haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
درمان زودانزالی
درمان زودانزالی / داروها و درمان خارنگی برای زودانزالی

درمان زودانزالی زمانی بسیار مهم شد که انزال زودرس تبدیل به یک بیماری شایع و در نهایت باعث استرس و نارضایتی در روابط عاطفی شد. بسیاری از مردان در سکوت رنج می برند و نمی دانند برای کمک به کجا مراجعه کنند.

میلاد توکلی
فتیش جنسی
فتیش جنسی / انواع فتیش، علائم و درمان آن

فتیش جنسی (sexual fetish) نوعی کشش جنسی شدید و غیرعادی به بخش‌های غیرجنسی بدن یا اشیای بی‌جان است. به عبارت دیگر می‌توان فتیش را به عنوان علاقه وسواسی به چیزهای خاص غیرجنسی توصیف کرد. مثلا اگر کسی به ناخن‌های بلند فتیش جنسی داشته باشد، لمس کردن یا فکر کردن به آن می‌تواند باعث تحریک یا ارضای جنسی او شود.

سارا صاحبی
درمان خودارضایی
درمان خودارضایی / عوارض، فواید و راه های درمان

درمان خودارضایی یکی از موضوعاتی است که در بسیاری از جوامع مطرح می‌شود و راه های زیادی نیز برای آن توصیه شده است. اما خود ارضایی چیست؟ خودارضایی یک راه طبیعی برای کشف بدن خود و تجربه لذت جنسی است. خودارضایی در بین افراد با هر جنسیت، سن و گرایش جنسی رایج است و به آن لذت از خود یا سکس انفرادی نیز می گویند که درواقع شامل دست زدن به اندام تناسلی خود برای لذت جنسی است. علیرغم اینکه خودارضایی یک موضوع تابو برای بسیاری از افراد است اما می‌تواند مزایایی نیز در کنار عوارض خود داشته باشد.

میلاد توکلی
عفونت تریکومونیازیس
عفونت تریکومونیازیس / نشانه ها و علت بیماری تریکومونیازیس

عفونت تریکومونیازیس توسط انگلی به نام تریکوموناس واژینالیس ایجاد می‌شود. این می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند، اما در زنان شایع تر است. در مردان، علائم تریکومونیازیس کمتر شایع است، اما ممکن است شامل ترشح از آلت تناسلی، ادرار دردناک یا انزال، و گاهی اوقات خارش یا سوزش در ناحیه تناسلی باشد.

میلاد توکلی
شپش ناحیه تناسلی
شپش ناحیه تناسلی / علت ابتلا + نشانه ها و درمان

شپش ناحیه تناسلی که به عنوان شپش شرمگاهی یا خرچنگ نیز شناخته می شود، حشرات ریزی هستند که از خون تغذیه می کنند و در موارد شدید می توانند باعث خارش، سوزش و حتی عفونت شوند. تعیین دقیق زمان ایجاد شپش های شرمگاهی دشوار است، اما اعتقاد بر این است که آنها هزاران سال است که وجود داشته اند و جالب است بدانید که مومیایی های مصر باستان با شواهدی از آلودگی به شپش تناسلی پیدا شده اند.

میلاد توکلی
هفته چهارم بارداری 
هفته چهارم بارداری / خوراکی های مناسب و علائم خطرناک بارداری

در هفته چهارم بارداری، کودک شما هنوز در مراحل اولیه رشد است. در این مرحله، کودک شما تقریباً به اندازه یک دانه خشخاش است و از دو لایه سلول تشکیل شده است. لایه بیرونی سلول ها در نهایت جفت را تشکیل می دهد، در حالی که لایه داخلی جنین را تشکیل می دهد.

ادمین
بیماری کلامیدیا
بیماری کلامیدیا / کلامیدیا چیست + علائم و روش درمان

بیماری کلامیدیا یک نوع عفونت شایع مقاربتی است که در بیش‌تر موارد از طریق رابطه جنسی محافظت‌نشده منتقل می‌شود. این بیماری معمولا علائم خاصی ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین افراد زیادی بدون این که مطلع باشند، به آن مبتلا هستند.

سارا صاحبی
سونوگرافی بارداری
سونوگرافی بارداری / اولین سونوگرافی بارداری و انواع آن

سونوگرافی بارداری می تواند اطلاعات ارزشمندی را نه تنها در مورد رشد جنین، بلکه در مورد سلامت مادر در دوران بارداری ارائه دهد. این روش، غیر تهاجمی و برای مادر و نوزاد بی خطر است. سونوگرافی بارداری معمولاً در دوره های مختلف بارداری انجام می شود تا مشکلات احتمالی مانند ناهنجاری های جنینی، حاملگی خارج از رحم و حاملگی های متعدد بررسی شود. همچنین می توان از آنها برای تعیین جنسیت نوزاد و تخمین تاریخ زایمان نیز استفاده کرد.

میلاد توکلی
سونوگرافی بیضه
سونوگرافی بیضه / چه مواردی با سونوگرافی بیضه مشخص می‌شود

سونوگرافی بیضه یک تکنیک تصویربرداری است که یکی از مزایای اصلی آن این است که می تواند به پزشکان در تشخیص توده های خوش خیم و بدخیم بیضه کمک کند، زیرا سرطان بیضه یکی از شایع ترین سرطان ها در مردان جوان است، اما در صورت تشخیص زودهنگام به راحتی قابل درمان است. علاوه بر تشخیص توده های بیضه، سونوگرافی همچنین می تواند برای ارزیابی جریان خون به بیضه ها و ارزیابی ناهنجاری های کیسه بیضه، مانند جمع آوری مایعات یا فتق، استفاده شود.

میلاد توکلی
تزریق سفازولین در منزل
تزریق سفازولین در منزل / آمپول سفازولین برای چیست

تزریق سفازولین در منزل معمولاً توسط متخصصان در بیمارستان یا محیط های بالینی برای درمان عفونت های باکتریایی تجویز می‌شود.  سفازولین ممکن است برای افرادی که عفونت باکتریایی دارند و بدنشان به سایر آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهد یا برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به عفونت پس از جراحی هستند تجویز شود.

میلاد توکلی
سونوگرافی رحم و تخمدان
سونوگرافی رحم و تخمدان / بهترین زمان برای انجام سونوگرافی رحم

سونوگرافی رحم و تخمدان معمولاً برای تشخیص و نظارت بر انواع بیماری های زنان از جمله کیست تخمدان، فیبروم رحم و سرطان آندومتر استفاده می شود. زمانی که فیزیکدان فرانسوی پل لانژوین کشف کرد که امواج صوتی می توانند برای تشخیص اجسام زیر آب استفاده شوند پزشکان در دهه 1950، شروع به استفاده از اولتراسوند برای تصویربرداری از بدن انسان کردند و در دهه 1960، این روش به طور گسترده در زنان و زایمان برای تجسم رشد جنین در دوران بارداری مورد استفاده قرار گرفت.

میلاد توکلی
سونوگرافي سينه
سونوگرافی سینه / مراحل انجام سونوگرافی در منزل

سونوگرافی سینه امروزه به یک ابزار مهم در تشخیص سرطان سینه و همچنین سایر ناهنجاری های سینه تبدیل شده است. تاریخچه سونوگرافی سینه به دهه 1950 برمی گردد، زمانی که اولین تلاش ها برای استفاده از اولتراسوند برای تصویربرداری پزشکی انجام شد. در آن زمان، این فناوری هنوز بسیار جدید و از نظر قابلیت های محدود بود. با این حال، در دهه 1960، پیشرفت در فناوری اولتراسوند منجر به توسعه تصویربرداری شد که به پزشکان اجازه می داد تصاویر متحرک ساختارهای داخلی بدن را ببینند. با گذشت زمان، سونوگرافی پستان تکامل یافته است و شامل تکنیک های تصویربرداری پیچیده تری مانند اولتراسوند سه بعدی و الاستوگرافی می شود. این روش ها می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد ساختار و ترکیب بافت سینه ارائه داده و به پزشکان در شناسایی و تشخیص بهتر ناهنجاری های سینه کمک کنند.

میلاد توکلی