جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پروپرانولول 10م گ قرص

PROPRANOLOL HCL 10MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PROPRANOLOL HYDROCHLORIDE TABLET ORAL 10 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

بیماری‌هایی که از قرص پروپرانولول 10مگ قرص درمان میشود شامل فشار خون بالا، آنژین صدری، اختلالعوارض ریتم قلب و ترمید.PVCهای قلبی، میگرن، تکرر کردن.
موارد مصرف

پروپرانولول در درمان آنژين صدري مزمن، پيشگيري ودرمان آريتمي قلبي، كنترل زیادی فشار خون، درمان كارديوميوپاتي هايپرتروفيك و پيشگيري از انفاركتوس مجدد ميوكارد، درمان كمكي فئوكروموسيتوما و پيشگيري از سردرد‌هاي عروقي مصرف می شود. | پروپرانولول یک داروی بتابلاکر است که بر روی سیستم عصبی مرکزی و قلب اثر می‌گذارد. این دارو برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود، از جمله: 1. فشار خون بالا (هایپرتانسیون) 2. آریتمی قلبی (ضربان نامنظم قلب) 3. آنژین صدری (درد قفسه سینه) 4. میگرن (سردرد شدید) 5. ترمیم اختلالات ریتم قلبی پس از حمله قلبی 6. ترمیم اختلالات ریتم قلبی در بیماران با سابقه فیبریلاسیون دهلیزی 7. ترمیم اختلالات ریتم قلبی در بیماران با سابقه تاکی‌کاردی 8. ترمیم اختلالات ریتم قلبی در بیماران با سابقه ترمیم‌شده ایست قلبی 9. ترمیم اختلالات ریتم قلبی در بیماران با سابقه ترمیم‌شده ایست قلبی و فیبریلاسیون دهلیزی 10. ترمیم اختلالات ریتم قلبی در بیماران با سابقه ترمیم‌شده ایست قلبی و تاکی‌کاردی مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

اگر به آلرژی دارویی، بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، بیماری‌های تنفسی، بیماری‌های کبدی یا قبل از عمل جراحی مغز یا بینایی هر یک از این تغییرات را به پزشک اطلاع دهید.

هشدارها

عوارض و هشدارها شامل خستگی، سرگیجه، تغییر در ضربان قلب، کوتاهی نفس، سردرد، اختلال در خواب، تغییر مزاج، مشکلات گوارشی و تغییرات پوستی میتواند در داروی قرص پروپرانولول 10مگ قرص رخ بدهد.

تداخل دارویی

با دیگر داروهای ضد تشنج، داروهای فشار خون بالا، داروهای ضد اضطراب، داروهای ضد افسردگی، نیترات‌ها و دیگر بتا بلوکرها در تداخل است.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو، زیادی فشار خون را درمان نمی کند، بلكه آن را كنترل مي نمايد. لذا مصرف اين دارو ممكن است تا مدت طولانی ضروري باشد. 2- دربيماران مبتلا به ديابت، بامصرف اين دارو علائم کاهش قندخون ممكن است پوشانده شود. 3- به علت احتمال بروز سرگيجه، خواب آلودگي و منگي، هنگام رانندگي يا كار با وسايلي كه نياز به هوشياري دارند، بايد احتياط نمود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه