جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

اسپیرونولاکتون 100

SPIRONOLACTONE (FATAC) 100MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SPIRONOLACTONE TABLET ORAL 100 mg
دسته بندی: ضد تشنج
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیتی در مصرف قرص اسپیرونولاکتون 100 در دوران شیردهی وجود ندارد و به‌طور اصولی می‌توان استفاده کرد. (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص اسپیرونولاکتون 100 در درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، ادم و توسعه زائده قلبی مرتبط با خونریزی و یا سندرم پلی‌کیستیک تخمدان استفاده می‌شود. (Fa)
موارد مصرف

اين دارو به عنوان داروي كمكي در كنترل حالات همراه با ادم، کنترل پرفشاری خون همراه با افزايش آلدوسترون يا بدون آن، تشخيص و درمان افزايش اوليه آلدوسترون و پيشگيري يا درمان کاهش پتاسيم خون و درمان پرمويي بدن در زنان مصرف می شود. | اسپیرونولاکتون 100 یک داروی دیورتیک (داروی ادرار آور) است که برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی این دارو عبارتند از: 1. فشار خون بالا (هایپرتانسیون): اسپیرونولاکتون 100 معمولاً به عنوان یک داروی تکمیلی در درمان فشار خون بالا استفاده می شود. این دارو با کاهش میزان سدیم و آب در بدن، فشار خون را کاهش می دهد. 2. بیماری قلبی: اسپیرونولاکتون 100 ممکن است در درمان برخی از بیماری های قلبی مانند نارسایی قلبی مزمن و بعضی از اختلالات ریتم قلبی مفید باشد. این دارو می تواند به کاهش تجمع مایع در ریه ها و بهبود عملکرد قلب کمک کند. 3. سندرم پلی کیستیک تخمدان (PCOS): اسپیرونولاکتون 100 ممکن است در درمان برخی از علائم و عوارض سندرم پلی کیستیک تخمدان مانند رشد مو زائد، آکنه و چاقی مفید باشد. این دارو با کاهش سطح هورمون آندروژن در بدن، تاثیر مثبتی بر روی این علائم دارد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص اسپیرونولاکتون 100 به پزشک اطلاع دهید در صورتی که دارویی مصرف می‌کنید، حساسیت دارید یا دچار بیماری همزمانی هستید. همچنین در صورت بروز علائم ناراحتی مانند خستگی شدید، تهوع، استفراغ، دل درد، عفونت ادراری، تغییر در قند خون، ضعف عضلانی و غیره نیز باید به پزشک اطلاع داده شود. (Fa)

هشدارها

عوارض قرص اسپیرونولاکتون 100 می‌تواند شامل خشکی دهان، سرگیجه، آنمی، ضعف عضلانی، تغییرات الکترولیتی، نشانه‌های وسواسی-اجباری (OCD)، خواب آلودگی و دیسمنوره (عدم تنظیم دردوران قاعدگی) باشد. (Fa)

تداخل دارویی

قرص اسپیرونولاکتون 100 با دیگر داروهای دیورتیک، نوسپارین، دیجوکسین و برخی داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) تداخل دارد. (Fa)

نکات قابل توصیه

1- اين دارو پرفشاری خون را درمان نمی کند، بلكه آن را كنترل مي نمايد. لذا مصرف طولانی مدت آن ممكن است ضروري باشد. 2- اگر دارو یک بار در روز به صورت یک نوبتی مصرف می شود، براي اجتناب از افزايش دفعات دفع ادرار در طول شب، بهتر است دارو هنگام صبح‌ مصرف گردد. 3- به منظور كاهش تحريك گوارشي و احتمالاً كمك به افزايش فراهمي زيستي دارو، بهتر است دارو با غذا يا پس از آن مصرف شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIAMOX 500 MG INJ
طریقه مصرف : وریدی
آمپول دیامکس 500 میلی گرم
طریقه مصرف : وریدی
اپی ستام
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100 م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه