جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

الانزاپین 15-عبیدی

OLANZAPINE-ABIDI 15MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: OLANZAPINE TABLET ORAL 15 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص الانزاپین 15-عبیدی در درمان بیماری های زمینه ای مانند اختلالات اضطراب، اختلالات خواب، بیماری های پیشرونده عضلانی، بیماری های روانی مانند اسکیزوفرنی و بیش فعالی افزوده، اختلالات تنش پس از ضایعه مغزی، اختلالات پانیک، اختلالات حملات حملات مهاجرسرد مهمی تجویز می شود. (Fa)
موارد مصرف

: اين دارو براي درمان تظاهرات اختلالات رواني از جمله اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی استفاده می شود. | الانزاپین 15-عبیدی یک داروی ضد افسردگی است که برای درمان اختلال افسردگی، اختلالات اضطرابی و اختلالات دوقطبی استفاده می شود. همچنین، این دارو ممکن است در برخی از موارد برای درمان درد عصبی مزمن نیز تجویز شود. با این حال، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف این دارو را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

به پزشک خود در مورد هرگونه مشکلات قلبی، کبدی، کلیوی، تنفسی، روانی، بیماری پدیدار به ناشی از استفاده قبلی از دارو، دیابت، بیماری کمبود فعالیت تیروئید، چشمان باز و بزرگ، تاریکی شدید و درمان با داروهای التروپین، بزاق ساز، مورفینومایمتکون (مثل پنتازوکین) اطلاع دهید. (Fa)

هشدارها

عوارض شایع قرص الانزاپین 15-عبیدی شامل خواب آلودگی، خستگی، گیجی، ناراحتی معده، کاهش تمرکز، سردرد، تاری دید،ترمور، ضعف عضلانی و سرگیجه می‌شود. (Fa)

تداخل دارویی

قرص الانزاپین 15-عبیدی با مسدودکننده های کانال کلسیم، مهارکننده های مخی مرکزی، آنتی هستامین ها، اِبربیدئین، باربیتورات، الکل، آدرنالین و دیگر داروهای ضد اضطراب تعامل دارد. (Fa)

نکات قابل توصیه

1- به دليل ايجاد خواب آلودگي و كاهش هوشياري هنگام رانندگي و كار با ماشين آلات احتياط شود. 2- در‎ آغاز درمان با اين دارو احتمال بروز كلاپس ناشي از کاهش فشار خون وجود دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه