haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

چرا خیانت در روابط زوجین شکل می گیرد؟

علل-روابط-موازی
۲۶ فروردین

همیشه ممکن است فردی با تمام ویژگی‌های مورد نظر شما وجود داشته باشد، اما شما نتوانید زندگی‌تان را با او سپری کنید زیرا در حـال حاضر در رابطه هستید. برعکس این مطلب نیز ممکن است صدق کند؛ شما فرد مناسب‌تان را زمانی می‌یابید که او در رابطه‌ با کس دیگری‌ست.

برخی افراد هنگام مواجهه با این شرایط، به جای انجام کار درست و تمام کردن رابطه‌ی قبلی به رابطه‌ی همزمان فکر می‌کنند و در بسیاری موارد آنها هنوز شریک زندگی و طرف مقابل‌شان را دوست دارند.

در این مقاله  به بررسی علل به وجود آمدن رابطه‌ی همزمان میپردازیم.

در بسیاری اوقات یکی از طرفین رابطه کاملا راضی‌ست و گمان می‌کند طرف مقابل تعهد لازم و کافی را به او و رابطه دارد، در حالی‌که فرد مقابل این نظر را ندارد و به این‌ترتیب طرفین روی یک پله نایستاده‌اند. در این حالت رابطه از حد مشخصی جلوتر نمی‌رود و عمیق‌تر نمی‌شود و همیشه یکی از آنها ناراضی‌ست.

علل به وجود آمدن روابط همزمان

اما چه زمانی‌ست که یک نفر در یک رابطه وفادار نیست و به دنبال رابطه‌ی همزمان یا خیانت می‌رود؟ به دور از قضاوت درباره‌ی نادرستی این عمل، می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر شروع روابط همزمان را ببینیم. می‌توانید راهکارهای جلوگیری از خیانت همسر را در این مقاله مطالعه کنید

 

نداشتن رضایت از رابطه‌ی جنسی

بسیاری از مردم گمان می‌کنند رابطه‌ای که مشمول مرور زمان می‌شود محکوم به تکراری‌بودن است و همین تکرار است که باعث می‌شود از رابطه‌ی جنسی با طرف مقابل‌شان لذت نبرند. آنها ممکن است از بودن با هم حس خوبی داشته باشند، اما درباره‌ی رابطه‌ی جنسی‌شان نمی‌توانند این مطلب را بگویند. این در حالی‌ست که در رابطه‌ی پنهانی جدیدشان حس‌های‌شان نمرده است و هنوز هم می‌توانند لذت ببرند. به همین دلیل از آن استقبال می‌کنند.

 

قطع‌شدن ارتباط و نداشتن رضایت حسی در رابطه‌

زوج‌های زیادی هستند که حتی در همان ابتدای رابطه و زندگی هم حرف زیادی برای گفتن به یکدیگر ندارند و لحظه‌های عاطفی کمی بین‌شان وجود دارد. هرکدام به کار خودشان مشغولند و اولویت هم نیستند. آنها دل‌شان می‌خواهد برای کسی جذاب به نظر برسند، حرف‌های مهم و درونی‌شان را به فردی بگویند و اطمینان داشته باشند که درک می‌شوند. حس تنهایی زیادی در رابطه‌شان می‌کنند و به گمان‌شان فرد و رابطه‌ی جدید می‌تواند این نیاز را پوشش دهد. آنها نیازمند تایید عاطفی‌اند و حس می‌کنند باید این ارتباط قطع‌شده را در جایی دیگر وصل کنند. آنها گمان می‌کنند که در جایی ایستاده‌اند که کسی دوست‌شان ندارد و باید این نیاز را برآورده کنند.

 

انتقام‌گرفتن

برخی افراد ممکن است به دلیل رفتارهای بد طرف مقابل‌شان تصمیم بگیرند به جای این‌که او را ترک کنند یا مشکل را حل کنند، از او انتقام بگیرند و درست است که طرف مقابل از رابطه‌ی همزمان خبردار نمی‌شود، با این روش می‌خواهند به آرامش برسند و به اصطلاح دل‌شان خنک شود.

 

کنجکاوی و تجربه‌ی چیزهای جدید

برخی هم هستند که به دنبال کشف چیزهای جدید و ماجراجویی‌های ممنوع هستند. می‌خواهند دنیای جدیدی را بدون توجه به قواعد و قوانین اخلاقی موجود کشف کنند و به نظرشان حد و مرزی برای این کشف وجود ندارد.

 

عدم تعادل

نبودن تعادل در یک رابطه به این معناست که یکی از طرفین رابطه جایش با پدر و مادر یا کودک عوض شده است. به عنوان مثال یکی از آنها مسئولیت تمام کارها را به عهده دارد، باید تمام تصمیم‌های مهم را بگیرد، کارهای خانه را انجام دهد و مسائل مالی را رفع‌و‌رجوع کند و فرد مقابل هیچ کمکی به او نمی‌کند. در مقابل فردی که مانند کودک با او رفتار می‌شود، کسی‌ست که بیش از حد مواخذه می‌شود. این دو فرد خود را محق می‌دانند که برای رهایی از مسئولیت یا انتقادهای بی‌جا رابطه‌ی دیگری را آغاز کنند که در آن در جایگاه درست خود قرار داشته باشند.

 

ترس از تعهد

درست زمانی که ممکن است فکر کنید ازدواج یا نامزدی افراد را به هم نزدیک و خیال‌شان را راحت می‌کند، برخی هستند که از این حس فرار می‌کنند. آنها تعهد را مانند زنجیری می‌دانند که اسیرشان می‌کند و اگر زمانی به دلیل فشار شرایط مجبور به تعهد شوند، به راحتی می‌توانند بعد از مدتی به سراغ رابطه‌ی دیگری بروند تا ترس و ناکامی‌شان را آرام کنند.

 

اعتمادبه‌نفس پایین

گاهی اوقات اعتماد به نفس پایین و نیاز به تایید مدام از طرف دیگران، باعث می‌شود فرد به دنبال رابطه‌ی همزمان برود تا همیشه توجه عده‌ ی بیشتری را داشته باشد و به این ترتیب بتواند از خود راضی باشد.

 

اعتیاد به رابطه‌ی جنسی

روابط جنسی افسارگسیخته و اعتیاد به آن هم می‌تواند یکی از عواملی باشد که فرد را به فکر یک رابطه‌ی همزمان بیندازد. او به شریک زندگی و کسی که دوستش دارد قانع نیست.

 

ورود اجباری به رابطه‌ای که فرد به آن مایل نبوده، فشارهای اطرافیان و جامعه برای ترک‌نکردن رابطه و ادامه‌ی آن با نارضایتی، تفاوت تعاریف طرفین از خیانت و رابطه‌ی ایده‌آل و حرف‌نزدن طرفین از عوامل دیگری هستند که افراد را به سمت خیانت سوق می‌دهند.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

انتظار مردان از زنان
رضایت در رابطه عاطفی: چطور بفهمم انتظار مرد زندگیم چیست؟

هر رابطه عمیق و عاشقانه شبیه یک جاده دو طرفه است. اگر در یک رابطه فقط دریافت کننده باشید و هیچ یک از انتظارات طرف مقابل را برآورده نکنید، نه تنها محبت و عشق میانتان از دست می‌رود بلکه به عنوان فردی خودخواه در رابطه شناخته می‌شود. انتظار مردان از زنان هم در اینجاست که پررنگ می‌شود. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۰ / ۰۷ / ۹۸
بعد از پایان یک رابطه ، كارهايي كه بعد از كات كردن نبايد انجام داد
اشتباهات رایج بعد از رابطه: بعد از جدایی دست از چه کارهایی برداریم؟

رابطه بین شما و عشق زندگی‌تان به هم ریخته و با هم کات کردید، حالا با خودتان فکر میکنید دنیا به آخر رسیده است؟ به این فکر می‌کنیئ بعد از جدایی چطور به زندگی ادامه دهید؟

پشتیبانی حال
۰۲ / ۰۷ / ۹۸
نشانه های وخیم شدن رابطه
۲۰ نشانه وخیم شدن روابط

روابط، هسته اصلی مهم‌ترین کارهایی هستند که ما به عنوان یک انسان انجام می‌دهیم. در واقع روابط نحوه مشارکت‌ با خانواده‌ها، سازمان‌ها و جوامع را تشکیل می‌دهند. همه روابط شخصی و حرفه‌ای، فراز و نشیب‌هایی را تجربه می‌کنند. گاهی در طول یک رابطه آنقدر همه‌ چیز خوب است که حس می‌کنید حتی می‌توانید ذهن یکدیگر را بخوانید. اما گاهی هم با دوره‌هایی چالش برانگیز مواجه می‌شوید که به نظر می‌رسد کیلومترها از هم فاصله دارید! هر رابطه سالمی هم در مواقعی با چنین چالش‌هایی مواجه می‌شود.

سارا صاحبی
۲۲ / ۱۰ / ۰۰
مشاوره ازدواج
چرا مشاوره ازدواج لازم است؟ ۶ دلیل مهم

شما نیز به این جمله قدیمی که ازدواج مثل هندوانه در بسته است اعتقاد دارید؟یا بر این باورید که آن قدر باهوش هستید که بتوانید با چند جلسه آشنایی خانوادگی طرف مقابلتان را بشناسید؟شاید هم از آن دسته افرادی هستید که نظرتان این است اگر با کسی ازدواج کنم که مدتی است با او وارد رابطه عاطفی شدم شناخت کافی از او به دست آورده ام.اما این روزها با پیچیده شدن رفتارهای انسانی، تغییر شکل مشکلات مسائل، تغییر سبک زندگی و هزاران مساله دیگر برای داشتن ازدواجی موفق مشاوره ازدواج به همه افراد پیشنهاد می شود.همه ما افرادی را دیده ایم که با وجود دوستی های چند ساله قبل از ازدواج، نتوانسته اند حتی یک سال نیز با یکدیگر بعد از ازدواج زندگی کنند.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۴ / ۹۸
پس از بچه دار شدن، چطور رابطه جنسی رضایت بخش داشته باشیم؟

بچه‌دار شدن زندگی شما را متحول می‌کند. تغییراتی که با وارد شدن فرزند در زندگی شما ایجاد می‌شود تمام جنبه‌های زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ ساعت خواب و بیداری، برنامه غذایی، کار و البته، رابطه جنسی. یکی از چالش‌های زندگی زوج‌ها پس از بچه دار شدن، برقراری رابطه جنسی رضایت بخش است.

پشتیبانی حال
۰۷ / ۱۰ / ۹۸