haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ترس از شكست؛ دشمن موفقيت

ترس-از-شکست
۲۱ مرداد

درون هر انسان، تمایل به پیروی از آرزوها و کشف استعدادهای جدید است. یک کارآفرین، سخنران انگیزشی  ، نویسنده متبحر، مجری توانمند در همه ما وجود دارد.اما متأسفانه اکثر مردم در یک منطقه آرام  و بدون چالش زندگی می کنند؛ زیرا آنها بیش از حد به دنبال هدفی هستند که به نظر می رسد نامطمئن و مستعد شکست است . بر اساس یک نظرسنجی در سال  2016، حدود 34.2 میلیون آمریکایی نوعی ترس و وحشت دارند.

رایج ترین ترس ، ترس از شکست شخصی است که اکثر ما آنرا معمولا به عنوان بیکاری، ورشکستگی و انزوا از دیگران تعریف می کنیم.این نوع ترس همچنین ”  atychiphobia   ” نامیده می شود ، این ترس از شکست اغلب بسیار خسته کننده است و می تواند یک فرد را از تلاش برای رسیدن به هر هدفی که موفقیت اش تضمین شده نیست، متوقف کند. این ترس نوعی احساس امنیت و اطمینان به شما می دهد ، اما زندگی در این وضعیت شما را از فرصت ها، تجارب و شادی محروم می کند.

در اینجا پنج شاخص بالقوه وجود دارد که ترس از شکست بین شما و اهداف زندگی تان ، هیجاناتتان و یا لذت رسیدن به رویاهایتان قرار می گیرد .

توقف یا اجتناب از انجام مسئولیت
آیا می دانید که بین ترس از شکست و توانایی فرد در مدیریت وظایف اش در زمان اختصاص داده شده، رابطه مستقیمی وجود دارد؟ به گفته آدم مک کافی (یک محقق) ، افرادی که ترس از شکست دارند حس خود مختاری کمتری دارند که این منجر به فقدان انگیزه لازم برای به اتمام رساندن پروژه هایشان می شود . این ترس اعتماد به نفس فرد را برای قبول مسئولیت های مهم از بین می برد . اگر احساس میکنید که برای انجام وظایف متوقف شده اید علاوه بر نگرانی بابت موفق نشدنتان ، ترس از شکست می تواند مانع بروز خلاقیت تان نیز بشود .
شما در مسیر شغلی خود احساس ناراحتی می کنید
در برخی مواقع در حرفه تان ، احساس خجالت می کنید؛ آماده برای چیزی جدید هستید ، اما بدون دانستن جایی که مرحله بعدی شما باید باشد ، فلج نشوید. نویسنده و کارآفرین، دانیل گولتی، گزارش داد که میزان نارضایتی شغلی بسیار بالاتر از 80 درصد است، اما اکثر افراد بعید به نظر می رسد که حرفه ای فعلی خودشان را ترک کنند و به جای آن به دنبال حرفه مورد علاقه خود بروند . او این روند را به یک رفتار شناخته شده به عنوان “ریسک پذیری” توصیف می کند .
نگرانی شما در مورد ناامید کردن دیگران
مایک رابینز، سخنگوی اصلی سخنران، در مقاله HuffPost اشاره می کند که تلاش برای جلب رضایت دیگران می تواند تاثیر منفی بر روی نتیجه تصمیم افراد بگذارد و یا اشخاص را از هر نوع تصمیم گیری در مراحل اولیه منصرف کند . کسانی که شکست را با توجه نظر دیگران تعریف میکنند ، آرمان های خود را نادیده می گیرند ، زیرا آنها بیش از حد بر نظرات دیگران متمرکز هستند.
رابینز استدلال می کند که تأکید بیش از حد بر نظرات دیگران ، فرد را از تجربه اجرائی باز می دارد . اگر از ناامیدی اجتناب کنید ، این ترس از شکست می
تواند هم به روابط وهم به خودآگاهی شما آسیب برساند.
ترس-از-شکست
شما تاثیرات جسمی استرس را تجربه می کنید
هنگامی که مردم تمام انرژی خود را متمرکز بر احتمال شکست می کنند ، آنها از لحاظ جسمی و ذهنی رنج می برند. بدن ما تنش و اضطراب را در انواع مختلفی از جمله حملات پانیک ، سردرد، عرق کردن ، اسپاسم عضلانی ، بی خوابی و ناراحتی های دستگاه گوارش بروز می دهد.

علائم بیرونی اضطراب نباید نادیده گرفته شود، بلکه باید قبل از اینکه به شرایط جدی تر تبدیل شود ، به آن توجه شود. اگر واکنش های شدید به استرس دارید، این ترس از شکست می تواند سلامت شما را در طول زمان به خطر بیندازد.

شما درباره آینده خود پیشگام نیستید
در مقاله ای ، استپان پوپوویچ، نویسنده کتاب راهنمای لایمن برای مدیریت ترس، بحث می کند که افراد تمایل دارند تا وقایع آینده را بیش از پیش تحلیل کنند، زیرا نمی توانند پیش بینی کنند چه اتفاقی در آینده می افتد. این رفتار منجر به احساس قدرت در مردم  می شود.

اگر شما افکار، برنامه ها یا مکالمات تان را در مورد آینده متوقف کنید، این ترس از شکست می تواند اهداف فعلی و چشم انداز های آینده یا فرصت های تان را خراب کند.

قبل از اینکه بتوانید فوبیا را برطرف کنید، درک دلیل به وجود آمدن آن دروهله اول مهم است. با یک مشاور مشورت کنید تا علل نگرانی های خود را در رابطه با شکست دریابید. هنگامی که شما متعهد میشوید ریسک کنید در مورد مواردی که برای شما اهمیت دارد ، یک نسخه قوی تر، باهوش و شادتر از خودتان را پیدا خواهید کرد.

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

حال- چرا نمیتونم به خواسته هایم برسم
با احساس عقب ماندن از زندگی چیکار کنم؟

آیا تا به حـال به این فکر کرده اید که مسیر دست یابی به هدف تان درست نیست؟

پشتیبانی حال
۰۲ / ۱۰ / ۹۸
اضطراب
چه زمانی یک اضطراب ساده تبدیل به یک بیماری روانی می شود؟

تصور کنید یک انسان غارنشین از شکار بازگشته است. او لاشه سنگین یک گراز وحشی را پشت سرش بروی زمین میکشد. همچنان که او به غار نزدیک می شود که در آن خانواده اش در انتظار او هستند ، به طور مداوم به اطراف نگاه می کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ تهدیدی وجود دارد.اگر چیزی به او حمله کند، دفاع از آن دشوار خواهد بود. او برای یک ساعت در خطر است، اما چشم او مدام در حـال مشاهده اطراف است . او پشت سرش را هر دو ثانیه یکبار بررسی می کند. سپس او صدایی را در نزدیک خود می شنود و نیزه خود را به سمت صدا پرتاب میکند . اضطراب احساسی است که ما را زنده و مصون نگه می دارد. اجداد ما برای جلوگیری از خورده شدن توسط حیوانات وحشی به آن نیاز داشتند . با نگرانی در مورد تهدیدات پیشرو ، آنها آماده بودند برای مبارزه و یا فرار در صورت لزوم. این به آنها کمک کرد تا زنده بمانند و در نهایت رشد کنند.ما ممکن است این گونه تهدیدات را در زندگی روزمره مان نداشته باشیم، اما همین اضطراب همچنان دارای کاربردهای عملی است. نگرانی در مورد اشتباهات بالقوه یا پیامدهای منفی به ما کمک می کند حس مسئولیت پذیری داشته باشیم. به عنوان مثال، هنگامی که مردم اضطراب خفیفی در رابطه با به انجام رساندن کاری در یک مهلت مشخص دارند ، انگیزه بیشتری دارند که به آنها کمک می کند تا کار خود را به موقع به پایان برسانند. پس از پایان کار ، اضطراب کاهش می یابد.اضطراب گاه به گاه و خفیف موضوعی برای درمان یا نگرانی نیست. این فقط بخشی از عملکرد طبیعی عصبی ما است.

پشتیبانی حال
۰۵ / ۰۸ / ۹۷
خودآگاهی
چگونه به خودآگاهی برسیم؟

خودآگاهی یک ویژگی بسیار مهمی است که در زندگی وجود دارد و اغلب ما ارزش آن را نادیده می گیریم. هنگامی که شما خود آگاه می شوید، از مشکلات و عواطف خود ، آگاه می شوید. و هرچه زودتر از مشکلات خود آگاه شوید، زودتر می توانید آنها را به درستی برطرف سازید.خود آگاه شدن شما را به کم کردن سرعت سوق می دهد و باعث می شود تا مانند یک غریبه به خودتان بنگرید.

پشتیبانی حال
۱۹ / ۰۸ / ۹۷
تنفس-ذهنی
غلبه بر اضطراب با تنفس ذهنی

بسیاری ازمراجعه کنندگان سردرگم هستند و نمیدانند که اضطراب خود را باید چگونه از بین ببرند . به عنوان مشاور آنها، من اغلب به آنها می گویم راه حل از بین بردن اضطراب ممکن است در یک دم وبازدم ساده (تنفس ذهنی)  باشد.تنفس ذهنی یا آگاهانه می تواند راه آسان برای ارتقاء آرامش و کاهش ترس و اضطراب در لحظه باشد. استفاده از تنفس ذهنی به عنوان یک ابزار می تواند به شما در دسترسی به بخشی از سیستم عصبی خود کمک کند که به شما امکان کاهش استرس و تفکرآرام بخش بیشتر را می دهد که باعث می شود شما احساس امنیت بیشتری داشته باشید و احساس دستپاچگی را که اغلب با اضطراب و وحشت همراه است را از بین ببرید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۶ / ۰۵ / ۹۷
مشاوره-آنلاین-روابط-دوستانه
روابط دوستانه منفی

بسیاری از تحقیقات علمی در مورد دوستی و سلامت بر این موضوع تمرکز دارند که چگونه دوستان خوب، باعث خوشحالی افراد و سلامت روان شما می شود . روابط دوستانه ما جزو ارزشمندترین روابط ما است. ما به دوستانمان اعتماد زیادی داریم. حتی مسائلی که نمیتوانیم آن ها را با خانواده خود در میان بگذاریم به دوستانمان میگوییم. هر دوستی امکان دارد خواسته و یا ناخواسته ما را آزار بدهد اما، در مقابل میتواند ما را یاری هم بکند.مطالعات نشان میدهد که دوستان بد و یا حتی دوستانی که ذات خوبی دارند گاهی عادات بدی دارند که میتوانند روی شما اثر منفی بگذارند.با برقراری رابطه نزدیک با این افراد امکان دارد که ضعف شخصیتی در شما به وجود بیارد. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۱ / ۰۵ / ۹۷

2 دیدگاه