جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آزمایش تیروئید در منزل (تست تیروئید را در خانه انجام دهید)

آزمایش تیروئید در منزل، به عنوان اصلی‌ترین راه برای تشخیص اختلالات غده تیروئید شناخته می‌شود. به همین دلیل هم به تنهایی و هم به عنوان بخشی از آزمایش چکاپ کامل قابل انجام است. رایج‌ترین آزمایش تیروئید که برای همه افراد –از نوزادان تا سالمندان- تجویز می‌شود از سه بخش تست TSH، T3 و T4 تشکیل شده است. به طور کلی آزمایش تیروئید با هدف تعیین پرکار یا کم‌کار بودن غده تیروئید انجام می‌شود و می‌تواند عملکرد کلی غده تیروئید را نشان دهد.

ثبت درخواست

پس از ثبت درخواست آزمایش تیروئید در منزل، نمونه گیر برای دریافت نمونه خون به آدرس شما (منزل، محل کار و…) مراجعه می‌کنند و نمونه خون دریافتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آزمایشگاه انتقال می‌دهند. دسترسی به نتیجه تست تیروئید در منزل نیز بسیار سریع و ساده است و شما از طریق لینک ارسال‌شده از سوی سامانه حال، می‌توانید نتیجه آزمایش خود را مشاهده کنید.
آزمایش تیروئید در منزل مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:
– صرفه‌جویی در وقت و هزینه به دلیل عدم نیاز به معطل‌شدن در صف‌های انتظار آزمایشگاه
– انجام آزمایش در هر ساعت از روز
– کاهش استرس حضور در آزمایشگاه به ‌ویژه برای کودکان

آزمایش TSH در منزل

هورمون محرک تیروئید با نام هورمون TSH شناخته می‌شود. این هورمون از غده هیپوفیز در مغز ترشح می‌شود و مقدار هورمون‌های ترشح‌شده از غده تیروئید (T3 و T4) را تنظیم می‌کند. آزمایش TSH بررسی می‌کند که میزان این هورمون در خون افراد چقدر است. زیاد یا کم‌بودن غیرطبیعی این هورمون می‌تواند نشانه‌ای از پرکار با کم‌کار‌بودن غده تیروئید باشد.

آزمایش T3 در منزل

هورمون تری ‌یدوتیرونین یا T3، هورمونی است که از غده تیروئید ترشح می‌شود و در کنار هورمون T4 در تنظیم سوخت و ساز و دمای بدن، ضربان قلب و… نقش دارد. آزمایش T3 و اندازه‌گیری سطح این هورمون به شکل کلی و آزاد در خون نشان می‌دهد که فرد به اختلال تیروئید دچار است یا خیر. این آزمایش به طور اختصاصی برای سنجش پرکاری غده تیروئید هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آزمایش T4 در منزل

هورمون تیروکسین، یکی از مهم‌ترین هورمون‌های تیروئیدی است که با نام T4 در آزمایش‌ها نشان داده می‌شود. این هورمون نقش مهمی در سوخت و ساز و رشد دارد. پزشکان معمولا آزمایش T4 را به همراه T3 و TSH درخواست می‌کنند تا وضعیت کلی بدن را از نظر پرکاری یا کم‌کاری تیروئید و کم‌کاری غده هیپوفیز بررسی کنند.

 

نیاز به انجام آزمایش دارید؟

نوع آزمایش خود را انتخاب نمایید

انتخاب شهر

خدمات نمایش داده شده فقط در شهر انتخاب شده ارائه میشوند

چکاپ تیرویید(آزمایشگاه توانا)

549,500تومان

انتخاب
توضیحات
پاسخ دهی 96 ساعت

چکاپ تیرویید جهت بررسی کم کاری و پرکاری تیرویید(آزمایشگاه آبتین)

595,000تومان

انتخاب
توضیحات
پاسخ دهی 168 ساعت

بیمه های تحت پوشش

بیمه سامان

بیمه دانا

بیمه سینا

بیمه تعاون

بیمه ایران

بیمه بازنشستگان

بیمه طلایی فرهنگیان

بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه کمک رسان SOS

سوالات متداول

آمادگی برای آزمایش تیروئید در منزل

تست تیروئید نیازی به آمادگی خاص یا ناشتا بودن ندارد. اما طیف وسیعی از داروها می‌توانند بر نتیجه این تست تاثیر داشته باشند. لازم است پیش از انجام آزمایش با پزشک خود در مورد داروهای مصرفی صحبت کنید. در صورت نیاز، پزشک می‌تواند مصرف دارو را برای مدت معین قطع کند یا زمان مصرف را تغییر دهد تا حداقل تاثیر را بر نتیجه آزمایش تیروئید شما داشته باشد. داروهای حاوی ید، لیتیوم، آمینوگلوتتیمیدها، اتیونامیدها و استروئیدها، بیش‌ترین تاثیر را بر میزان هورمون‌های تیروئیدی بدن می‌گذارند. همچنین اگر دارو یا قرص تیروئید مصرف می‌کنید، قبل از آزمایش نباید آن را مصرف کنید.