جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

سوتالول-شهردارو 40م گ قرص

SOTALOL (SHAHRDAROU) 40MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SOTALOL HYDROCHLORIDE TABLET ORAL 40 mg
دسته بندی: ضد آریتمی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

Contraindicated

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص سوتالول-شهردارو 40م گ قرص در درمان بیماری هایی مانند آریتمی قلبی (افزایش ضربان قلب بی نظم)، فریب قلبی، نارسایی قلبی، برفکتور تنظیمی قلب و اصلاح اختلالات ضربان قلب استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان آريتمي قلبي مصرف می شود. | سوتالول-شهردارو 40م گ قرص یک داروی ضد آریتمی است که برای درمان بیماری های قلبی مانند آریتمی های حساسیتی و آریتمی های حساسیتی با تاکی‌کاردی استفاده می شود. این دارو با کنترل ضربان قلب و کاهش تعداد ضربان قلب به طور موثری به درمان این بیماری ها کمک می کند. همچنین، سوتالول-شهردارو 40م گ قرص ممکن است در برخی موارد دیگری نیز توسط پزشکان تجویز شود. برای استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص سوتالول-شهردارو 40م گ قرص باید به پزشک در مورد همه داروها و مکمل هایی که مصرف میکنید، بیماری هایی که دارید، تاریخچه بیماری قلبی، وضعیت کبد و کلیه، بارداری، شیردهی، و آلرژی ها اطلاع داد.

هشدارها

قرص سوتالول-شهردارو 40م گ قرص میتواند عوارضی مانند ضعف عضلات، آرام آشفتگی، تنگی نفس، حساسیت، نبض ضعیف، اسهال و استفراغ، سرگیجه و خستگی داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص سوتالول-شهردارو 40م گ قرص با داروهایی مانند دیگوکسین، وراپامیل، فنی توئین، آمپیسیلین، فلوکونازول و داروهای کاهنده فشار خون مانند کلونیدین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو، پرفشاری خونرا درمان نمی کند، بلكه آن را كنترل مي نمايد. لذا مصرف اين دارو ممكن است تا مدت طولانی ضروري باشد. 2- دربيماران مبتلا به ديابت، با مصرف اين دارو علائم افت قندخون ممكن است پوشانده شود. 3- به علت احتمال بروز سرگيجه، خواب آلودگي و منگي، هنگام رانندگي يا كار با وسايلي كه نياز به هوشياري دارند، بايد احتياط نمود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تداپرول
طریقه مصرف : دهانی
ریتمیکس 40
طریقه مصرف : دهانی
ریتمیکس 80
طریقه مصرف : دهانی
سوتاکیم
طریقه مصرف : دهانی
سوتالول
طریقه مصرف : دهانی
سوتالول-شهردارو 40م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه