haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

حال / مشاوره آنلاین پزشکی

مشاوره آنلاین پزشکی با پزشک آنلاین

مشاوره آنلاین پزشکی با پزشکان آنلاین، موضوعات بسیاری از جمله زنان و زایمان، پوست و مو، اطفال، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، تغذیه، عغونی و بسیاری دیگر را شامل می‌شود. استفاده از خدمات مشاوره پزشکی آنلاین «حال» این فرصت را به شما می‌دهد تا در مکان و زمان مورد نظرتان با پزشک متخصص به شکل متنی، صوتی یا تصویری ارتباط برقرار کرده و علاوه بر گفتگو، نسخه یا داروی مورد نظر را دریافت کنید.

مشاوره آنلاین (متنی، صوتی، تصویری) با خبره‌ترین متخصصان

با مشاوره آنلاین پزشکی دیگر نیازی به گرفتن وقت قبلی، ساعت‌ها ماندن در ترافیک، صرف هزینه زیاد و تحمل اضطراب فراوان ندارید.تنها با چند کلیک می‌توانید پزشک موردنظرتان را انتخاب و با او گفت‌وگو کنید.

امکان مشاوره ۲۴ ساعته

به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته (حتی روزهای تعطیلبا بهترین متخصصان در حوزه‌های مختلف پزشکی تماس بگیرید و با آن‌ها مشاوره داشته باشید.

مشاوره آنلاین پزشکی در فضایی امن و محرمانه

مشاوره آنلاین پزشکی در فضایی کاملا امن و محرمانه بین شما و پزشک مورد نظرتان انجام خواهد شد.

مشاوره آنلاین پزشکی

قدم اول برای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی

حوزه و تخصص مورد نظر را برای مشاوره آنلاین با پزشک انتخاب کنید

زنان و زایمان

مشاوره پزشکی
34 مشاور

روانپزشک

مشاوره پزشکی
37 مشاور

کرونا

مشاوره پزشکی
81 مشاور

مامایی

مشاوره پزشکی
34 مشاور

پوست , مو , زیبایی

مشاوره پزشکی
24 مشاور

عمومی

مشاوره پزشکی
67 مشاور

داخلی

مشاوره پزشکی
40 مشاور

کلیه و مجاری ادراری

مشاوره پزشکی
25 مشاور

اطفال

مشاوره پزشکی
40 مشاور

گوارش ,کبد

مشاوره پزشکی
31 مشاور

مغز و اعصاب

مشاوره پزشکی
20 مشاور

گوش و حلق و بینی

مشاوره پزشکی
15 مشاور

غدد

مشاوره پزشکی
28 مشاور

استخوان و مفاصل

مشاوره پزشکی
21 مشاور

قلب و عروق

مشاوره پزشکی
25 مشاور

تغذیه و رژیم

مشاوره پزشکی
38 مشاور

عفونی

مشاوره پزشکی
14 مشاور

سلامت جنسی

مشاوره پزشکی
61 مشاور

چشم پزشکی

مشاوره پزشکی
22 مشاور

ریه و دستگاه تنفسی

مشاوره پزشکی
16 مشاور

جراحی

مشاوره پزشکی
53 مشاور

طب سنتی

مشاوره پزشکی
7 مشاور

دهان و دندان

مشاوره پزشکی
32 مشاور

دارویی

مشاوره پزشکی
22 مشاور

دامپزشکی

مشاوره پزشکی
10 مشاور

خواب

مشاوره پزشکی
26 مشاور

پزشکی ورزشی و توانبخشی

مشاوره پزشکی
26 مشاور

خون , سرطان

مشاوره پزشکی
38 مشاور

ژنتیک

مشاوره پزشکی
7 مشاور

بیهوشی

مشاوره پزشکی
1 مشاور

رادیولوژی و تصویر برداری

مشاوره پزشکی
1 مشاور

طب سالمندان

مشاوره پزشکی
8 مشاور

طب اورژانس

مشاوره پزشکی
9 مشاور

سوالات متداول درباره مشاوره آنلاین پزشکی

مشاوره آنلاین پزشکی چیست؟

مشاوره آنلاین پزشکی، به معنای مشاوره مجازی بیمار با دکتر مربوطه است. مشاوره آنلاین با پزشک، به لطف دنیای دیجیتال، با استفاده از نرم‌افزارهای تماس ویدیویی، صوتی و یا حتی متنی امکان‌پذیر می‌شود. به دلیلِ راحتی، صرفه‌جویی در وقت پزشک و بیمار، در دسترس‌ بودن و داشتن آزادی برای انتخاب از میان متخصصان، این روش از مشاوره با پزشک، مورد علاقه خیلی از افراد است.

پزشکان آنلاین می‌توانند انواع مختلف مشکل و بیماری را درمان کنند؛ از یک عفونت ادراری ساده گرفته تا درمان اختلالات روان‌شناسی توسط روان‌پزشک و حتی مشاوره آنلاین پزشکی کرونا. این پزشکان هیچ تفاوتی با دکتری که در کلینیک پزشکی می‌بینید ندارند. آموزش و اعتبار هر دو یکی است. تفاوت آن‌ها تنها در این است که یکی را در قاب گوشی، تبلت یا کامپیوتر ملاقات می‌کنید و دیگری را در یک اتاق.

بدون‌شک بخش زیادی از بیماری‌ها هم هستند که نمی‌توان فقط با تکیه بر مشاوره آنلاین با پزشک درمان‌شان کرد و پزشک باید حتما بیمار را حضوری معاینه کند. در این دسته از بیمار‌ی‌ها یک پلتفرمِ پزشکی آنلاین می‌تواند نقش مشاوره درمانی و پیگیری بهتر را ایفا کند.

ما در پلتفرم خدمات سلامتی حال با معرفی بهترین پزشکان و متخصصان پزشکی به شما، در حفظ سلامت جسمی‌ کنارتان هستیم. می‌توانید از طریق اپلیکیشن مشاوره پزشکی حال از میان پزشکان آنلاین ما، متخصص مورد نظر را انتخاب کرده و روند درمان را آغاز کنید. فرقی ندارد کجا باشید و چه‌ زمانی از روز باشد. پزشک مشاور انلاین همیشه در دسترس‌تان خواهند بود.

همچنین شما می توانید از طریق سایت حال یا اپلیکیشن از مشاوره روانشناسی آنلاین حال نیز بهره مند و از بهترین مشاوران در حوزه خانواده، فردی، روانبط عاطفی، موارد جنسی و … استفاده کنید.

چه‌ زمانی باید به پزشک آنلاین مراجعه کنید؟

به محض تجربه هر نوع علائم سلامتی غیرعادی، می‌توانید یک گفتگوی آنلاین با پزشکان را آغاز کنید. در صورتِ ابتلا به درد معده، مشکلات سینوسی، گرفتگی رگ سیاتیک و هر درد و ناراحتی دیگر، مشاوره آنلاین با پزشک می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. این گزینه، بسیار راحت‌تر و اغلب ارزان‌تر از مراجعه حضوری به یک پزشک است.

چطور بهترین مشاور پزشکی آنلاین را انتخاب کنم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن یک پزشک آنلاین داخلی، دکتر زنان آنلاین و… این است که نظرات بیماران دیگر درباره او را بخوانید و بررسی کنید. همچنین می‌توانید سابقه پزشک آنلاین مورد نظر را مورد توجه قرار دهید.

در کنار ویژگی‌های بالا برای انتخاب دکتر آنلاین، این نکته نیز نباید فراموش شود که انتخاب متخصص در رضایت شما از او نقش مهمی دارد. به این معنا که شاید متخصص منتخب‌تان مناسب مشکل یا بیماری شما نباشد.

همچنین باید به شیوه توضیح مشکل پیش‌آمده در سلامتی‌تان هم دقت کنید. پزشک آنلاین باید درباره سابقه سلامتی شما، پرونده پزشکی، جزییات بیماری و وضعیت عمومی‌‌تان بداند. بنابراین همه سوالاتی که به صورت حضوری از دکتر کلینیک یا مطب پزشکی می‌پرسید، از پزشک آنلاین هم بپرسید و به پرسش‌ها و خواسته‌های او هم به خوبی پاسخ دهید.

مشاوره آنلاین پزشکی

روند داشتن یک مشاوره پزشکی آنلاین در «حال» چگونه است؟

این روند خیلی ساده پیش می‌رود.

شما به عنوان کاربر یک پلتفرم سلامتی، مثل حال، کافی است بنابر مشکل یا بیماری موردنظرتان، از میان لیست پزشکان متخصص یکی را انتخاب کنید.

پس از این، کافی است چند دقیقه زمان بگذارید و اطلاعات شخصی اولیه خود را برای اعتبارسنجی در این پلتفرم وارد کنید.

بعد از این مرحله می‌توانید با کمک ابزارهای آنلاین، به صورت چت انلاین با پزشک، تماس ویدئویی و یا به شکل صوتی و تلفنی با متخصص خود در ارتباط قرار بگیرید.

در گامِ بعدی، در طول زمانی‌که پلتفرم آنلاین برای این مشاوره با پزشک آنلاین در نظر گرفته است، صحبت کنید. این صحبت می‌تواند درباره عفونت کلیه، اختلال نعوظ، دندان درد، دل‌درد کودکان، تنگی نفس، حالت تهوع و هر چیز دیگری باشد. فراموش نکنید که جلسه مشاوره کاملا محرمانه است و می‌توانید بدون نگرانی مشکلات‌تان را مطرح کنید.

پزشک مشاور انلاین مورد نظر می‌تواند برای شما دارو و یا آزمایش تجویز کند و از شما بخواهد در جلسه آنلاین پزشکیِ بعدی نتایج آن‌ها را با او در میان بگذارید.

شما می‌توانید به هنگامِ استفاده از خدمات پزشکی آنلاین، از بیمه درمانی‌ هم استفاده کنید.

درباره چه مشکلاتی می‌توانیم با پزشک آنلاین صحبت کنیم؟

فرقی ندارد که مشکل شما چیست. مشاوره آنلاین پزشکی در همه زمینه‌ها به صورت آنلاین در کنارتان هستند.  شاید بپرسید دکتر آنلاین داخلی هم داریم؟ بله! پزشکان داخلی متبحر زیادی شما را ویزیت آنلاین می‌کنند. شاید به دنبال دکتر زنان آنلاین خوب باشد که خیلی راحت و به طور کاملا محرمانه می‌توانید با آن‌ها یک جلسه داشته باشید. حتی مشاوره‌های تخصصی دیگری مثلِ مشاوره آنلاین مغز و اعصاب و مشاوره انلاین دکتر قلب و عروق هم به سادگی در دسترس‌تان خواهد بود.

نکته مهم این است که پلتفرمی را انتخاب کنید که گفت‌وگو با متخصصان پزشکی زیادی را در اختیارتان گذاشته باشد. سرویس خدمات سلامتی حال در همه زمینه‌ها به شما مشاوره پزشکی آنلاین خواهد داد. در زیر می‌توانید لیستی از انواع حوزه‌های تخصصیمشاوره آنلاین پزشکی را ببنید:

مشاوره پزشکی آنلاین

6 مزیت مشاوره پزشکی آنلاین چیست؟

صرفه‌جویی در زمان

بارها برای خیلی از ما پیش آمده که نیمی از یک‌روز زمان را صرفِ رفتن به مطب یک متخصص درمان کرده باشیم. حال آن‌که، بدون این‌که در ترافیک و شلوغی خیابان‌ها بمانید و مسافت زیادی را پشت سر بگذارید می‌توانید در خانه خودتان بنشینید و با یک اتصال ساده به اینترنت پزشک مورد نظرتان را ملاقات کنید.

صرفه‌جویی در هزینه

حضور پیدا کردن در مطب یک پزشک نیازمند طی‌کردن مسیری است که بدون شک هزینه‌ای برای شما می‌تراشد. خیلی از ما ممکن است مجبور باشیم از شرق شهر به غرب آن برویم. خیلی دیگر از ما احتمالا مجبور خواهیم بود برای دیدن دکتر متخصص و حرفه‌ای از یک شهر به شهر دیگر سفر کنیم. در چنین شرایطی می‌توان به‌طرزی هوشمندانه از امکانات فناورانه استفاده کرد و بدون این هزینه درمان شد.

همچنین، ویزیت آنلاین پزشکی در مقابل ملاقات حضوری با یک پزشک، اغلب هزینه‌ بسیار کمتری روی دست بیمار خواهد گذاشت.

در دسترس بودن 24 ساعته پزشکان

برای خیلی از ما پیش آمده که دچار درد یا مشکلی ناگهانی شویم، اما به دلیل قرارگیری در موقعیتِ زمانی نامناسب، مثل تعطیلات، نتوانیم با هیچ پزشکی مشورت کنیم. این در حالی است که مشاوره آنلاین پزشکی می‌تواند 24 ساعته و همیشگی باشد.

مشاوره با پزشک آنلاین بدون سانسور

افراد بسیاری در میان ما هستند که به‌خاطر برخی مسائل ذهنی و روانی و یا ابتلا به یک بیماری استرس‌زا، نمی‌توانند مشکلات جسمی‌شان را تمام و کمال و به‌صورت رودررو با دکتر مطرح کنند. پزشکی آنلاین به خصوص در قالب تماس صوتی و چت آنلاین با پزشک برای این افراد بسیار مفید عمل می‌کند. دکتر آنلاین نیز تعهد دارد که محرمانگی جلسه مشاوره پزشکی آنلاین با بیمار را رعایت کند.

جلوگیری از به تعویق انداختن روند درمان

امروزه، با لیست کارهای بی‌پایان و برنامه‌های شلوغی که دورمان را احاطه کرده، ملاقات با پزشک و پیگیری بسیاری از دردها و مشکلات می‌تواند کار سختی باشد. این موضوع باعث شده که خیلی از ما روند درمان و پیگیری مشکلات‌مان را پشت گوش بیندازیم. مشاوره پزشکی آنلاین برای به تعویق نینداختن مشکلات جسمانی ما کمک‌کننده است.

قابل استفاده برای همه و در هرکجا

تعدادی از ما و یا اطرافیان‌مان دارای ناتوانی‌های جسمانی‌، مثل مشکلات حرکتی هستیم. مشاوره آنلاین پزشکی میان‌بُر و گزینه بسیار مطلوبی برای این گروه است. همچنین همه می‌توانند در هر محیط و هر کجا که هستند (مثلا در طول یک سفر) و به محض ایجاد یک مشکل در سلامتی به صورت آنلاین با پزشک معالج گفت‌وگو کنند.

مشاوره متنی با پزشک

مشاوره آنلاین پزشکی متنی و  مشاوره آنلاین با پزشک به صورت ویدئویی چگونه است؟

تصور بسیاری از ما از یک مشاوره آنلاین پزشکی، گفت‌وگویی در قالب تماس ویدئویی است. این در حالی است شما می‌توانید این مشاوره را در قالب مشاوره پزشکی تلفنی و چت با پزشک انلاین هم انجام دهید.

در این حالت، پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات پزشکی، شما را در قالب تماس تلفنی یا صوتی با پزشک در ارتباط قرار می‌دهد.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از سرویس خدمات پزشکی که انتخاب می‌کنید، چت با پزشک انلاین داشته باشد که می‌تواند صوتی یا تصویری نیز باشد.

 

مشاوره پزشکی آنلاین و مشاوره پزشکی تلفنی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

در مشاوره پزشکی آنلاین شما به عنوان کاربر با پزشک متخصص در قالب گفت‌وگوی متنی و یا پیام صوتی در ارتباط قرار می‌گیرید. در مشاوره پزشکی تلفنی، شما از طریق پلتفرم خدمات‌دهی حال، در دو قالبِ تماس تلفنی با خط مخابراتی و تماس صوتی آنلاین، با متخصصی که می‌خواهید صحبت می‌کنید.

برای این‌که درباره نحوه این شکل از مشاوره آنلاین با پزشک بیش‌تر بدانید، می‌توانید مراحل آن‌را در پلتفرم حال را در ادامه بخوانید.

مراحل انجام مشاوره پزشکی تلفنی حال

 • وارد اپلیکیشن حال می‌شوید
 • پس از انجام مراحل اعتبارسنجی و ورود اطلاعات، پزشک مورد نظر را انتخاب می‌کنید
 • با ورود به پروفایل پزشک متوجه می‌شوید که امکان مشاوره تلفنی پزشکی با او وجود دارد یا خیر. اگر این امکان بود، روی گزینه «مشاوره تلفنی» می‌زنید
 • پس از این، از حال با شما تماس گرفته می‌شود تا جلسه هماهنگ شود
 • در نتیجه پزشک آنلاین پشت خط قرار می‌گیرد تا ‌بتوانید با او گفت‌وگو کنید
 •  

مراحل انجام مشاوره آنلاین پزشکی

 • وارد اپلیکیشن حال می‌شوید
 • پس از انجام مراحل اعتبارسنجی و ورود اطلاعات، پزشک مورد نظر را انتخاب می‌کنید
 • با ورود به پروفایل پزشک متوجه می‌شوید که امکان مشاوره آنلاین پزشکی با او وجود دارد یا خیر. اگر این امکان بود، روی گزینه «چت و ویس» می‌زنید
 • سپس با زدن روی دکمه «شروع مشاوره» به صفحه گفت‌و‌گو منتقل می‌شوید
 • پس از این، پزشک آنلاین شده و می‌توانید با او گفت‌وگو کنید
 • زمان این گفت‌وگو 15 دقیقه است.

کجا می‌توان با پزشک مشاور انلاین رایگان گفت‌وگو کرد؟

احتمالا در جست‌وجوهایتان با این مورد روبه‌رو شده باشید که برخی از سایت‌ها به شما وعده مشاوره رایگان با پزشک را بدهند. باید بگوییم این وعده عملی نیست و اساسا چنین سایت‌هایی وجود ندارند. بنابراین بهتر است که برای سلامتی‌ خودتان هم که شده به پلتفرم‌های معتبری مراجعه کنید که پزشکان واقعی و متخصص به شما مشاوره آنلاین پزشکی می‌دهند.

راه های ارتباط با پزشک در مشاوره آنلاین پزشکی

شما از طریق چت صوتی، تصویری و متنی می‌توانید با پزشک مورد نظرتان صحبت کنید. ضمن اینکه می‌توانید شماره تلفن خود را ثبت کنید تا برای مشاوره پزشکی تلفنی با شما تماس گرفته شود.

دانلود نسخه پزشک در مشاوره پزشکی آنلاین حال

زمانی که پزشک برای شما نسخه بنویسد، اگر بیمه باشید به صورت انلاین نسخه شما قابل دسترسی خواهد بود و تنها با ذکر کد ملی به داروخانه می‌توانید داروی خود را دریافت کنید اما اگر نسخه کاغذی باشد، پزشک آن را روی نسخه نوشته و فایل آن را برای شما ارسال می‌کند تا با نشان دادن به داروخانه، داروی خود را دریافت کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی

حداقل و حداکثر زمان انتظار برای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی از پلتفرم حال چقدر است؟

پزشکان آنلاین حال در لحظه پاسخ شما را خواهند داد. اگر در زمان‌های خاصی مانند 12 بامداد تا 6 صبح نیاز به مشاوره آنلاین با پزشک داشته باشید، حداکثر باید 4 ساعت منتظر بمانید.

آیا امکان نوبت دهی حضوری برای مشاوره با پزشک آنلاین وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید از طریق بخش نوبت دهی اینترنتی از بهترین پزشکان حال، برای پزشک موردنظرتان وقت حضوری از بهترین پزشکان رزرو کنید.

«حال» مشاوره پزشکی رایگان هم دارد؟

خیر. مشاوره آنلاین با پزشک رایگان با پزشک آنلاین امکان‌پذیر نیست و هر پزشکی بنابر تخصص خود مبلغی را برای ویزیت تعیین می‌کند.

چطور می‌توان فهمید کدام پزشک مشاور انلاین خوب است؟

کیفیت کار یک پزشک به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما به‌طور کلی می‌توانید نظرات درباره او را بخوانید. همچنین سابقه و بیوگرافی پزشک در این زمینه کمک‌کننده است.

آیا پزشک آنلاین دارو تجویز می‌کند؟

بله. پزشک آنلاین نیز می‌تواند مانند پزشک حضوری نسخه دارو و نسخه آزمایش به بیمار بدهد و شما میتوانید به صورت آنلاین داروهای خود را از داروخانه آنلاین حال تهیه کنید.

آیا مشاوره آنلاین پزشکی در تمام طول هفته امکانپذیر است؟

بله مجموعه حال به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته پاسخگوی شماست و پزشکان نیز در روزهای تعطیل در خدمت شما هستند.

آیا امکان تغییر نوبت و یا لغو کردن آن برای مشاوره آنلاین پزشکی وجود دارد

بله امکان تغییر نوبت وجود دارد اما برای لغو کردن یک مشاوره پزشکی آنلاین می‌توانید درخواست خود را اعلام کنید تا برای پزشک دیگری برای شما نوبت داده شود.