haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

همسر-شكاك
۰۹ بهمن

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید.

او مدام سوال می‌پرسد
گاهی شکاک بودن به‌شکل حسادت خودش را نشان می‌دهد. او می‌خواهد بداند با چه کسی حرف زدید و چه حرف‌هایی ردوبدل شده. او می‌خواهد با دانستن جزییات بیشتر، خیال خودش را راحت کند و با خواسته‌ها و شرایطی که تعیین می‌کند، اوضاع را در کنترل داشته باشد.
همسر شکاک توقع دارد همه چیز را درباره‌ی شما بداند، همه‌ی دوستان‌تان را بشناسد و از موضوع گفت‌وگوهای شما باخبر باشد. جواب شما خیالش را آسوده می‌کند، البته برای مدت کوتاهی. و بعد از وقفه، دوباره سیل پرسش‌ها شروع می‌شود.
اطمینان بدهید
حالا نوبت شماست که با قانون او پیش بروید. همه چیز را درمیان بگذارید و به او اطمینان خاطر بدهید. البته چنین روالی در درازمدت خسته‌کننده‌ است. زیرا همسر شکاک هر قدر سوال بپرسد و بیشتر بداند، فقط برای چند روز آرام می‌گیرد.
گوش کنید
به نگرانی‌های طرف مقابل و احساسی که نسبت به شما دارد، خوب گوش کنید. گاهی وقت‌ها اگر همسرتان از عشق شما مطمئن شود، بخش زیادی از مشکلات را پشت سر می‌گذارید.
حرف بزنید
هرقدر گوش دادن به هم مهم است، حرف زدن هم بسیار موثر به‌نظر می‌سد. به او بگویید وقتی به همه چیز شک دارد و مدام سوال می‌پرسد، چه احساسی دارید. درباره‌ی علت شک همسرتان بپرسید و موضوع را از دید خودتان توضیح بدهید. شکاک بودن همیشه به‌معنی بی‌اعتمادی نیست. گاهی شک‌ها با حرف زدن و توضیح دادن، از بین می‌روند.
حرف-بزنید
شما هم بخشی از مشکل هستید
ممکن است از روی ناآگاهی رفتاری داشته باشیم که اطمینان و امنیت همسر را از بین ببریم. افرادی که از گذشته و رابطه‌های قبلی زیاد حرف می‌زنند،‌ مدام بدقولی می‌کنند و توجهی به همسرشان ندارند، اعتماد را خدشه‌دار می‌کنند. اگر چنین نشانه‌هایی در شما وجود دارد، آگاهانه رفتارتان را کنترل کنید.
مرزها را مشخص کنید
خوب است که تا حدی به پرسش‌های همسرتان درمورد دوستان و همکاران پاسخ دهید، اما قرار نیست هر روز با انبوه سوال بمباران شوید. این پرسش‌ها باید حد و مرزی هم داشته باشند. اگر به تک‌تک سوال‌های روزانه‌‌ی
همسرتان جواب بدهید، این رفتار را تقویت کرده‌اید و آمادگی‌تان را برای پاسخ به سوال‌های بی‌پایان نشان داده‌اید.
اطمینانش را جلب کنید
درست است که هر کسی به کمی فضای شخصی نیاز دارد، اما قرار نیست همه چیز را از همسرتان پنهان کنید. شاید دلیل شکاک بودن همسرتان این باشد که از هیچ‌کدام از برنامه‌ها و کارهای شما خبر ندارد.
ریشه‌ها را پیدا کنید
راه دیگر برخورد با همسر شکاک این است که ببینید این بی‌اطمینانی از کجا می‌آید و مشکل را از ریشه حل کنید. بعضی از خانم‌ها به همه‌ی مردان بدبین هستند. بعضی مردان تصور می‌کنند همه‌ی خانم‌ها دروغ می‌گویند. درمورد این‌گونه فکرها گفت‌وگو کنید و به طرف مقابل توضیح دهید چنین چیزی واقعیت ندارد.
محبت کنید
گاهی شک کردن دراثر بی‌توجهی‌های روزمره پیش می‌آید. هر چه در دل دارید، ارزشمند است؛ اما مشکلی را حل نمی‌کند. باید احساس و دوست‌داشتن‌تان را بروز دهید و به‌زبان بیاورید. همسری که در رابطه‌اش احساس آرامش و عشق داشته باشد، به همه چیز شک نمی‌کند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

حال- رابطه جنسی موفق
زوج درمانی: چطور رابطه جنسی موفقی بسازم

اگر در ایجاد و حفظ یک رابطه جنسی موفق سردرگم شده اید، بهتر است بدانید که تنها نیستید.

پشتیبانی حال
۰۴ / ۱۰ / ۹۸
سرد-شدن-رابطه
۴ راه جلوگيری‌ از سرد شدن رابطه ی‌ عاشقانه

عشق برخلاف تصورمان چیزی نیست که از آسمان بیفتد و بدون توجه‌مان دوامی همیشگی داشته باشد. عاشق‌شدن یک مرحله است و عاشق‌ماندن مرحله‌ی دیگری است که نیازمند استفاده از راهکارهایی‌ برای جلوگیری‌ از سرد شدن این رابطه عاشقانه است. این مورد نیازمند تلاشی پیوسته است تا رابطه‌ی عاشقانه سرد نشود و با همان کیفیت روزهای اول باقی بماند. درست است که رابطه‌ی عاشقانه و اساسا انسان فرمول مشخصی ندارد اما می‌توان از الگوهای تکرارشونده‌ای که در طول زمان شکل گرفته‌اند استفاده کرد و شباهت‌های رفتاری را از میان این الگوها بیرون آورد و در زندگی به کار بست تا درنهایت رابطه‌ای گرم و پرشور خلق شود.اولین قدم برای جلوگیری از سردشدن رابطه‌ی عاشقانه این است که بپذیریم همه‌ی رابطه‌ها بالا و پایین دارند و با دانستن این نکته سراغ راهکارهای سودمند برای رابطه‌مان برویم.

پشتیبانی حال
۱۳ / ۱۱ / ۹۷
رابطه زناشویی
رضایت از رابطه زناشویی / راه های افزایش رضایت جنسی در خانواده

رابطه زناشویی خوب یکی از بزرگترین مشکلات زوجین در روابط عاشقانه و زندگی مشتریک است. بعضی افراد فکر می‌کنند با گذشت زمان و طولانی شدن ازدواجشان ممکن است رابطه زناشویی آنها تکراری و خسته کننده شود. در حالی که این یک قاعده کلی نیست و شما میتوانید با استفاده از تکنیک‌های ساده‌ای روابط صمیمانه جنسی و رضایت‌تان از زندگی زناشویی را افزایش دهید.

پشتیبانی حال
۳۰ / ۰۷ / ۹۸
غر زدن
علت غر زدن در زنان و مردان و روش های کنترل آن

چرا هرگز سطل زباله را بیرون نمی‌گذاری؟ کی قرار است کمی با هم وقت بگذرانیم؟ چرا نمی‌توانی ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی بچینی؟ همیشه خرد کردن گوشت با منه! این جمله‌ها برای شما آشنا هستند؟ اگر این جمله‌ها زیاد توسط شما به زبان می‌آیند، احتمالا از افرادی هستید که همیشه غر می‌زنید. واژه غر زدن در زبان فارسی به معنی زیر لب و با خشم سخن گفتن است. در فرهنگ لغت وبستر هم به تحریک کردن یا سرزنش و اصرار مداوم تعریف می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مشکلات غر مداوم این است که معمولا اثرگذار نیست و به ندرت آن‌چه که فرد در حین غر زدن می‌خواهد، به دست می‌آورد. اگر از این کار خسته شده‌اید و می‌خواهید علت غر زدن در خود یا همسرتان را شناسایی کنید، از روان شناس انلاین حال کمک بگیرید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۳ / ۰۰
رازهای‌-رابطه-ی‌ -عاشقانه
رازهای‌ پایداری رابطه عاشقانه

رابطه‌ها با رنگ‌و‌بوی رمانتیک شروع می‌شوند؛ با گل، لبخند، هدیه‌های ریز و درشت، و چشم بستن روی اشتباه‌ها و دلخوری‌ها. زندگی مشترک با هیجان و عشق زیاد شروع می‌شود؛ اما گاهی با گذشت زمان، حال‌وهوای رابطه عوض می‌شود و ممکن است دیگر خیلی هم عاشقانه به‌نظر نرسد. واقعا چه اتفاقی می‌افتد؟ دوست‌ داشتن ناپدید می‌شود و همه چیز به روزمرگی تبدیل می‌شود، یا عشق همچنان زیر پوست زندگی ادامه پیدا می‌کند؟واقعیت این است که خیلی‌ها رابطه عاشقانه پایداری دارند و بعد از گذشت سال‌ها، همچنان با دلدادگی زندگی می‌کنند، حتی اگر هر روز به هم نگویند «دوستت دارم». در این مقاله به بررسی رازهای پایداری رابطه عاشقانه میپردازیم: (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۴ / ۱۱ / ۹۷
حال-عشق و دوست داشتن
مدیریت روابط: نمی دونم عاشقشم یا فقط دوستش دارم

[video width="1280" height="720" mp4="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/12/و-دوست-داشتن.mp4"][/video]

پشتیبانی حال
۱۸ / ۰۹ / ۹۸

2 دیدگاه