جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رمیفنتانیل-هاسپیرا 5م گ ویال

REMIFENTANIL (HOSPIRA) 5MG VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: REMIFENTANIL INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 5م گ ویال در دوران شیردهی مجاز نیست.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

این دارو برای درمان بیماری‌های مثل درد شدید پستانکتازی، حالات وخیم میانگین‌گیرنده‌ی تایع‌گیرنده‌های افیونوئید و یا مستقیماً برای تسکین دردهای شدید در صورت عدم پاسخ به دیگر تیپ های مسکن به کار می‌رود.
موارد مصرف

اين دارو به عنوان عامل كمكي براي القا و حفظ بي هوشي عمومي در اعمال جراحي و به عنوان عامل ضددرد در مراقبت‌ هاي بي هوشي و برای بي حسي‎ هاي موضعي و ناحيه ‌اي استفاده می-‌شود. | رمیفنتانیل-هاسپیرا یک داروی ضد درد قوی است که برای کنترل درد شدید و مزمن استفاده می شود. این دارو به عنوان یک آنالژزیک عمل می کند و معمولاً برای درمان دردهای پس از عمل جراحی، دردهای سرطانی و دردهای ناشی از آسیب عصبی استفاده می شود. همچنین، رمیفنتانیل-هاسپیرا ممکن است در برخی از موارد دیگر مانند دردهای حاد و شدید ناشی از ضربه یا آسیب دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، همیشه باید دستورات پزشک را رعایت کرده و از این دارو به درستی استفاده کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 5م گ ویال، باید به پزشک در مورد تاریخچه‌ی مصرف داروها، حالت‌های سابق تعریق، آب‌سوزی و نقص ماده‌ای در پژواک کبد، بیماری‌های روانی، تاریخچه‌ی تعریق بی محتوا، تاریخچه‌ی تعریق ناشی از اصول آسیب پذیر، به عنوان مثال افراد مسن، یا فردی که عوارض جانبی القا کننده‌ی آثار افیون‌مانند داروهای دیگر بوده است، اطلاع داد.

هشدارها

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 5م گ ویال ممکن است عوارض جانبی‌ای مانند تهوع و استفراغ، تنگی نفس، تشنج، بی‌توجهی، افسردگی شدید، ضربان قلب نامنظم، افزایش خون فشار، سردرد شدید و مشکلات تنفسی ایجاد کند.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 5م گ ویال با مواد اعصاب‌گیرنده‌های مانند افیون‌ها، آنالژزیک‌های تریسیکلیک، مهارکننده‌های مائو ریه و دیگر مهارکننده‌های ریه تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- به دليل اثر كوتاه مدت دارو، طي 10-5 دقيقه بعد از انفوزيون وريدي هيچ اثر ضددردي باقي نمي ماند. براي تسكين درد بعد از عمل جراحي بايد از ضددرد ‌هاي ديگر استفاده نمود. 2- اين دارو بايد در لوله‎ وريدي نزديك به بدن بيمار تزريق گردد و بعد از اتمام تزريق، باقي مانده دارو در لوله وريدي بايد پاك سازي شود، زيرا تجويز تصادفي دارو (متعاقب تجويز مايعات و دارو‌ هاي ديگر) موجب تضعيف تنفس و سفتي عضلاني در ناحيه قفسه سينه می-‌شود. 3- از تزريق وريدي اين دارو همراه با خون بايد اجتناب شود، زيرا استراز‌ هاي غيراختصاصي در خون موجب خنثي شدن دارو مي گردند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه