جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوگراف 240

IOGRAPH 240MG I/ML 10 ML VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 240 mg/1mL 10MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

بیماری هایی که تزریق آیوگراف 240 برای درمان استفاده میشود عبارتند از: بیماری های مغزی، سرطان روده بزرگ، آنژیوگرافی قلب، تشخیص بیماری های عروقی، تشخیص بیماری های کلیوی، تشخیص بیماری های مفصلی.
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوگراف 240 یک نوع داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که حاوی ماده موثره ایبوپروفن می باشد. این دارو برای درمان بیماری هایی مانند درد عضلانی و استخوانی، التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتریت جوانان، آرتریت مفصلی، آرتریت گوتی، التهاب تاندون و بورسایت، درد قاعدگی و درد های مربوط به عمل جراحی استفاده می شود. همچنین، آیوگراف 240 می تواند در کاهش تب و التهاب های مرتبط با عفونت ها نیز موثر باشد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوگراف 240 باید به پزشک در مورد حساسیت به مواد آیوگراف، تاریخچه بیماری های قلبی، کبدی، کلیوی، تنفسی یا آلرژی به داروها اطلاع داد.

هشدارها

تزریق آیوگراف 240 ممکن است عوارضی مانند عدم تحمل برای تنفس، آلرژی، افزایش حساسیت، ضربان قلب نامنظم، تورم صورت و لب ها، تهوع و استفراغ داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق آیوگراف 240 با داروهای مسدود کننده بتا، مهارکننده های آنزیم مساعد و رلایزرهای عضلانی تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه