نکاتی برای شروع یک روز بدون استرس

پشتیبانی حال
روز-استرس
۰۹ مهر
مدیریت روزانه استرس یکی از شاخص های کلیدی سلامت روان و سالم بودن است. با مقابله با استرس در خود و نزدیکانمان می‌توانیم احتمال ابتلا به افسردگی و اضطراب را کاهش دهیم.

در اینجا پنج راهکار برای شروع کردن روز بدون استرس تان وجود دارد :

1. یادداشت برداری
یادداشت برداری یک تمرین سنتی و درست است. بسیاری از ما هنگام شرکت در برنامه های آموزشی که نیاز به نوشتن به عنوان دانشجویان و کارآموزان داشتیم با آن آشنا هستیم . یادداشت برداری یک ابزار ساده اما قدرتمند است که اجازه می دهد تا افکار و نگرانی های داخلی به روی یک صفحه خارج سازی شود. این می تواند به شما در درک احساسات، افکار و انگیزه ها کمک کند و همچنین فضای عاطفی لازم برای موارد سخت را فراهم کند.
2. وقت بیشتری را در طبیعت صرف کنید
صرف وقت در طبیعت دارای اثرات درمانی بسیار زیادی است. ویتامین D (که باعث بهتر شدن خلق و خو می شود)، گذراندن وقت در طبیعت همچنین می تواند یک مدیتیشن ذهنی فوق العاده باشد. بسیاری از مردم درمورد ارتباط با طبیعت از احساس صلح بیشتر و نگرانی کمتر حرف می زنند . مکان هایی مانند پارک ها و سواحل اغلب محبوب هستند زیرا در این مکان ها احساس انرژی مثبت، فعالیت های لذت بخش و شرایط مطلوب وجود دارد.
3. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید
شبکه های اجتماعی دارای جنبه های منفی فراوانی هستند . اخبار همیشه وجود دارد و ممکن است استرس، افسردگی و اضطراب را افزایش دهد. در مقایسه با زندگی افراد دیگر حتی ممکن است باعث افسردگی ما نیز بشود.برای اکثر ما، تقریبا غیر ممکن است به طور کامل از شبکه های اجتماعی فاصله بگیریم . در عوض، توجه بیشتری به اینکه چگونه از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنید و به چه میزان وقت وانرژی صرف مرور وقایع در شبکه های اجتماعی می کنید .در طول روز به طور عمدی 10 دقیقه از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید در اینصورت خواهید دید که تمرکزتان بهتر شده و افکار پربارتری در طول روز دارید .این ممکن است به شما کمک کند که استرس و اضطراب تان را بهتر مدیریت کنید .
دوری-از-شبکه-های-اجتماعی
4. به طور کامل آنالوگ شوید
علاوه بر نظارت بر زمان آنلاین تان ، زمان گرفتن برای آنالوگ شدن نیز می تواند به دلایلی مفید باشد. خواندن یک مجله چاپی یا کتاب نه تنها کمک به حواس پرتی روی صفحه گوشی همراهتان خواهد شد ، بلکه می تواند برای سلامت شما نیز مفید باشد. چشم خود را از صفحه نمایش گوشی و لپ تاپ بردارید و روزانه زمان هایی را به طور کامل بدون نگاه به صفحه نمایش سپری کنید.
5. تاثیر تغذیه روزانه خود را در نظر بگیرید
تحقیقات بیشتر در حـال شکل گیری است تا به ما در درک ارتباط بین تغذیه و سلامت روان کمک کند. برخی مطالعات نشان می دهد که یک رژیم غذایی مدیترانه ای که شامل میوه های تازه، ماهی و سبزیجات زیاد است می تواند به عنوان یک عامل محافظ در برابر بیماری های روانی باشد.هنگامی که ما بهتر می خوریم، کارکرد ذهن ما بهتر است. ما ممکن است بهتر بتوانیم با استرس مقابله کنیم و با استرس روبرو شویم. خوردن خوب می تواند راهی برای کاهش استرس و کاهش تاثیرات بلندمدت آن باشد.

صبر نکنید تا زمانی که از تنش خارج شوید
یکی از دلایل ایجاد استرس و مشکل زا شدن آن ، به این دلیل است که ما به طور مرتب به آن آدرس درستی نمی دهیم. ما مواظب آن نیستیم. به جای انتظار برای رسیدن به نقطه جوش، از تاکتیک های فوق بیشتر استفاده کنید تا استرس زدایی بخشی از سبک زندگی تان شود .

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

  • واقعا تو این زندگی پر از استرس این راهکار ها اگه بتونه این مشکل رو کم رنگ کنه کمک بزرگی بهم کردید
    ممنونم

    • دوست من شما می توانید در کنار این تکنیک ها، از طریق وبسایت و یا نصب اپلیکیشن حال، به یکی از مشاورین ما هم متصل شوید و بیشتر کمک بگیرید.
      از حسن توجه شما متشکریم.