جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر

VISIGRAPH 150MG I/ML 20ML

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IODIXANOL INJECTION PARENTERAL 150 mg/1mL 20MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر برای درمان بیماری های دیاگرام رقوضی، تشدید کننده بیماری های حاد بیضه، نارسایی کلیوی حاد، ترومبوز عمده و نشانه های ضایعات مغزی استفاده می شود.
موارد مصرف

اين دارو براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي،‌ آئوروگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، مقطع نگاري كامپيوتري و مغز و بدن به كار می ‌رود. | ویزیگراف یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تورم در بیماری های مختلف مانند التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتروز، تندرستی عضلانی و مفصلی و آسیب های ورزشی مفید است. همچنین ممکن است در درمان درد های مربوط به دوران قاعدگی و درد های مزمن مانند درد عصبی و درد پس از عمل جراحی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این دارو برای شرایط خاص شما مناسب است.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر، باید به پزشک در مورد همه داروها، حساسیت ها، بیماری های مزمن، بارداری یا شیردهی و تاریخچه آلرژی خود اطلاع دهید.

هشدارها

عوارض ممکن از تزریق ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر شامل سردرد، حساسیت پوستی، تهوع و استفراغ می‌شوند. هشدارها شامل حساسیت شدید، عوارض کلیوی و واکنش آلرژیک جدی می‌باشد.

تداخل دارویی

تزریق ویزیگراف 150 میل یگرم در 20 میلی لیتر با داروهای زیر تداخل دارد: آمفوتریسین B، لیتیوم، دیگوکسین، متفورمین و فنی‌توئین.

نکات قابل توصیه

1- پس از مصرف این دارو احتمال بروز تداخل در آزمايشات غده تيروئيد، آزمايش بيوشيميایي ادرار، زمان توليد ترومبین، ميزان فعاليت و به هم چسبندگي پلاكت ‎‌ها وجود دارد. 2- به منظور جلوگيري از دهيدراتاسيون، باید قبل از آزمايش به مقدار كافي مايعات به بيمار داده شود. 3- در حين تزريق و حداقل 60 دقيقه بعد از تزريق داخل عروقي دارو، بيمار بايد تحت مراقبت باشد. 4- تجويز گلوكوكورتيكوئيد‌ها و آنتي ‎هيستامين ‎‌ها به منظور كاهش بروز و شدت واكنش ‌هاي شديد در بیماران پرخطر (مثل آسم، سابقه آلرژي يا حساسيت به پني ‎سيلين، دهيدراتاسيون، سابقه اختلالات صرعي و فئوكروموسيتوم) توصيه می‌ شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه