جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلوکونازول 50

FLUCONAZOLE (ZAHRAVI) 50MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUCONAZOLE CAPSULE ORAL 50 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول فلوکونازول 50 در درمان بیماری‌هایی مانند عفونت‌های قارچی دستگاه تنفسی، عفونت‌های قارچی عفونی سیستمیک، عفونت‌های قارچی دستگاه گوارش و تعدادی از عفونت‌های قارچی دیگر استفاده می‌شود.
موارد مصرف

فلوكونازول در درمان عفونت هاي قارچي د‌هان وحلق، مري، پوست،واژن و عفونت هاي سيستميك ناشي از كانديدياز، کوکسیدیوایدومایکوز و کریپتوکوکوز،براي پيشگيري از عود مننژيت كريپتوكوكي در بيماران مبتلا به ايدز و پيشگيري از بروز عفونت هاي قارچي در بيماران تحت درمان با پرتودرماني يا داروهای سیتوتوكسيك مصرف می شود. اين دارو ممكن است به عنوان جايگزين آمفوتريسين در درمان عفونت هاي كريپتوكوكي نيز مصرف شود. | فلوکونازول 50 یک داروی ضد قارچ است که برای درمان برخی از عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود. این دارو برای درمان عفونت‌های قارچی مانند عفونت‌های قارچی دست و پا (مانند پاشنه پا و قارچ ناخن)، عفونت‌های قارچی پوست (مانند خارش و قارچ پوست)، عفونت‌های قارچی دهان و حلق (مانند خارش و التهاب دهان) و عفونت‌های قارچی تناسلی (مانند عفونت‌های قارچی واژن) استفاده می‌شود. همچنین، فلوکونازول 50 ممکن است برای درمان عفونت‌های قارچی دیگری که توسط پزشک تشخیص داده شده است، مورد استفاده قرار گیرد. قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول فلوکونازول 50 باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که در حال تنظیم رویت ورزشی هستید، داروهای دیگری مصرف می‌کنید، عوارض حساسیتی به داروهای دیگر داشته‌اید، بیماری کبدی، کلیه، قلبی-عروقی، عصبی، عضلانی یا سیستم ایمنی داشته‌اید و همچنین در صورت بارداری یا دوران شیردهی.

هشدارها

برخی از عوارض کپسول فلوکونازول 50 شامل تهوع، استفراغ، نفخ، اسهال، درد شکم، سرگیجه، سردرد، خستگی، ضعف عضلانی، طفح پوستی، عوارض کبدی و عوارض حساسیتی میتواند داشته باشد.

تداخل دارویی

کپسول فلوکونازول 50 با داروهایی مانند وارفارین، سیکلوسپورین‌ها، فنیتوئین، فلوکونازول، وین‌بلاستین، ریفابوتین و داروهایی که باعث تأثیرات قلبی-عروقی مانند افزایش ضربان قلب می‌شوند تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه