haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

حال / مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره روانشناسی آنلاین (روانشناس آنلاین)

در مشاوره روانشناسی آنلاین، روانشناس انلاین موضوعات بسیاری از جمله مشاوره قبل و بعد از ازدواج، افسردگی، مسائل جنسی، مشکلات کودکان، مسائل مربوط به اعتیاد و بسیاری دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهد. استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین «حال» این فرصت را به شما می‌دهد تا در مکان و زمان مورد نظرتان با مشاور به شکل متنی، صوتی یا تصویری ارتباط برقرار کرده و علاوه بر گفتگو، نسخه یا داروی مورد نظرتان را نیز دریافت کنید.

مشاوره آنلاین (متنی، صوتی، تصویری) با خبره‌ترین متخصصان

فضای جلسه آنلاین به هر صورت که متخصص یا مراجع بخواهد می‌تواند برگزار شود.

پرداخت هزینه مناسب نسبت به مشاوره حضوری

در مشاوره آنلاین علاوه‌بر کاهش دستمزد متخصص و حذف هزینه رفت‌و آمد باعث کاهش هزینه جلسات میشود 

امکان مشاوه با روانشناس آنلاین به صورت 24 ساعته

بدون در نظر گرفتن وابستگی‌های مکانی  و 24 ساعته، میتوانید با هر مشاوری در ارتباط باشید.

مشاوره روانشناسی آنلاین

سوالات متداول درباره مشاوره آنلاین روانشناسی

روانشناس آنلاین کیست؟

در دنیای امروز نیاز به روان شناس غیرقابل انکار است. اکثر ما دستِ کم برای یک‌بار هم که شده گذرمان به مطب یک روان‌شناس یا مشاور روان‌شناسی افتاده. پیچیدگی‌ها و تاثیراتی که سبک زندگی امروز روی ذهن و روان همه ما می‌گذارد اما، نیاز به ملاقات با روان‌شناس یا روان‌کاو به صورت متداوم را بیش‌از هر زمانِ دیگری بیش‌تر می‌کند.

با توجه به این نیاز، زمان کم و محدودیت‌های مکانی در زندگی‌ امروز، می‌توانیم از مشاوره آنلاین روان شناسی بهره ببریم. این شیوه، نه تنها از روانشناسی حضوری کم‌اثرتر نیست، بلکه خیلی هم کاربردی است.

مشاوره آنلاین افسردگی، مشاوره ازدواج، مشاوره جنسی، مشاوره پیش از ازدواج و طلاق و خیلی‌‌دیگر از انواع مشاوره روان شناسی، مواردی است که ما به‌هنگامِ جست‌وجو برای روانشناس آنلاین به دنبال‌شان هستیم. روان شناسان آنلاین خوب می‌توانند در تمام زمینه‌های روان‌شناسی به ما کمک کند.

مشاوره روانشناسی آنلاین چیست؟

روانشناسی آنلاین که با نام‌های مشاور روانشناسی انلاین، دکتر روانشناس آنلاین، مشاوره انلاین با روانشناس یا مشاور آنلاین روانشناسی نیز شناخته می‌شود، شامل ارائه خدمات سلامت روان و پشتیبانی از طریق اینترنت است. خدمات را می توان از طریق ایمیل، پیام متنی، ویدئو کنفرانس، چت آنلاین، پیام رسانی یا تلفن اینترنتی ارائه کرد.

روانشناسی آنلاین می‌تواند به اشکال گوناگونی انجام شود.

همانطور که روانشناس در «دنیای واقعی» می‌توانند طیف وسیعی از صلاحیت‌ها و مجوزها را داشته باشند، روانشناس انلاین نیز می‌توانند به طور قابل توجهی در آموزش و اعتبار خود متفاوت باشند. اگرچه برخی از وب‌سایت‌ها مسیری سریع و آسان را برای تبدیل شدن به یک روان شناس آنلاین وعده می‌دهند، اما تبدیل شدن به یک روانشناس انلاین به همان تحصیلات و آموزش‌هایی نیاز دارد که تبدیل به یک درمانگر حضوری سنتی می‌شود.

با این حال، تنظیم عملکرد واقعی از راه دور بسیار دشوار است، زیرا درمانگران می توانند از هر نقطه از جهان فعالیت کنند و اجرای قوانین ایالتی را برای تنظیم آموزش، آموزش، و دامنه عمل دشوار می کند.

روانشناس آنلاین چه کار می‌کند؟

خیلی‌‌اوقات روان شناس آنلاین، نام‌هایی مثلِ روان‌درمان‌گر، روانکاو آنلاین، روانشناس تلفنی، تراپیست آنلاین و غیره هم به خودش می‌گیرد. فرقی نمی‌کند با کدام اسم به دنبالمشاوره روانشناسی آنلاین باشیم، مهم این است که که بدانیم دقیقا چه انتظاری از روانشناس آنلاین داریم و چنین فردی قرار است چه کاری برای ما انجام دهد.

همچنین باید به این سوال پاسخ دهیم که دقیقا می‌خواهیم به چه‌صورتی با روانشناس انلاین صحبت کنیم

هرچندکه این روش درمانی دارای محدودیت‌هایی هم هست، اما به نظر می‌رسد مزایای بسیار زیادش، آن‌را به‌سرعت به یک شیوه روان‌درمان‌گری قابل اتکا برای همه افراد تبدیل کند.

در این شیوه درمانی، روانشناس انلاین کسی است که در قالب یکی از ابزارها و امکانات آنلاین با درمان‌جو به گفت‌وگو می‌نشیند. او دارای مدرک و تخصص مورد نیاز برای مشاوره‌دادن و برطرف‌کردن نیازهای مشخص مراجعان است. برای مثال، فردی‌که به‌دنبال افزایش اعتماد به نفس است، می‌تواند از روانشناس فردی استفاده کند و فردِ دیگری که دغدغه حل مشکلات زناشویی‌اش را دارد باید با مشاور زوج درمانی در ارتباط باشد.

روان شناسی آنلاین تفاوتِ کارکردی زیادی با یک جلسه مشاوره روان‌شناسی حضوری ندارد. مراجع می‌تواند روشی که با آن احساس راحتی بیش‌تری می‌کند را انتخاب کرده و به طور کاملا محرمانه، سوال و دغدغه‌اش را با یک تراپیست خوب مطرح کند و پاسخ بگیرد. روان شناسی آنلاین نیز می‌تواند بنابر مسئله و نیاز مراجع، از یک تا چندین جلسه ادامه پیدا کند.

تفاوت مشاوره روانشناسی آنلاین و مشاوره روان شناسی حضوری چیست؟

زمانِ زیادی از موردِ توجه قرارگرفتنِ مشاوره آنلاین روان شناسی نمی‌گذرد، اما تا امروز نظرات متفاوتی درباره‌اش بیان شده است. خیلی‌ از افراد، مشاورهِ رودررو و حضوری را در مقابل مشاوره آنلاین می‌دانند، این در حالی است که قرار نیست مشاوره روان شناسی آنلاین در برابر مشاوره حضوری قرار بگیرد. البته که باید این واقعیت را هم بپذیریم که مشاوره آنلاین می‌تواند برای میلیون‌ها نفر از آدم‌ها بهتر و در دسترس‌تر باشد.

پاسخ سوالِ بالا به طور کلی این است که این دو شیوه مشاوره، تفاوت مفهومی و ساختاری چندانی با هم ندارند. هر دوی این‌ها اگر الزاماتی مانندِ زمان دقیقِ برگزاری جلسه، کیفیت بالای مشاوره، هزینه مناسب، نتیجه‌بخش بودن، محرمانگی و تداوم را داشته باشند، می‌توانند به عنوان یک جلسه روان‌شناسی خوب در نظر گرفته شوند.

با این‌حال، مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری یا آفلاین تفاوت‌هایِ قابل توجهی در عملکرد دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تفاوت در هزینه:

هزینه یک جلسه حضوری بیش‌تر از یک جلسه آنلاین است. این هزینه علاوه‌بر دستمزد متخصص، شاملِ هزینه حمل‌ونقل در یک مشاورهِ رودررو می‌شود.

تفاوت در زمان‌بندی ارتباط با مشاور:

بی‌شک، محدودیت‌های بیش‌تری برای تنظیم یک جلسه مشاوره حضوری نسبت‌به مشاوره آنلاین وجود دارد؛ متخصص زمان کم‌تر و در مکان محدودتری در دسترس خواهد بود.

تفاوت در میزان استفاده:

مشاوره متنی با روانشناس برای افراد بسیار زیادی در دسترس است. تصور کنید یک نفر در دورترین نقطه، بتواند با هر متخصصی که می‌خواهد صحبت کند، یا افرادی‌ که به هر دلیل نمی‌توانند به‌صورت حضوری به مطب روان‌شناس یا روان‌کاو بروند، آنلاین ویزیت شوند. در این‌صورت روشن است که در روان شناسی آنلاین، تعداد افرادی که از این خدمات سلامتی بهره می‌برند، بیش‌تر باشند.

تفاوت در شکل گفت‌وگو با روان‌شناس:

در یک مشاوره حضوری، می‌توان به شکل چهره‌به‌چهره و در یک مکان مشخص با متخصص روانشناسی صحبت کرد.اما در یک جلسه مشاوره با تراپیست آنلاین، کاربر می‌تواند از پیام متنی آنلاین، تماس تصویری و تلفن هم استفاده کند.

تفاوت در تنوع و تعداد روان‌درمان‌گر در دسترس:

در جلسه آنلاین روان کاوی، روان پزشکی یا روان شناسی، کاربر می‌تواند از میان صدها متخصص، روان‌شناس مورد علاقه‌اش را انتخاب کند. مشخص است که در مشاوره آفلاین چنین امکانی وجود ندارد.

تفاوت در افراد و مراجعین:

شاید به مذاق مطب‌های مشاوره روان شناسی خوش نیاید! اما مشاوره آنلاین می‌تواند برای هر کسی، از هر قشر اجتماعی، از هر شهر و مکان، با هر امکانات، با هر باور و عقیده‌، با محدودیت‌های جسمی یا بیماری و یا با مشکلات ارتباطی امکان‌پذیر باشد. حال آن‌که مشاوره حضوری، به شکلِ ناآگاهانه افراد زیادی را از پیگیری سلامت روان‌شان حذف می‌کند.

تفاوت در فضای برگزاری جلسه:

فضای جلسه حضوری محدود به مکان آن است. مشاوره روان شناسی آنلاین اما در هر فضایی که متخصص یا مراجع بخواهد می‌تواند برگزار شود.

تفاوت در خدمات پیش و پس از جلسه روان‌درمانی:

مشاوره آنلاین از خدمات پشتیبانی بهتری نسبت‌به مشاوره حضوری برخوردار است.

 

مشاوره روانشناسی آنلاین چه مزایایی دارد؟

مزایای روانشناسی آنلاین واقعا زیاد است! برخلاف تصور خیلی از افراد که گمان می‌کنند در یک جلسه آنلاین، نتیجه‌ یک جلسه حضوری حاصل نمی‌شود، روانشناسی آنلاین می‌تواند کاملا شبیه‌به یک جلسه مشاوره حضوری و حتی بهتر از آن باشد. تحقیقات نشان داده که درمان آنلاین به همان اندازهِ درمان چهره‌به‌چهره موثر است. پس بیایید در ادامه نگاهی به برخی از مزایای مشاوره آنلاین می‌اندازیم.

  • در دسترس بودن: ساختار اجتماعی و سبک زندگی امروز اکثر مردم جهان، باعث شده که موانع فیزیکی زیادی برای رسیدن به یک جلسه درمان وجود داشته باشد. مثلا این‌که روان‌درمان‌گر مورد نظر فاصله مکانی بسیار زیادی با فرد داشته باشد. دسترسی به حمل‌ونقل مناسب و هزینه آن نیز از موانع مهم دیگری است که باعث شده خیلی از افراد نتوانند «سلامت روان» را به یکی از مهم‌ترین الویت‌های سلامتی‌شان تبدیل کنند. این در حالی است که امروز به لطف فناوری می‌توانیم در هر گوشه دنیا که هستیم با مشاوران آنلاین در ارتباط باشیم.
  • مقرون به صرفه بودن: روانشناسی آنلاین بسیاری از هزینه‌های مربوط به جلسات روان شناسی را حذف می‌کند. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، یکی از دغدغه‌های مهم برای جلسه حضوری روان شناسی یا روان کاوی، مسیر و هزینه حمل‌ونقل است. بدون شک مشاوره آنلاین روانشناسی یا روانکاوی این هزینه را به صفر خواهد رساند. از طرفِ دیگر، خود جلسه مشاوره هم می‌تواند هزینه کم‌تری برای مراجعین یا کاربران داشته باشد.
  • محرمانگی: شاید نگرانی خیلی از افراد این باشد که یک جلسه آنلاین روان شناسی چطور می‌تواند بین آن‌ها و مشاور «محرمانگی» ایجاد کند. این نگرانی در روان‌شناسی آنلاین با تعهدی که پلتفرم‌های آنلاین مشاوره مانند حال به کاربران می‌دهند، قابل رفع است. همچنین اگر بخواهیم از زوایه دیگری به موضوع نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که جلسه مشاوره آنلاین، به دلیلِ رفع محدودیت‌های زمانی و مکانی می‌تواند بسیار محرمانه‌تر هم باشد؛ از این نظر که کاربر هر کجا و هر زمان که خواست، دور از دسترس افراد و بدون آن‌که کسی از جلسات درمانی‌اش اطلاع داشته باشد، قادر به برگزاری جلسه است. برای مثال دیگر نگران این نخواهید بود که یک آشنا را در مطب یک روان‌شناس شناخته‌شده و متبحر ملاقات کنید!
  • راحتی: روان درمان‌گری آنلاین این امکان را فراهم می‌کند که جلساتِ مشاوره متناسب با دیگر برنامه‌های زندگی شما پیش بروند و برنامه‌ریزی شوند. به همین‌دلیل کاربر این جلسات به راحتی می‌تواند جلسه را در خانه، در کافه، هنگام مسافرت، صبح یا شب و… ترتیب دهد.

البته در صورت داشتن هرگونه سوال پزشکی نیز می توانید از سرویس پزشک آنلاین حال استفاده کنید که شامل همین مزایا می شود.

اصول مشاوره روانشناسی آنلاین چه مواردی است؟

  • برقراری ارتباط سازنده با مراجع (کاربر): یکی از اصول مهم در مشاوره آنلاین روانشناسی این است که روان درمانگر با مراجع خود ارتباط سازنده‌ و مفید برقرار کند. عدم برقرار یک ارتباط مناسب با مراجع می‌تواند روند درمان را به شدت دستخوش تغییر کند.
  • حفظ محرمانگی: این اصل برای همه درمان‌جوها یا مراجعینِ متخصصان روان‌شناسی اهمیت بالایی دارد. بدون شک هیچ‌فردی دوست ندارد که اطلاعات خصوصی و شخصی‌اش در دست فردِ دیگری به غیر از روان‌‌درمان‌گرش قرار بگیرد. در مشاوره روانشناسی آنلاین نیز این اصل باید رعایت شود.
  • رعایت نکات اخلاقی: رعایت اخلاق در روان‌شناسی و مابینِ رابطه بیمار و متخصص، موضوعِ گسترده‌ای است. سازمان‌های مختلف روان‌شناسی اصول اخلاقی متنوع و البته مشابهی را در این رابطه منتشر کرده‌اند. برای مثال انجمن روان‌شناسی آمریکا “APA” (American Psychological Association) روی اصول زیادی تاکید کرده که شاملِ «قبول مسئولیت»، «رازداری»، «ایجاد رابطه حرفه‌ای»، «اطمینان از رضایت مراجع برای دریافتِ مشاوره»، «داشتن صلاحیت لازم» و غیره می‌شوند. در مشاوره آنلاین روان شناسی هم این اصول باید کاملا رعایت شود.

جالب است بدانیم که این انجمن اصولی را هم برای مشاوره آنلاین روان‌شناسی برشمرده است. برخی از آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • داشتن درکِ کافی از فناوری
  • فعالیت در محدوده تخصص
  • به روز بودن

مشاوره روانشناسی آنلاین برای چه کسانی مفید است؟

فارغ از این‌که مشاوره آنلاین روانشناسی برای همه افراد مناسب است، برای برخی از افراد بسیار مفیدتر و کارآمدتر عمل می‌کند.

مشاور روانشناسی انلاین برای افرادی با کم‌توانی جسمی:

افراد دارای کم توانی بدنی احتمالا برای حضور در مطب یک روان‌شناس یا روان‌پزشک با مشکلات جدی مواجه هستند. مشاوره آنلاین روانشناسی برای این دسته از جامعه، امکانی بسیار خوب و کاربردی است.

مشاور روانشناسی انلاین برای ایرانیان خارج از کشور:

در گفت‌وگو با یک متخصص سلامت روان، اهمیتِ نزدیکی متخصص با زبان و فرهنگ مادری فرد بسیار بیش‌تر احساس می‌شود. مهاجران ایرانی که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند، دسترسی به یک جلسه مشاوره با کیفیت با متخصصان برتر ایرانی را بسیار مفید می‌دانند.

مشاوره آنلاین روانشناسی برای افرادی با مشغله زیاد:

این روزها همه افراد پُر از مشغله‌اند؛ مشغله‌های زیادی که علاوه‌بر گرفتنِ زمان، محدودیت‌های مکانیِ زیادی هم برای همه ایجاد کرده است. پس مشاوره روانشناسی آنلاین برای این افراد که درصد بسیار زیادی از جامعه هستند، بهترین گزینه است.

روانشناسی آنلاین برای افرادی با فاصله مکانی زیاد با متخصص:

فرض کنید شما در یکی از شهرهای ایران زندگی‌ می‌کنید که با مطب متخصص روان شناسی مورد نظرتان کیلومترها فاصله دارید. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا باید روند درمان را پیگیری نکرد؟ بی‌شک، سلامت روان بسیار اهمیت دارد. در مشاوره آنلاین به‌جای طی کیلومترها راه، فقط با اتصالی ساده به اینترنت نیاز دارید.

مشاوره با روان شناس آنلاین برای افراد مبتلا به اضطراب و ترس از قضاوت‌شدن:

خیلی از ما هستیم که نمی‌توانیم به سادگی مشکلات و مسائل‌مان را برای کسی بازگو کنیم. این مشکلات می‌تواند شامل هر چیزی باشد؛ از افسردگی و عدم اعتماد به نفس گرفته تا اختلال‌های جنسی. اضطراب و ترس از قضاوت‌شدن می‌تواند یکی از دلایل این امر باشد. مشاوره روانشناسی آنلاینبه صورت متن و یا تماس صوتی می‌تواند گزینه خوبی برای این دسته از افراد باشد.

در چه زمینه‌ها و مشکلاتی می‌توان از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کرد؟

پاسخ کوتاه این است: در همه زمینه‌ها.

برای مثال:

و… می‌توان از روانشناسان آنلاین استفاده کرد. این امکان به گفته محققان حتی می‌تواند در مواقعی بهتر عمل کند.

برای مثال، در یک مطالعه محققان فهمیدند که روان‌درمان‌گری آنلاین وقتی با مراقبت بالینی ترکیب شود، می‌تواند به طور مؤثرتری افسردگی، اضطراب و غیره را درمان کند. همچنین طبق چندین مطالعه دیگر رفتار درمانی شناختی (CBT) در کاهش شدت علائم افسردگی موثرتر است.

بدون شک برخی از خدمات روان شناسی هستند که نمی‌توان آن‌ها را به صورت آنلاین ارائه داد؛ مثلِ موسیقی درمانی، روان درمانی به کمک هنر و یا غیره. همچنین برخی از روان‌کاوها هم برای تشخیص دقیق مشکل، نیازمند حضور بیمار در مطب هستند تا بتوانند رفتار و حرکات او را زیر نظر گرفته و تحلیل کنند.

با این‌وجود، روان شناسی آنلاین می‎تواند در همه حوزه‌هایِ متنوع و مختلف سلامت روان به کار بیاید و نیاز خیلی‌ها را پاسخ‌گو باشد. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، بنابر مطالعات، اگر روان شناسی آنلاین اصول کلی یک جلسه روان شناسی را رعایت کند، همان نتیجه‌ای را خواهد داشت که جلسه مشاوره حضوری دارد.

چطور بهترین روانشناس انلاین را انتخاب کنیم؟

از آن‌جا که در مشاوره روانشناسی آنلاین دست افراد در انتخاب مشاور بازتر است، بد نیست بدانیم که در میان گزینه‌های زیاد این متخصصان، چطور باید انتخاب کنیم.

پیش از این، بد نیست به سوالی که خیلی از افراد به دنبال جواب آن هستند پاسخ دهیم؛ کارشناس روان شناس کیست و آیا می‌توان از او مشاوره گرفت؟ کارشناس روان شناس کسی است که مدرک مورد نظر در زمینه روان شناسی را دارد و می‌تواند به عنوان فارغ‌التحصیل این حوزه علمی فعالیت کند.

از طرفِ دیگر متخصص روان‌شناسی کسی است که دوره‌های تحصیلی را گذرانده و در یکی از زیرشاخه‌های روان‌شناسی تخصص داشته باشد؛ مانندِ متخصص روان شناسی کودکان، متخصص روان شناسی بالینی و غیره.

برای انتخاب بهترین متخصص روانشناسی باید به نیاز خودمان برای روان درمانی توجه کنیم. آیا مشکل ما در زمینه اختلالاتی مثل خودشیفتگی و دوقطبی است؟ پس باید به سراع متخصص اختلال‌های روانی برویم. آیا اضطرابی داریم که سال‌هاست ما را همراهی می‌کند؟ پس باید به سراغ روان شناس بالینی برویم. بنابراین با توجه به مشکلی که داریم می‌توانیم متخصص مورد نیازمان را انتخاب کنیم.

از طرفِ دیگر، روش‌های درمانی متنوعی پیش پای افراد است. روان‌پزشکی با روان‌شناسی و روان شناسی با مشاوره متفاوت است. اکثر ما این سه را با هم اشتباه می‌گیریم و فکر می‌کنیم همگی یک‌چیز هستند. در مبحث بعدی درباره تفاوت این سه بیش‌تر می‌خوانید.

انتخاب روانشناس آنلاین مورد نظرمان به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. پلتفرمِ آنلاینی که قرار است در آن جلسه مشاوره را سفارش دهیم، یکی از این عوامل است. برای مثال پلتفرم مشاوره سلامت مانندِ www.haal.ir که طیف متنوع و وسیعی از روان شناسان را در خود جای داده، امکان مشاوره آنلاین روان شناسی را ساده‌تر کرده است.

تفاوت روانشناس با روانپزشک چیست؟

تا این‌جا بیش‌تر درباره کلیات روان شناسی و روان شناسی آنلاین دانستیم، حالا می‌خواهیم به یک سوال اساسی پاسخ دهیم و آن اینکه تفاوت روانشناس و روانپزشک در چیست؟

روان‌شناس کسی است که مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دارد و از روش‌های مختلف برای بهبود مشکلات مراجعانش استفاده می‌کند.  یک روانپزشک اما دارای مدرک پزشکی است و می‌تواند از داروهای متنوع برای درمان مراجعان استفاده کند.

روان شناس به طور کلی رفتارها و فرآیندهای ذهنی را مطالعه می‌کند؛ مثلِ فرآیندهای عاطفی و شناختی، نحوه تعامل فرد با محیط و دیگران.

روانشناس آنلاین کمک می‌کند تا افراد به درکِ مشکلات مختلف زندگی و مسائل مربوط به سلامت روان برسند و در پی درمان آن‌ها برآیند. درمانِ اختلال‌های روانی، ناتوانی در یادگیری و حل مشکلات رفتاری در حیطه روان شناسی است. رایج‌ترین شکل درمان که یک روان شناس از آن‌ها استفاده می‌کند روان‌درمانی یا گفتاردرمانی است.

روانپزشک‌ها هم مانند روان‌شناس‌ها در مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان مسائل عاطفی، ذهنی، رفتاری و رشدی افراد نقش ایفا می‌کنند. آن‌ها اختلالات روانی را تشخیص داده و بر عدم تعادل شیمیایی در مغز تمرکز می‌کنند. بر این اساس می‌توانند اثرات روانی و فیزیکی یک اختلال را ارزیابی کنند. درنتیجه مشخص است که روان‌پزشکان را باید روان‌شناسانی بدانیم که مدرک پزشکی دارند.

تفاوت روانشناس با مشاوره روانشناسی آنلاین چیست؟

در بالا به طور کلی به این سوال پاسخ دادیم که روانشناس کیست و چه کار می‌کند. حالا باید ببینیم که روانشناس آنلاین چه کسی است؟ روانشناس انلاین درواقع کسی است که با مجوز و مدرک حرفه‌ای مشاوره، برخی دیگر از خدمات سلامت روان را انجام می‌دهند.

دکتر روانشناس آنلاین می‌تواند در مطب‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و درمان‌های گروهی فعالیت داشته باشد. این افراد می‌توانند شیوه‌های درمانی‌ مثلِ بازی درمانی، درمان شناختی ، درمان با کمک حیوانات، رفتار درمانی گویشی و غیره را انتخاب کنند اما نمی‌توانند دارو توصیه کنند.

روان شناس آنلاین در واقع تلاش می‌کند افراد را با یک هدف درمانی روبه‌رو کرده و کمک کند که به آن هدف برسین. او بر اساسِ این هدف برنامه‌ریزی انجام می‌دهد و آن‌را به صورت فردی، خانوادگی، زوجی یا گروهی پیش می‌برد.

هزینه مشاوره آنلاین روانشناسی چقدر است؟

این هزینه می‌تواند بنابر عوامل مختلف، بسیار متفاوت باشد. به طور کلی اما یکی از مزیت‌های این نوع از مشاوره روان‌شناسی این است که هزینه کم‌تری نسبت به مشاوره حضوری دارد. همچنین، بسته به این‌که شما از چه پلتفرم آنلاینی استفاده می‌کنید، این هزینه متفاوت است.

پلتفرم مشاوره و خدمات آنلاین سلامتی حال یکی از بهترین پلتفرم‌های مشاوره روانشناسی آنلاین است. حال با دریافت هزینهِ کمتر از مراجعین، کیفیت خوبی از خدمات روان‌شناسی ارائه می‌کند. به همین دلیل، هر کسی در هر کجا که باشد می‌تواند با اپلیکیشن حال به سادگی به متخصص مورد نظرش دسترسی پیدا کرده و با صرفِ کمترین هزینه، یک جلسه مشاوره خوب را تجربه کند.

سوالات شما درباره مشاوره آنلاین روان شناسی

مشاوره روانشناسی آنلاین در چه زمینه‌هایی قابل استفاده است؟

در همه زمینه‌ها. شما می‌توانید برای درمان اضطراب، مشاوره ازدواج، مشاوره طلاق، مشاوره کودک و نوجوان و غیره از روانشناس انلاین کمک بگیرید.

اگر از جلسه مشاوره روانشناسی آنلاین ناراضی باشم، هزینه مشاوره به من برمی‌گردد؟

اگر شما با مشاوران حال گفت‌وگو کرده و از روند جلسه و مشاور ناراضی باشید، پشتیبانی با شما تماس می‌گیرد، دلایل نارضایتی را جویا می‌شود و درنتیجه حال هزینه مشاوره را به حساب شما برمی‌گرداند.

آیا مشاوره آنلاین روانشناسی «حال» امن است؟

بله، اطلاعات شما در اپلیکیشن مشاوره آنلاین «حال» یا بخش سلامت «آپ» کاملا امن است و شما می توانید بدون وارد کردن اسم خود، به صورت کاملا محرمانه، از هر روانشناس آنلاین مشاوره آنلاین بگیرید.

نحوه داشتن جلسه مشاوره روانشناسی آنلاین با مشاوران حال چگونه است؟

خیلی راحت، با مراجعه به اپلیکیشن حال و بخش مشاوره روان شناسی می‌توانید متخصص مورد نظر را انتخاب کرده و پس از اعتبارسنجی، مشاوره متنی، صوتی، تلفنی و ویدئویی را با او آغاز کنید.

آیا می‌توان برای مشاوره حضوری هم از پلتفرم حال استفاده کرد؟

بله، شما می‌توانید از بخش پروفایل پزشکان و روان شناسان حال، فرد موردنظر را انتخاب کرده و نوبت دهی آنلاین را انتخاب کنید.

پس از ثبت درخواست مشاوره روانشناسی آنلاین چقدر باید منتظر ماند؟

زمان انتظار شما برای گفت‌وگو تقریبا برابر با صفر است. مشاورانی که به صورت متنی، تلفنی و یا ویدئویی به شما خدمات ارائه می‌کنند در ساعات روز در لحظه پاسخ‌گوی شما هستند. در برخی از ساعات شب، 24 شب تا 6 بامداد، احتمالا باید حداکثر تا 4 ساعت منتظر بمانید.