haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

پشتیبانی حال
همسر-شكاك
۰۹ بهمن

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید.

او مدام سوال می‌پرسد
گاهی شکاک بودن به‌شکل حسادت خودش را نشان می‌دهد. او می‌خواهد بداند با چه کسی حرف زدید و چه حرف‌هایی ردوبدل شده. او می‌خواهد با دانستن جزییات بیشتر، خیال خودش را راحت کند و با خواسته‌ها و شرایطی که تعیین می‌کند، اوضاع را در کنترل داشته باشد.
همسر شکاک توقع دارد همه چیز را درباره‌ی شما بداند، همه‌ی دوستان‌تان را بشناسد و از موضوع گفت‌وگوهای شما باخبر باشد. جواب شما خیالش را آسوده می‌کند، البته برای مدت کوتاهی. و بعد از وقفه، دوباره سیل پرسش‌ها شروع می‌شود.
اطمینان بدهید
حالا نوبت شماست که با قانون او پیش بروید. همه چیز را درمیان بگذارید و به او اطمینان خاطر بدهید. البته چنین روالی در درازمدت خسته‌کننده‌ است. زیرا همسر شکاک هر قدر سوال بپرسد و بیشتر بداند، فقط برای چند روز آرام می‌گیرد.
گوش کنید
به نگرانی‌های طرف مقابل و احساسی که نسبت به شما دارد، خوب گوش کنید. گاهی وقت‌ها اگر همسرتان از عشق شما مطمئن شود، بخش زیادی از مشکلات را پشت سر می‌گذارید.
حرف بزنید
هرقدر گوش دادن به هم مهم است، حرف زدن هم بسیار موثر به‌نظر می‌سد. به او بگویید وقتی به همه چیز شک دارد و مدام سوال می‌پرسد، چه احساسی دارید. درباره‌ی علت شک همسرتان بپرسید و موضوع را از دید خودتان توضیح بدهید. شکاک بودن همیشه به‌معنی بی‌اعتمادی نیست. گاهی شک‌ها با حرف زدن و توضیح دادن، از بین می‌روند.
حرف-بزنید
شما هم بخشی از مشکل هستید
ممکن است از روی ناآگاهی رفتاری داشته باشیم که اطمینان و امنیت همسر را از بین ببریم. افرادی که از گذشته و رابطه‌های قبلی زیاد حرف می‌زنند،‌ مدام بدقولی می‌کنند و توجهی به همسرشان ندارند، اعتماد را خدشه‌دار می‌کنند. اگر چنین نشانه‌هایی در شما وجود دارد، آگاهانه رفتارتان را کنترل کنید.
مرزها را مشخص کنید
خوب است که تا حدی به پرسش‌های همسرتان درمورد دوستان و همکاران پاسخ دهید، اما قرار نیست هر روز با انبوه سوال بمباران شوید. این پرسش‌ها باید حد و مرزی هم داشته باشند. اگر به تک‌تک سوال‌های روزانه‌‌ی
همسرتان جواب بدهید، این رفتار را تقویت کرده‌اید و آمادگی‌تان را برای پاسخ به سوال‌های بی‌پایان نشان داده‌اید.
اطمینانش را جلب کنید
درست است که هر کسی به کمی فضای شخصی نیاز دارد، اما قرار نیست همه چیز را از همسرتان پنهان کنید. شاید دلیل شکاک بودن همسرتان این باشد که از هیچ‌کدام از برنامه‌ها و کارهای شما خبر ندارد.
ریشه‌ها را پیدا کنید
راه دیگر برخورد با همسر شکاک این است که ببینید این بی‌اطمینانی از کجا می‌آید و مشکل را از ریشه حل کنید. بعضی از خانم‌ها به همه‌ی مردان بدبین هستند. بعضی مردان تصور می‌کنند همه‌ی خانم‌ها دروغ می‌گویند. درمورد این‌گونه فکرها گفت‌وگو کنید و به طرف مقابل توضیح دهید چنین چیزی واقعیت ندارد.
محبت کنید
گاهی شک کردن دراثر بی‌توجهی‌های روزمره پیش می‌آید. هر چه در دل دارید، ارزشمند است؛ اما مشکلی را حل نمی‌کند. باید احساس و دوست‌داشتن‌تان را بروز دهید و به‌زبان بیاورید. همسری که در رابطه‌اش احساس آرامش و عشق داشته باشد، به همه چیز شک نمی‌کند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

مشاوره ازدواج
چرا مشاوره ازدواج لازم است؟ ۶ دلیل مهم

شما نیز به این جمله قدیمی که ازدواج مثل هندوانه در بسته است اعتقاد دارید؟یا بر این باورید که آن قدر باهوش هستید که بتوانید با چند جلسه آشنایی خانوادگی طرف مقابلتان را بشناسید؟شاید هم از آن دسته افرادی هستید که نظرتان این است اگر با کسی ازدواج کنم که مدتی است با او وارد رابطه عاطفی شدم شناخت کافی از او به دست آورده ام.اما این روزها با پیچیده شدن رفتارهای انسانی، تغییر شکل مشکلات مسائل، تغییر سبک زندگی و هزاران مساله دیگر برای داشتن ازدواجی موفق مشاوره ازدواج به همه افراد پیشنهاد می شود.همه ما افرادی را دیده ایم که با وجود دوستی های چند ساله قبل از ازدواج، نتوانسته اند حتی یک سال نیز با یکدیگر بعد از ازدواج زندگی کنند.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۴ / ۹۸
رفتار همسرم را دوست ندارم
رفتار همسرم را دوست ندارم، چکار کنم؟

هنگامی که در رابطه هستید برخی از ویژگی‌های طرف مقابل را عاشقانه می‌پذیرید و بعضی دیگر را فقط تحمل می‌کنید؛ این جمله که ممکن است چندان خوشایند نباشد گزاره‌ای درست است. اما وقتی رفتار همسرتان را دوست ندارید و آن را تحمل می‌کنید، در ناخودآگاه‌تان خشم دارید و گاه نمی‌توانید این خشم را پنهان کنید و این در حالی‌ست که با پذیرش ویژگی‌ها و رفتارهای شریک زندگی‌تان آن‌طور که هست درواقع مواردی را که ذهن‌ به آنها انتقاد دارد در یک پکیج بزرگ‌تر قبول کرده‌اید و می‌توانید تیغ انتقاد را از آنها بردارید و دیگر اصراری بر تغییرشان نداشته باشید. در این مقاله راهکارهایی را خواهیم دید که میتوانیم به دوستانی که مدام میگویند "رفتار همسرم را دوست ندارم" پیشنهاد دهیم.

پشتیبانی حال
۲۵ / ۰۱ / ۹۸
عشق در نگاه اول
آیا واقعا می‌توان در نگاه اول عاشق شد؟

«شاید احمقانه به نظر برسد اما از لحظه‌ای که برای اولین بار دیدمت، دیگر نتوانستم تو را از ذهنم خارج کنم.» این جمله‌ای از یک کتاب است، اما حالا می‌خواهیم بررسی کنیم آیا چنین چیزی در واقعیت نیز ممکن است؟ بسیاری از افراد درباره عشق در نگاه اول صحبت کرده‌اند. زنی در مورد معشوق خود چنین می‌گوید: ‌«من در نگاه اول عاشق او شدم. اولین باری که در زندگی احساس شعف کردم، زمانی بود که او را دیدم. احساسی بسیار خوشایند، لطیف و بسیار بدوی. احساسی غافل‌گیرکننده، نفس‌گیر و فراگیر. احساسی که پیش از آن برایم آشنا نبود.» عشق در نگاه اول را نمی‌توان به سادگی توصیف کرد. تا جایی که برخی از افراد امکان آن را از اساس زیر سوال برده و ادعا می‌کنند تنها چیزی که ممکن است در نگاه اول بوجود بیاید، کشش جنسی است. اما به راستی چگونه می‌توانیم پس از یک نگاه کوتاه به‌طور عمیقی عاشق شویم؟ چگونه چنین نگاهی می‌تواند ما را به این باور برساند که می‌خواهیم باقی عمر خود را در آغوش غریبه‌ای بگذرانیم که برای اولین بار او را می‌بینیم؟ اگر می‌خواهید پاسخ این سوالات را بدانید، در این مطلب با ما همراه باشید.

ندا ناجی
۰۵ / ۱۱ / ۰۰
انتظار مردان از زنان
رضایت در رابطه عاطفی: چطور بفهمم انتظار مرد زندگیم چیست؟

هر رابطه عمیق و عاشقانه شبیه یک جاده دو طرفه است. اگر در یک رابطه فقط دریافت کننده باشید و هیچ یک از انتظارات طرف مقابل را برآورده نکنید، نه تنها محبت و عشق میانتان از دست می‌رود بلکه به عنوان فردی خودخواه در رابطه شناخته می‌شود. انتظار مردان از زنان هم در اینجاست که پررنگ می‌شود. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۰ / ۰۷ / ۹۸
بازگشت به رابطه قبلی
بازگشت به رابطه قبلی کار درستی است؟

بازگشت به رابطه قبلی فکریست که بعد از هر رابطه ی پایان یافته ای ممکن است به ذهن طرفین رابطه برسد. رابطه قبلی به دلایلی رابطه ی قبلی شده است و چه شما او را ترک کرده باشید، چه او شما را و چه با توافق از یکدیگر جدا شده باشید، یک جای کار در رابطه شما میلنگیده است. اینکه آیا بازگشت به آن کار درستیست و یا باید برای همیشه از آن رابطه بیرون ماند تصمیمی است که هر شخص باید با توجه به شناخت خود از رابطه قبلی بگیرد.

پشتیبانی حال
۲۲ / ۰۳ / ۹۸
برخورد با همسر کنترل گر
اهمیت و چگونگی نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر

همسر کنترل‌گر همسری است که اصطلاحا با گیرهایش حوصله‌تان را سر برده و حسابی کلافه‌تان می‌کند. مهم نیست این کنترل‌ها حول چه اتفاقاتی صورت گیرد اما سر جزئی‌ترین مسائل همچنان حوصله به خرج داده و شما را تماما زیر نظر می‌گیرد. اما طرز نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر چگونه است؟ ما در این مقاله اهمیت و راهکارهاری موثر نحوه برخورد با همسر کنترل‌گر را بررسی می‌کنیم. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۱ / ۰۵ / ۹۸

2 دیدگاه