جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

روابط دوستانه منفی

مشاوره-آنلاین-روابط-دوستانه
۰۱ مرداد

با تخفیف مشاوره آنلاین بگیر
OFF15

در اولین مشاوره آنلاین پزشکی یا روانشناسی 15 درصد تخفیف بگیر

دریافت مشاوره آنلاین

بسیاری از تحقیقات علمی در مورد دوستی و سلامت بر این موضوع تمرکز دارند که چگونه دوستان خوب، باعث خوشحالی افراد و سلامت روان شما می شود . روابط دوستانه ما جزو ارزشمندترین روابط ما است. ما به دوستانمان اعتماد زیادی داریم. حتی مسائلی که نمیتوانیم آن ها را با خانواده خود در میان بگذاریم به دوستانمان میگوییم. هر دوستی امکان دارد خواسته و یا ناخواسته ما را آزار بدهد اما، در مقابل میتواند ما را یاری هم بکند.مطالعات نشان میدهد که دوستان بد و یا حتی دوستانی که ذات خوبی دارند گاهی عادات بدی دارند که میتوانند روی شما اثر منفی بگذارند.با برقراری رابطه نزدیک با این افراد امکان دارد که ضعف شخصیتی در شما به وجود بیارد.

چه دوستانی میتوانند روی سلامت روان ما اثر منفی بگذارند؟

عهد شکن

بیشتر عهد شکنی ها ، عمدی نیستند اما به طور دائم در موضوعات بزرگ و کوچک تکرار میشوند و این در حالی است که فرد عهد شکن انتظار دارد که شما به عهد خود همیشه وفادار باشید .

افراد دراماتیک

دوستان دراماتیک می توانند جذاب و سرگرم کننده باشند ؛ اما گاهی اوقات برخی افراد در دراماتیک بودن زیاده روی میکنند و همیشه خود را قربانی هر ماجرا میدانند و این میتواند به شما آسیب برساند .

افراد منفی

افرادی که همیشه نیمه خالی لیوان را میبینند و از همه چی دلخورند و حتی برای مشکلات کوچیک هم بسیار آشفته میشوند و یا حتی گریه میکنند میتوانند روی شما اثر بدی بگذارند .

رقابت کنندگان بعضی از رقابت ها می توانند سالم باشند در صورتی که اهداف یا دستاوردهای دوست شما به عنوان انگیزه ای برای شما باشند . اما اگر رقابت دوستتان با شما طوری باشد که حاضر باشد به هر روشی اهداف و آرزوهایتان را از شما بگیرید رقابت درستی نیست . حتی بعضی از دوستان قصد به دست آوردن اهداف شما را ندارند بلکه تنها خواسته شان نرسیدن شما به اهدافتان است.

 

افراد مشکل زاافرادی که ممکن است با شما رابطه زیادی نداشته باشند و یا حتی هم سن شما نباشند ، اما در هر برخورد با او می بینید که مشکلی برایش به وجود آمده و شما را درگیر مشکلش میکند. به وجود آمدن مشکل برای هر فردی ممکن است و خود ما هم بار ها دچار مشکلات بسیار دشوار شدیم ، اما این افراد کسانی هستند که با کارها و تصمیمات اشتباه خودشان همیشه از یک مسئله ساده مشکلات بزرگ میسازند. بنابراین، رفقای مشکلات زا می توانند شما را وارد دردسر های جبران ناپذیر بکنند ، اضطراب تان را افزایش  دهند ویا به سلامت کلی شما صدمه وارد کنند.

دوستان علاقه مند به خشونت و دعوا

دعوای کلامی و یا حتی گاهی اوقات دعوای فیزیکی هم میتواند در یک رابطه دوستانه کاملا عادی باشد. اما برخی افراد وجود دارند که از انجام این کار لذت میبرند و دائما با خشونت خود به احساسات و سلامت فیزیکی ما ضرر میزنند که حتی ممکن است در قالب شوخی باشد.

خشونت

همه چیز دان

دانش بالا با همه چیز دان بودن متفاوت است . فردی که دانش بالایی دارد در زمینه دانش خود میتواند نظر های تخصصی و حرفه ای بدهد اما افراد همه چیز دان در همه ی زمینه ها نظر میدهند حتی اگه کاملا در آن زمینه بی اطلاع باشند.

چطور میشه مطمئن شد که یک دوست روی ما تاثیر بد میگذارد ؟

چگونه میشه فهمید که یک دوست به ما ضرر میزند و باعث عدم پیشرفت ما میشود؟ جواب این سوال رو هیچ شخصی جز خود شما نمیتواند بدهد. صادقانه ببینید هنگام رفت آمد و دیدار چه حسی نسبت به دوستتان دارید ؟

 

آیا بعد از مراوده با دوستتان ، خودتان را پر انرژی و پر از اندیشه های خوب احساس می کنید؟

آینده شما بدون این شخص چطور بنظر می رسد؟

آیا شما با این دوستتان بهترین خودتان هستین ؟ مهربان ترین، شاد ترین و سالم ترین .

هرچند که پاسخ به این سوالات شروع خوبی است اما ، باید بدانید که تصمیم گیری در مورد ارتباط برقرار کردن یا نکردن با یک دوست مسئله پیچیده تری هست و شما باید برای این تصمیم به خوبی فکر کنید و دوستتان را به اشتباه قضاوت نکنید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال» وصل شوید.

مقالات مرتبط

كسب-بهداشت-روان
۱۲ نکته مفید برای بهداشت روانی

هر کس به طریق خود مراقب سلامت روان اش است و یک سازماندهی مجدد ارزشمند را برای فرد فراهم میکند که فرد را مثبت تر و خلاق تر می کند.در اینجا ما برخی نکات برای داشتن  روانی سالم را به شما معرفی می کنیم :

پشتیبانی حال
۱۴ / ۰۷ / ۹۷
استرس-امتحان
راههای مقابله با استرس امتحان

آیا شما هم این تجربه را داشته‌اید که باوجود آن‌ که ساعت‌های زیادی برای درسی زحمت کشیده‌اید، روز امتحان هیچ‌چیز در ذهن‌تان نمانده باشد؟ آیا شده که هنگام درس‌خواندن از شدت استرس نتوانید کلمه‌ای را به‌خاطر بسپارید؟ شما هم در روز امتحان دست‌هایتان عرق می‌کند و انگار توی دل‌تان رخت می‌شویند؟ تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید استرس و فشار روز امتحان را کم‌‌تر کنید و مثل بعضی‌ها که عین خیال‌شان هم نیست، سر جلسه حاضر شوید؟ البته این را هم بگوییم که به‌ هر حـال کمی استرس طبیعی است؛ آن‌چه اهمیت دارد این است که این حس نباید بر کارایی شما تاثیر منفی بگذارد. در ادامه راهکار هایی برای کاهش استرس را برایتان آورده ایم.

پشتیبانی حال
۱۳ / ۱۱ / ۹۷
راههای-كنترل-حمله-پانیک
راههای كنترل حمله پانیک

حمله پانیک نوعی حمله عصبی غیرمترقبه ناشی از هراس و اضطراب شدید می‌باشد. علائم فیزیکی رخ داده طی حمله پانیک درست به همان اندازه علائم عاطفی فرد را سردرگم می‌کند. اينجا به چگونگي كنترل حمله پانیک اشاره ميكنيم.بسیاری از افراد مبتلا به حمله پانیک دچار تنگی نفس، تعریق بیش از حد، رعشه و افزایش ضربان قلب می‌شوند.  

پشتیبانی حال
۱۶ / ۱۱ / ۹۷
نياز-به-روانپزشک
۱۰ علامت مهم نياز به روانپزشک

خیلی‌ها تصور می‌کنند بیماری‌های ذهنی برای دیگران اتفاق می‌افتند و این طور مشکلات خیلی نادرند. درحالی‌که آمارها نشان می‌دهد افراد بسیار زیادی به اختلال‌های ذهنی مبتلا هستند. اگر خودتان یا یکی از نزدیکان شما اختلال و مشکلات ذهنی و عاطفی دارد، نگران نشوید؛ چون می‌توانید مراجعه به روانپزشک را امتحان کنید. بیماری‌های ذهنی در فکر یا رفتار فرد رخ می‌دهند و باعث می‌شوند در زندگی روزمره‌اش دچار مشکل شود. بعضی از این بیماری‌ها متداول‌ترند، مثل افسردگی، اختلال دوقطبی یا شیزوفرنی. علت این بیماری‌ها ممکن است استرس‌های محیطی، ژنتیک، عدم تعادل مواد بیوشیمیایی در مغز یا ترکیبی از این‌ها باشد. اگر نشانه‌های اختلال‌های ذهنی را احساس می‌کنید، به روانپزشک یا روانشناس آنلاین نیاز دارید. ببینیم این نشانه‌ها کدامند.

پشتیبانی حال
۱۴ / ۱۱ / ۹۷
مشاوره-آنلاین-شبکه-اجتماعی
اثرات شبکه های اجتماعی بر روان

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از شبکه های اجتماعی در واقع باعث تولید دوپامین در مغز می شود، درست مانند مواد غذایی، روابط جنسی و مواد مخدر. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم احساس می کنند که آنها به شبکه های اجتماعی معتاد هستند و زمانی که بیش از چند دقیقه دسترسی شان به اینستاگرام، فیس بوک یا سایت های دیگر را متوقف میکنید عصبی می شوند . اگر احساس می کنید که شبکه های اجتماعی شما را کنترل می کنند، به جای آنکه که شما آنها را کنترل کنید وقتی از آن ها استفاده می کنید، ممکن است بخواهید در مورد چگونگی استفاده بهتر از شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره خود فکر کنید . (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۰۴ / ۹۷
نظرات کاربران
افزودن نظر

بله دوست عزیز، برقراری ارتباط با این دسته از افراد نیازمند یادگیری مهارت هایی است که شما می توانید در این راه از راهنمایی های مشاورین حال به صورت 24 ساعته و آنلاین استفاده کنید.

مدیریت
4 سال پیش
0

ادمای همه چیز دان تجربه شخصی من بود و هست و واقعا اذیت میکنه این موضوعات ادمو مرسی

ویدا
5 سال پیش
0