان مطرح می‌شود.

تیم تحریریه حال
عمل فمتو اسمایل
عمل فمتو اسمایل / هزینه عمل و مزایای جراحی فمتو اسمایل

عمل فمتو اسمایل (Femtosmile) یک تکنیک مدرن با کمک لیزر برای جذف عینک است که برای اصلاح بینایی استفاده می‌شود. درواقع این جراحی با هدف اصلاح عیوب انکساری مانند نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم انجام می شود. در ادامه درباره مزایا و معایب، نحوه انجام و هزینه عمل فمتو اسمایل صحبت خواهیم کرد.

میلاد توکلی
قرص رزوواستاتین
قرص رزوواستاتین / دارویی برای کاهش سطوح کلسترول

قرص رزوواستاتین به انگلیسی (Rosuvastatin) دارویی از خانواده استاتین‌ها است که با تاثیرگذاری بر کبد به شکل‌های مختلف، مانع تولید کلسترول می‌شود. البته این همه کاربردهای رزوواستاتین نیست. از داروی رزوواستاتین علاوه بر کاهش کلسترول در بیماران مبتلا به کلسترول بالا یا هیپرکلسترولمی، برای جلوگیری از بیماری‌های قلبی مثل سکته و حمله قلبی هم استفاده می‌شود.

سارا صاحبی
پارکینسون چیست و درمان آن
پارکینسون چیست و چطور آن را درمان کنیم

این روزها اسم بیماری پارکینسون را زیاد می‌شنویم. اگر می‌خواهید بدانید پارکینسون چیست باید به شما بگوییم که این بیماری یک مشکل پیش‌رونده عصبی است که حرکات فرد مبتلا را مختل می‌کند. چنین اختلالی گاه با یک لرزش نامحسوس در یک دست آغاز می‌شود و گاهی هم به جای لرزش، به صورت سختی و کندی حرکات خودش را نشان می‌دهد. در اولین مراحل پارکینسون ممکن است صورت فرد بی‌حالت شود و حرف زدنش نرم و نامفهوم شنیده شود. در مراحل بعد و با گذر زمان علائم شدیدتر می‌شوند. اگرچه هنوز هیچ درمان قطعی برای بیماری پارکینسون پیدا نشده اما دارو درمانی می‌تواند علائم بیماری را بهبود ببخشد و در مواردی هم جراحی نواحی مشخصی از مغز لازم می‌شود تا بیمار بتواند تا حد ممکن به زندگی عادی برگردد.

سارا صاحبی
آزمایش فریتین
آزمایش فریتین + علت تجویز و تفسیر آزمایش Ferritin

آزمایش فریتین یک آزمایش خون است که در درجه اول برای ارزیابی سطح آهن در بدن انجام می‌شود. این آزمایش اغلب زمانی درخواست می شود که فردی مشکوک به کمبود آهن یا شرایط اضافه بار آهن باشد. آزمایش Ferritin اطلاعات ارزشمندی را برای تشخیص و نظارت بر اختلالات مرتبط با آهن فراهم می‌کند که در ادامه به آن اشاه خواهیم کرد.

تیم تحریریه