جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال

REMIFENTANIL-COMBAXONA 2MG VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: REMIFENTANIL INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 2 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال محدودیتی در دوران شیردهی ندارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال در درمان درد شدید و بیماری‌هایی مانند سرطان، مرحله پس از عمل جراحی و مرحله ما قبل از عمل جراحی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

اين دارو به عنوان عامل كمكي براي القا و حفظ بي هوشي عمومي در اعمال جراحي و به عنوان عامل ضددرد در مراقبت‌ هاي بي هوشي و برای بي حسي‎ هاي موضعي و ناحيه ‌اي استفاده می-‌شود. | رمیفنتانیل-کمبکسونا یک داروی ضد درد قوی است که برای کنترل درد شدید و مزمن استفاده می شود. این دارو به عنوان یک آنالژزیک عمل می کند و معمولاً در موارد زیر استفاده می شود: 1. درد پس از عمل جراحی: رمیفنتانیل-کمبکسونا می تواند برای کنترل درد پس از عمل جراحی های بزرگ و پیچیده مانند جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب و جراحی مفاصل استفاده شود. 2. درد سرطانی: این دارو می تواند در کنترل درد سرطانی شدید و مزمن که به دلیل تومورها یا پیشرفت بیماری سرطانی رخ می دهد، موثر باشد. 3. درد ناشی از آسیب عصبی: رمیفنتانیل-کمبکسونا ممکن است در کنترل درد ناشی از آسیب عصبی مانند نوروپاتی دیابتیک، عصب سیاتیک و آسیب عصبی پس از عمل جراحی استفاده شود. مهم است که این دارو تنها توسط پزشک تجویز شود و به دقت مطابق دستورات و نسخه پزشک مصرف شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که داروهای دیگری مصرف می‌شود، دچار بیماری خاص یا آسایش غیر عادی است.

هشدارها

عوارض ممکن از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال شامل افزایش ریسک ایجاد واکنش‌های آلرژیک، کاهش فشار خون، کاهش حس واکنش تنفسی و افزایش خطر خفگی می‌باشد.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 2م گ ویال با بنزودیازپین‌ها، باربیتورات‌ها، آگونیست‌های گیرنده‌های آلفا، آنتی‌هیستامین‌ها و الکل تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- به دليل اثر كوتاه مدت دارو، طي 10-5 دقيقه بعد از انفوزيون وريدي هيچ اثر ضددردي باقي نمي ماند. براي تسكين درد بعد از عمل جراحي بايد از ضددرد ‌هاي ديگر استفاده نمود. 2- اين دارو بايد در لوله‎ وريدي نزديك به بدن بيمار تزريق گردد و بعد از اتمام تزريق، باقي مانده دارو در لوله وريدي بايد پاك سازي شود، زيرا تجويز تصادفي دارو (متعاقب تجويز مايعات و دارو‌ هاي ديگر) موجب تضعيف تنفس و سفتي عضلاني در ناحيه قفسه سينه می-‌شود. 3- از تزريق وريدي اين دارو همراه با خون بايد اجتناب شود، زيرا استراز‌ هاي غيراختصاصي در خون موجب خنثي شدن دارو مي گردند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه