haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

۸ روش بازسازی رابطه بعد از خیانت

پشتیبانی حال
بازسازی-رابطه-خیانت
۱۰ اردیبهشت

 

در زندگی مشترک همیشه همه چیز خوب پیش نمی‌رود. گاهی رابطۀ زوجین به دلایلی وخیم می‌شود. یکی از این دلایل خیانت است که موجب سلب اعتماد می‌شود.

بعضی‌ها فکر می‌کنند خیانت برابر با جدایی‌ست. اما بعضی دیگر که همچنان شریک زندگی‌شان را دوست دارند می‌خواهند بدانند بعد از خیانت چگونه می‌شود رابطه را بازسازی کرد. آیا دوباره رابطه به حالت اولش برمی‌گردد؟
در این مقاله به بررسی راهکارهای بازسازی رابطه بعد از خیانت یکی از طرفین میپردازیم. البته می‌توانید راهکارهای جلوگیری از خیانت همسر را در این مقاله مطالعه کنید

با این‌که به‌دنبال آشکار شدن خیانت، برخورد و بحث‌های فراوانی اتفاق می‌افتد، اگر هر دو نفر بخواهند، می‌توانند به زندگی مشترک ادامه دهند. باید هر دو طرف توانایی ساختن دوباره‌ی رابطه‌ را بعد از آن‌همه بی‌اعتمادی داشته باشند. احساس مسوولیت، اشتیاق و انرژی کمک می‌کند رابطه‌ای گرم‌تر از قبل بسازند.

راهکارهایی برای احیای رابطه بعد خیانت 

راهکارهایی هست که این‌طور وقت‌ها کمک می‌کند زندگی به روال عادی برگردد:

اعتماد او را جلب کنید:
خبر خوب این‌که می‌شود دوباره اعتماد و رابطه‌ را حتی بهتر از قبل ساخت. خبر بد این‌که باید خیلی صبور باشید، چون کار سختی‌ست و زمان زیادی می‌برد. اعتماد یعنی من امن هستم، تو امن هستی و دنیای ما امن است. بعد از خیانت این دنیا ترک می‌خورد و ساختنش مدتی طول می‌کشد.
صبور باشید:
برای این‌که اعتماد همسرتان را دوباره جلب کنید، اول باید به او ثابت کنید که از صمیم قلب متاسف هستید و باوجود اتفاقی که افتاده، می‌خواهید بار دیگر به شما اعتماد کند. طرف مقابل‌تان باید ببیند شما در این راه جدی، قابل‌اعتماد و امن هستید. اگر حرف‌تان بار دیگر پیش او اعتبار داشته باشد، باز به شما اعتماد خواهد کرد.
اجازه دهید دلش را خالی کند:
زمان کافی بدهید هر چه در دلش دارد، بیرون بریزد. ممکن است گریه کند؛ فریاد بزند؛ شاید سوال‌های خیلی زیادی بپرسد و شما را سرزنش کند. باید قوی باشید، تحمل کنید و از او معذرت بخواهید. نشان دهید که احساسش را درک می‌کنید و به او حق بدهید.

بازسازی-رابطه-خیانت

مسئولیت اشتباه‌تان را بپذیرید:
باید زمان بگذارید و رفتار خودتان را بررسی کنید. ببینید علت خیانت چه بوده و چرا اتفاق افتاده است. به این ترتیب می‌توانید نقطه ضعف خود و رابطه‌تان را برطرف کنید.
دردسترس باشید:
سر وقت خانه باشید. اگر قرار بوده به او تلفن بزنید، حتما این کار را انجام دهید. شریک زندگی‌تان را از برنامه‌های روزانه و هفتگی باخبر کنید. اگر احساس کند دردسترس هستید، راحت‌تر اعتماد می‌کند.
در ابراز عشق صرفه‌جویی نکنید: 
ممکن است بعد از چند روزی که به‌نظر رسیده اوضاع رو به بهتر شدن است، دوباره سرزنش و بی‌اعتمادی سربرآورد. این‌طور وقت‌ها روحیه‌تان را حفظ کنید. نفس عمیق بکشید و به شریک زندگی‌تان بگویید: «من تو را دوست دارم. تنها کسی که می‌خواهم در زندگی داشته باشم تو هستی. از رنجی که برایت ایجاد کردم بی‌نهایت متاسفم. از ناراحتی تو رنج می‌کشم، اما مطمئنم که این دوره را پشت سر می‌گذاریم و دوباره همه چیز بین ما خوب می‌شود.»
هیچ روزی را بدون مهربانی نگذرانید:
مسیر بازسازی اعتماد بعد از خیانت به صبر و تحمل زیادی نیاز دارد. باید هر روز مهربانی کنید، به او توجه کنید و از کارهایش قدردانی کنید.
خوش‌قول باشید:
اگر قرار است شریک زندگی شما یک بار دیگر به شما اعتماد کند، باید روی حرف‌هایی که می‌زنید، بمانید. اگر می‌دانید از پس انجام کاری برنمی‌آیید، قول ندهید. دروغ نگویید و بهانه نیاورید. اگر قولی داده‌اید، انجامش دهید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.


مقالات مرتبط

طلاق سالم
۲۰ نکته طلایی برای تجربه طلاق سالم

ما با داستان‌ها و افسانه‌هایی بزرگ شدیم که همه آن‌ها با جمله «... و آن‌ها با خوبی و خوشی برای همیشه با هم زندگی کردند» به پایان می‌رسیدند. پس عجیب نیست که اگر پیش از ازدواج و یا زمانی که عشق در رابطه ما موج می‌زند، به جدایی و طلاق فکر نکنیم! هیچکس به ما نگفت که گاهی «... آن‌ها به آرامی از هم فاصله گرفته و جدا شدند، چون دیگر عشقی بینشان جاری نبود»!

سارا صاحبی
۲۸ / ۰۶ / ۰۰
سوالات مهم در مشاوره ازدواج
در مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی پرسیده می شود؟ ۶ موضوع مهم

هنگامی دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می‌گیرند، باید سعی کنند شناخت کامل و جامعی از ویژگی های یکدیگر به دست آورند. قطعا جلسات آشنایی خانوادگی و صحبت کردن طرفین می‌تواند تا حد زیادی باعث شناخت بهتر زوجین شود اما جلسات مشاوره به شما کمک می‎‌کند خودتان و طرف مقابلتان را کامل بشناسید و تصمیم درست‌تری برای بزرگ‌ترین تصمیم زندگی خود بگیرید. اما در جلسات مشاوره ازدواج آنلاین چه سوالاتی مطرح می شود؟ با ما همراه باشید تا سوالات مشاوره قبل از ازدواج را بررسی کنیم.

پشتیبانی حال
۱۲ / ۰۴ / ۹۸
حال-چطور در زندگی رضایت جنسی بیشتری داشته باشیم
زندگی زناشویی: چطور رضایت جنسی را به زندگیمان دعوت کنیم؟

اولین جمله‌ای که از سکس تراپیست خواهید شنید این است که رضایت جنسی  از احساس‌های ارزشمند یک زوج است.

پشتیبانی حال
۳۰ / ۰۷ / ۹۸
سرد-شدن-رابطه
۴ راه جلوگيری‌ از سرد شدن رابطه ی‌ عاشقانه

عشق برخلاف تصورمان چیزی نیست که از آسمان بیفتد و بدون توجه‌مان دوامی همیشگی داشته باشد. عاشق‌شدن یک مرحله است و عاشق‌ماندن مرحله‌ی دیگری است که نیازمند استفاده از راهکارهایی‌ برای جلوگیری‌ از سرد شدن این رابطه عاشقانه است. این مورد نیازمند تلاشی پیوسته است تا رابطه‌ی عاشقانه سرد نشود و با همان کیفیت روزهای اول باقی بماند. درست است که رابطه‌ی عاشقانه و اساسا انسان فرمول مشخصی ندارد اما می‌توان از الگوهای تکرارشونده‌ای که در طول زمان شکل گرفته‌اند استفاده کرد و شباهت‌های رفتاری را از میان این الگوها بیرون آورد و در زندگی به کار بست تا درنهایت رابطه‌ای گرم و پرشور خلق شود.اولین قدم برای جلوگیری از سردشدن رابطه‌ی عاشقانه این است که بپذیریم همه‌ی رابطه‌ها بالا و پایین دارند و با دانستن این نکته سراغ راهکارهای سودمند برای رابطه‌مان برویم.

پشتیبانی حال
۱۳ / ۱۱ / ۹۷
طلاق عاطفی چیست؟

گرچه طلاق یکی از مهم‌­ترین آسیب‌­های خانوادگی است، اما آمار رسمی ارائه شده از آن، نمی‌­تواند به درستی میزان ناکامی همسران را در زندگی زناشوئی نشان دهد. علت این مسئله، وجود جامعه بزرگی از زوج‌­هایی است که گرچه با هم زندگی می‌­کنند و ظاهرا یک خانواده هستند، اما از نظر عاطفی به هم وابستگی ندارند. چنین زوج‌­هایی به طلاق عاطفی دچارند. طلاق عاطفی یک مکانیسم روانشناختی است که در بعضی از زوج­ها اتفاق می‌­افتد. در چنین شرایطی ازدواج به تهدیدی برای آسایش آن­ها تبدیل می‌­شود. می‌­توان گفت که همه ازدواج‌­ها با طلاق پایان نمی‌یابند، بلکه به مروز تبدیل به یک رابطه توخالی، فاقد عشق و احساس و دوستی می‌­شوند.

سارا صاحبی
۲۶ / ۰۶ / ۹۹
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ / تست اعتیاد قبل از ازدواج در ۱۴۰۱

ازدواج و انتخاب یک شریک و همراه برای ادامه زندگی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هر زن و مردی در طول زندگی خود می‌گیرد. به همین دلیل لازم است که آن‌ها دقت و توجه کافی در این زمینه داشته باشند تا تصمیمی آگاهانه و مناسب گرفته شود. یکی از نکاتی که باید پیش از ازدواج به آن توجه کرد، اعتیاد یا سوء مصرف مواد مخدر در افراد است. زندگی با یک همسر معتاد می‌تواند به هرج و مرج در زندگی، تحریک عاطفی و حتی خشونت در رابطه زناشویی منجر شود. این موضوع به زن یا مرد و فرزندان حاصل از این رابطه، از نظر جسمی و روانی آسیب می‌زند و آن‌ها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است که افراد، پیش از ازدواج از نظر اعتیاد آزمایش شوند. اگر می‌خواهید بدانید که آزمایش اعتیاد شامل چیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص حال مشاوره آنلاین بگیرید.

سارا صاحبی
۱۷ / ۰۳ / ۰۰