جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رازومتیل دوپا قرص

RAZOMETHYL DOPA TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: METHYLDOPA TABLET ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

قرص رازومتیل دوپا قرص در دوران شیردهی مجاز است. / محدودیت شیردهی: استفاده از این دارو در حین شیردهی باید با احتیاط صورت گیرد و به توصیه پزشک خود عمل کنید.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص رازومتیل دوپا قرص در درمان بیماری هایی مانند آلرژی، روماتیسم مفصلی، آسم، ادم قرص را به عنوان داروی ضدآلرژی استفاده میشود. / تگ های بیماری: آلرژی، روماتیسم مفصلی، آسم، ادم.
موارد مصرف

متيل دوپا در کنترل پرفشاری خون همراه دارو هاي مدر مصرف می شود. | رازومتیل دوپا قرص یک داروی ضد افسردگی است که برای درمان بیماری افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو معمولاً برای درمان افسردگی معتدل تا شدید، اختلال اضطراب عمومی، اختلال اضطراب اجتماعی و اختلال وسواسی-اجباری تجویز می‌شود. همچنین، رازومتیل دوپا ممکن است در برخی از موارد دیگر نیز توسط پزشکان تجویز شود. قبل از مصرف هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص رازومتیل دوپا قرص باید به پزشک در مورد همه داروهای مصرفی خود و همچنین بیماری هایی که دارید، اطلاع دهید. / نکات قابل توجه: همچنین از مصرف هرگونه مکمل یا عصاره گیاهی نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

هشدارها

قرص رازومتیل دوپا قرص میتواند عوارضی مانند خواب آلودگی، سرگیجه، خشکی دهان، مشکل در تمرکز و تاری دید را داشته باشد. / عوارض و هشدارها: اگر هر یک از این عوارض بیش از حد آزار دهنده باشند، به پزشک خود اطلاع دهید.

تداخل دارویی

قرص رازومتیل دوپا قرص با داروهای آنتی کولینرژیک تداخل دارد. / تداخل دارویی: از مصرف همزمان با داروهایی مانند آنتی هیستامین ها، آنتی پسیکوتیک ها، و مشتقات فنوتیازین خودداری کنید.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو پرفشاری خون را درمان نمی کند، بلكه آن را كنترل مي ‌نمايد. لذا مصرف آن ممكن است به مدت طولاني ضروري باشد. 2- در صورت بروز تب به پزشك مراجعه شود. 3- براي به حداقل رساندن اثر تسكين‎بخشي متيل دوپا، هر گونه افزايش در مقدار مصرف دارو بايد در نوبت عصر انجام گيرد. 4- هنگام رانندگي يا كار با وسايلي كه نياز به هوشياري دارند، بايد احتياط نمود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه