haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

به پیشنهاد دوستی در محل کار چه پاسخی دهم؟

حال-به پیشنهاد دوستی همکارم چه پاسخی بدم
۰۳ دی

چه برخوری با پیشنهاد دوستی در محل کار داشته باشیم که حرفه ای باقی بمونیم؟ این سوال ممکن است ذهن شما را هم مشغول کرده باشد. 

ممکن است در این موقعیت قرار گرفته باشید و آنقدر معذب شده باشید که حتی محیط کار را ترک کنید. از قدیم گفته‌اند دوستانتان را نزدیک و دشمنانتان را نزدیکتر نگه دارید. اما قطعا این مثل در مورد همکاران صادق نیست. محیط کار تقریبا بخش زیادی از اوقات زندگی‌مان را به خودش اختصاص داده است. طبیعی است که با همکارانمان رابطه‌ای صمیمانه‌تر داشته باشیم. فکر نمی‌کنم کسی بتواند در یک محیط خشک و رسمی برای مدت زمان زیادی به زندگی بپردازد.با این حـال هنوز حرف و حدیث‌هایی برای قبول یا رد پیشنهاد دوستی در محل کار وجود دارد. در این مطلب قصد داریم بخشی از این دیدگاه‌ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

چه زمانی پیشنهاد ارتباط همکاران را بپذیریم؟

قبول کردن پیشنهاد دوستی در محل کار  یعنی فاصله گرفتن از روابط خشک، رسمی و معمول در محیط کارتان. پس زمانی به یک پیشنهاد دوستی در محل کار پاسخ مثبت دهید که از قصد و نیت همکارتان مطمئن هستید. این قاعده برای روابط صمیمی در محیط کار و همینطور فضای مجازی صادق است. به نظرتان چه فکری پشت پیشنهاد دوستی همکارتان وجود دارد؟ آیا همکارتان هم رده یا هم رتبه شما است یا مافوق و رئیس‌تان؟ میخواهد از طریق یک رابطه دوستانه روی شما تسلط بیشتری داشته باشد یا فرد منفعت طلبی است؟

جواب شما به هر یک از این سوالات میتواند روی پذیرش یا رد درخواستش اثر بگذارد. ممکن است قصد داشته باشید، پیشنهاد دوستی در محل کار از طرف همکارتان را بپذیرید. این پیشنهاد می تواند پیشنهاد حضوری و از طریق تماس تلفنی باشد. می تواند درخواست دوستی در فضای مجاز نظیر فیسبوک، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی باشد. اگر برآورد مناسب را کرده اید و تصمیم گرفته اید که به پیشنهاد دوستی در محل کار بله بگویید، لطفا دور این 5 گروه خط بکشید.

بیشتر بخوانید: اختلاف با خانوده را چطور مدیریت کنیم

  • همکاران تازه

اولین روز کاری شما در محل کار بهترین شانس‌تان برای گذاشتن تاثیری عالی روی همکاران است. می‌توانید با همکارانتان بیشتر آشنا شوید، آنها را به قهوه یا ناهار دعوت کنید و شاید پس از مدتی بتوانید رابطه‌ای دوستانه‌تر در محیط خارج از کار داشته باشید. اما برای برقراری ارتباط دوستی جدی چند ماهی صبر کنید. اضافه کردن همکارانتان به شبکه‌های مجازی در ابتدای کار بیشتر از اینکه برایتان خوشایند باشد، میتواند موجبات آزارتان را فراهم کند. حتما دوست ندارید در شروع همکاری با پیام‌ و نظرهایی آزاردهنده روبرو شوید یا بهانه‌ای به دستشان بدهید که شما را اذیت کنند.

به پیشنهاد دوستی همکارم چه پاسخی بدم

در ابتدای ورود به محیط کاری می‌توانیم تاثیر بسیاری بگذاریم.

بیشتر بخوانید: تست کرونا در منزل

  • همکارانی که در خارج از شرکت با آنها ارتباطی ندارید

برای قبول پیشنهاد دوستی بهتر است همکارانی را مدنظر قرار دهید که با آنها در محیط خارج از کارتان هم ارتباطی ساده و معاشرت دارید. در غیر این صورت ارتباط دوستانه با همکارانی که چندان آنها را نمی‌شناسید، خوشایند نیست.

به پیشنهاد دوستی همکارم چه پاسخی بدم

ارتباط دوستی با مدیر در محیط کار پیشنهاد نمی‌شود.

  • رئیس و مدیرتان

قبول دارم که دریافت پیشنهاد دوستی از مدیر یا رئیستان ممکن است کمی شما را تحت فشار بگذارد و به نوعی معذبتان کند. اما سعی کنید در برابر پذیرش آن مقاومت نمایید. شما میتوانید به صورت کاملا حرفه‌ای روابط کاریتان را حفظ کنید و البته احترام آنها را نیز داشته باشید. ولی قرار دادنشان در دایره دوستان چندان کار عاقلانه‌ای نیست. همچنین بهتر است از مدیر یا رئیستان درخواست دوستی نکنید. حتی اگر خودتان در محیط کار همکاری تازه وارد یا کارآموز دارید؛ روابطتان را مبتنی بر حفظ حریم شخصی واحترام پایه‌ریزی کنید. هر کجای روزهای کاری تان با این جنس سردرگمی ها رو به رو شدید و حس کردید تنهایی نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در کنار شما هستیم.

کافیست حال را در موبایل خود نصب کنید و اولین مشاوره شغلی خود را بگیرید.

اگر هم نیاز دارید، درباره اصول اخلاق حرفه ای در محیط کار مطالعه ای داشته باشید، مجله روانشناسی حال، دوست شماست.

سوالات متداول 

پیشنهاد دوستی کدام یک از همکاران را در محیط کاری قبول کنیم؟

برای پذیرش این پیشنهاد باید همکارانی که در فضای خارج از محیط کاری که رابطه نزدیک و صمیمی دارید و هم‌چنین از نظر شخصیتی به هم نزدیک هستید را انتخاب کنید.

آیا دوستی با مدیر در محیط کاری درست است؟

در صورت پیشنهاد دوستی از سوی مدیر خود سعی کنید این پیشنهاد را نپذیرید و روابط خود را در عین احترام و با حفظ مسئولیت کاری خود ادامه دهید

منبع

https://www.cnbc.com

مقالات مرتبط

همه چیز درباره تربیت فرزند
همه آنچه باید درباره تربیت فرزند بدانید

همه افرادی که اقدام می‌کنند تا مسئولیت و رسالتی را به خود تحت عنوان پدر و مادر بودن بیفزایند، فاصله سنی زیادی با فرزندشان دارند.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۵ / ۹۸
مصرف شیشه و عوارض آن
همه آنچه باید درباره اعتیاد به شیشه بدانید

متامفتامین یک داروی محرک است که در طول جنگ جهانی دوم به سربازان داده می‌شد تا آنها را بیدار نگه دارد. بعدها ما درباره اعتیاد به شیشه زیاد شنیدیم و از آشنایان می‌شنیدیم که فهمیده‌اند در نزدیکان‌شان کسی معتاد به شیشه شده است. البته برخی این دارو را برای کاهش افسردگی یا کم کردن وزن استفاده می‌کنند. از دیگر موارد مصرف متامفتامین برای اختلالات مربوط به پیش فعالی است که به ندرت و فقط با نسخه پزشک در دسترس است. با این حـال امروزه شاهد مصرف نوعی ماده مخدر و شادی‌آور به نام شیشه هستیم که ماده اصلی آن متامفتامین است. در این مطلب قصد داریم راهنمای جامعی از علائم، عوارض و تکنیک‌های درمان اعتیاد به شیشه را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

پشتیبانی حال
۱۶ / ۰۷ / ۹۸
حال-تاثیرات فضای مجازی بر روح و روان
علائم اعتیاد به فضای مجازی + ۷ روش درمان

با توجه به پیشرفت چشمگیر دنیای مدرن در همه زمینه ها و تغییر سبک زندگی متناسب با این پیشرفت ، علاوه بر فراهم شدن امکانات بیشمار جهت تسهیل زندگی انسان ها ، مسائل و مشکلاتی نیز بوجود آورده است .

پشتیبانی حال
۱۰ / ۰۶ / ۹۸
‍۱۰ روش جذاب و کاربردی برای تقویت حافظه

داشتن یک حافظه قوی به نشاط و سلامت مغز شما بستگی دارد. چه دانشجویی باشید که برای امتحانات پایان ترم آماده می‌‌‌‌‌‌‌‌شوید، چه یک متخصص حرفه ­ای که تلاش می­ کند دانش خود را به کار بگیرد و یا فردی که به دنبال تقویت بخش خاکستری مغز با افزایش سن است، در هر حـال تقویت حافظه بخشی از دغدغه­ های شماست. در گذشته می­‌گفتند که شما نمی‌توانید ترفندهای جدید را به یک سگ پیر آموزش دهید. اما تحقیقات دانشمندان نشان داده‌اند که این نظریه امروزه کاربردی ندارد. ضعف تدریجی بخش­‌های مختلف بدن پس از ورود به دوره میانسالی امری بدیهی است؛ اما واقعیت این است که مغز انسان توانایی حیرت‌انگیزی در انطباق و تغییر دارد، حتی تا سن پیری! این توانایی مغز به عنوان انعطاف‌­پذیری عصبی شناخته می­‌شود. برای مطالعه بیشتر درباره نقش افزایش سن بر حافظه، مقاله موجود در وب‌سایت حال با عنوان رابطه میانسالی و حافظه را مطالعه کنید. مغز می‌­تواند با تحریک مناسب، مسیرهای عصبی جدیدی ایجاد کند، اتصالات موجود را تغییر داده و با روش­‌های همیشه در حـال تغییر سازگار شده و واکنش نشان دهد. در واقع شما می توانید‌‌ از قدرت طبیعی انعطاف‌­پذیری عصبی مغز خود برای توانایی‌­های شناختی، تقویت توانایی جدید، یادگیری اطلاعات و بهبود حافظه استفاده کنید. آیا روش­های تقویت حافظه را می‌شناسید؟

سارا صاحبی
۲۲ / ۱۰ / ۹۹
نکاتی برای حفاظت از خود در برابر آلودگی هوا
نکاتی برای حفاظت از خود در برابر آلودگی هوا

با صنعتی شدن جوامع و افزایش تعداد کارخانه‌ها، وسایل حمل و نقل و...، آلودگی هوا به دغدغه همیشگی دولت‌ها و مردم تبدیل شده است. امروزه و با بالا رفتن آگاهی مردم در زمینه برقراری ارتباط بین سلامتی و آلودگی‌ها، همه به دنبال یافتن راه حل‌هایی برای کاهش این اثرگذاری هستند. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد بین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و مشکلات قلبی، تنفسی، سکته، سرطان و... ارتباط مستقیمی وجود دارد. بر همین اساس، بخش زیادی از مرگ و میر سالانه به ویژه در شهرهای کانون آلودگی هوا را می‌توان با این موضوع مرتبط دانست. در حـال حاضر، همه به دنبال راهکاری هستند که کمتر تحت تاثیر اثرات منفی آلودگی هوا قرار بگیرند. برای طرح سوالات خود در این زمینه از مشاوره آنلاین حال استفاده کنید.

سارا صاحبی
۰۱ / ۰۸ / ۰۰
کشیدن بخیه در منزل
نحوه کشیدن بخیه / کشیدن بخیه در منزل و مراقبت های پس از آن

بخیه ها بعد از انواع مختلف جراحی برای بستن زخم ها یا برش ها استفاده می شود. اصطلاح "بخیه" در واقع به روش پزشکی بستن زخم ها با نخ اشاره دارد. درواقع بخیه ها موادی هستند که برای بستن برش‌های ایجاد شده در بدن استفاده می شوند. اگرچه بخیه‌ها خیلی رایج هستند، اما همچنان نیاز به مراقبت‌های پزشکی خاص دارند. برداشتن بخیه های خود با خطر همراه است. اکثر پزشکان ترجیح می دهند بخیه ها را در مطب خود بکشید، اما همه به این توصیه توجه نمی کنند.

ادمین
۲۳ / ۱۱ / ۰۱