جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوپک

IOPAQUE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 240 mg/1mL 20MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق آیوپک در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق آیوپک در درمان بیماری های مانند التهاب مفاصل خفیف تا متوسط (آرتریت، کپسولیتیس، برزرسیتیس)، التهاب عصب سیاتیک و کمردرد استفاده می‌شود.
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوپک آیوپک یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالت های زیر استفاده می شود: 1. التهاب مفاصل: آیوپک آیوپک می تواند در درمان التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید، آرتریت مفصلی و آرتریت گوتی کمک کند. 2. درد عضلانی و استخوانی: این دارو می تواند در درمان دردهای عضلانی و استخوانی مانند آرتروز، آرتریت، کمردرد و درد عضلانی پس از ورزش مفید باشد. 3. التهابات تنفسی: آیوپک آیوپک ممکن است در درمان التهابات تنفسی مانند آسم، برونشیت و سینوزیت مفید باشد. 4. درد و التهاب پس از عمل جراحی: این دارو می تواند در کاهش درد و التهاب پس از عمل جراحی مانند عمل جراحی دندان، عمل جراحی زانو و عمل جراحی تنگی عروق کمک کند. مهم است که قبل از استفاده از آیوپک آیوپک، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوپک باید به پزشک اطلاع داده شود اگر از وضعیت های مانند بارداری، شیردهی، بیماری های مزمن، حساسیت به داروها، مصرف داروهای دیگر یا عمل جراحی به طور اخیر و یا هر گونه واکنش حساسیتی گذشته اطلاع داشته باشید.

هشدارها

عوارض تزریق آیوپک شامل علائم حساسیتی مانند تنگی نفس، پوسته‌ی قرمز، خارش، دل‌پیچه، سردرد و خواب‌آلودگی می‌تواند داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق آیوپک با داروهایی مانند آنتی‌کولینرژیک ها، دیورتیک ها، آنتی‌دی‌پرسانت ها و وارفارین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه