جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

الانزاپین

OLANZAPINE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: OLANZAPINE TABLET ORAL 5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص الانزاپین در دوران شیردهی ممکن است محدودیت داشته باشد و بهتر است با پزشک خود درباره‌ی مصرف آن در این دوران مشورت کنید. (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص الانزاپین در درمان بیماری های اضطراب، تشنج، اختلالات خواب، افسردگی، بیماری بی‌اشتهایی روانی، بیماری اعتیاد، بیماری شیزوفرنی و بیماری اختلال وسواسی-اجباری استفاده میشود.
موارد مصرف

: اين دارو براي درمان تظاهرات اختلالات رواني از جمله اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی استفاده می شود. | الانزاپین یک داروی ضد افسردگی و ضد اضطراب است که در درمان برخی از بیماری ها و اختلالات روانی استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی الانزاپین عبارتند از: 1. اختلال افسردگی دوقطبی: الانزاپین معمولاً به عنوان داروی کمکی در درمان اختلال افسردگی دوقطبی استفاده می شود. این دارو می تواند به کنترل علائم افسردگی و مانیا کمک کند. 2. اختلال اضطراب عمومی: الانزاپین می تواند در درمان اختلال اضطراب عمومی مفید باشد. این دارو می تواند به کاهش نگرانی، ترس و عصبانیت کمک کند. 3. اختلال اضطراب اجتماعی: الانزاپین ممکن است در درمان اختلال اضطراب اجتماعی مؤثر باشد. این دارو می تواند به کاهش ترس و نگرانی در مواجهه با موقعیت های اجتماعی کمک کند. 4. اختلال اضطراب پانیک: الانزاپین ممکن است در درمان اختلال اضطراب پانیک مفید باشد. این دارو می تواند به کاهش حملات پانیک و علائم فیزیکی مرتبط کمک کند. 5. اختلال اضطراب مرتبط با اختلال استرس پس از سانحه: الانزاپین ممکن است در درمان اختلال اضطراب مرتبط با اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مفید باشد. این دارو می تواند به کاهش نشانه های استرس پس از سانحه و اضطراب مرتبط کمک کند. مهم است که قبل از استفاده از الانزاپین، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای تجویز شده را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص الانزاپین باید به پزشک درباره‌ی تاریخچه بیماری‌ها، داروها و عوارض قبلی، بارداری، شیردهی، آلرژی‌ها و همچنین استفاده اخیر از داروهای تجویز شده توسط دکتر خود اطلاع داد. (Fa)

هشدارها

قرص الانزاپین ممکن است عوارضی نظیر خواب آلودگی، سردرد، ضعف عمومی، خشکی دهان، تهوع، یبوست یا اسهال، افزایش وزن، تشنج، تاری دید و افزایش خطر عفونت را داشته باشد. (Fa)

تداخل دارویی

قرص الانزاپین با داروهای مهارکننده سیستم عصبی مرکزی (مانند آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌دوپامین، آلکلوهول، بنزودیازپین‌ها، آمیتریپتیلین) تداخل دارد و ممکن است منجر به عوارض جدی شود. (Fa)

نکات قابل توصیه

1- به دليل ايجاد خواب آلودگي و كاهش هوشياري هنگام رانندگي و كار با ماشين آلات احتياط شود. 2- در‎ آغاز درمان با اين دارو احتمال بروز كلاپس ناشي از کاهش فشار خون وجود دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه