جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

همسر-شكاك
۰۹ بهمن

با تخفیف مشاوره آنلاین بگیر
OFF15

در اولین مشاوره آنلاین پزشکی یا روانشناسی 15 درصد تخفیف بگیر

دریافت مشاوره آنلاین

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید.

او مدام سوال می‌پرسد
گاهی شکاک بودن به‌شکل حسادت خودش را نشان می‌دهد. او می‌خواهد بداند با چه کسی حرف زدید و چه حرف‌هایی ردوبدل شده. او می‌خواهد با دانستن جزییات بیشتر، خیال خودش را راحت کند و با خواسته‌ها و شرایطی که تعیین می‌کند، اوضاع را در کنترل داشته باشد.
همسر شکاک توقع دارد همه چیز را درباره‌ی شما بداند، همه‌ی دوستان‌تان را بشناسد و از موضوع گفت‌وگوهای شما باخبر باشد. جواب شما خیالش را آسوده می‌کند، البته برای مدت کوتاهی. و بعد از وقفه، دوباره سیل پرسش‌ها شروع می‌شود.
اطمینان بدهید
حالا نوبت شماست که با قانون او پیش بروید. همه چیز را درمیان بگذارید و به او اطمینان خاطر بدهید. البته چنین روالی در درازمدت خسته‌کننده‌ است. زیرا همسر شکاک هر قدر سوال بپرسد و بیشتر بداند، فقط برای چند روز آرام می‌گیرد.
گوش کنید
به نگرانی‌های طرف مقابل و احساسی که نسبت به شما دارد، خوب گوش کنید. گاهی وقت‌ها اگر همسرتان از عشق شما مطمئن شود، بخش زیادی از مشکلات را پشت سر می‌گذارید.
حرف بزنید
هرقدر گوش دادن به هم مهم است، حرف زدن هم بسیار موثر به‌نظر می‌سد. به او بگویید وقتی به همه چیز شک دارد و مدام سوال می‌پرسد، چه احساسی دارید. درباره‌ی علت شک همسرتان بپرسید و موضوع را از دید خودتان توضیح بدهید. شکاک بودن همیشه به‌معنی بی‌اعتمادی نیست. گاهی شک‌ها با حرف زدن و توضیح دادن، از بین می‌روند.
حرف-بزنید
شما هم بخشی از مشکل هستید
ممکن است از روی ناآگاهی رفتاری داشته باشیم که اطمینان و امنیت همسر را از بین ببریم. افرادی که از گذشته و رابطه‌های قبلی زیاد حرف می‌زنند،‌ مدام بدقولی می‌کنند و توجهی به همسرشان ندارند، اعتماد را خدشه‌دار می‌کنند. اگر چنین نشانه‌هایی در شما وجود دارد، آگاهانه رفتارتان را کنترل کنید.
مرزها را مشخص کنید
خوب است که تا حدی به پرسش‌های همسرتان درمورد دوستان و همکاران پاسخ دهید، اما قرار نیست هر روز با انبوه سوال بمباران شوید. این پرسش‌ها باید حد و مرزی هم داشته باشند. اگر به تک‌تک سوال‌های روزانه‌‌ی
همسرتان جواب بدهید، این رفتار را تقویت کرده‌اید و آمادگی‌تان را برای پاسخ به سوال‌های بی‌پایان نشان داده‌اید.
اطمینانش را جلب کنید
درست است که هر کسی به کمی فضای شخصی نیاز دارد، اما قرار نیست همه چیز را از همسرتان پنهان کنید. شاید دلیل شکاک بودن همسرتان این باشد که از هیچ‌کدام از برنامه‌ها و کارهای شما خبر ندارد.
ریشه‌ها را پیدا کنید
راه دیگر برخورد با همسر شکاک این است که ببینید این بی‌اطمینانی از کجا می‌آید و مشکل را از ریشه حل کنید. بعضی از خانم‌ها به همه‌ی مردان بدبین هستند. بعضی مردان تصور می‌کنند همه‌ی خانم‌ها دروغ می‌گویند. درمورد این‌گونه فکرها گفت‌وگو کنید و به طرف مقابل توضیح دهید چنین چیزی واقعیت ندارد.
محبت کنید
گاهی شک کردن دراثر بی‌توجهی‌های روزمره پیش می‌آید. هر چه در دل دارید، ارزشمند است؛ اما مشکلی را حل نمی‌کند. باید احساس و دوست‌داشتن‌تان را بروز دهید و به‌زبان بیاورید. همسری که در رابطه‌اش احساس آرامش و عشق داشته باشد، به همه چیز شک نمی‌کند.

 

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «مشورت»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

سوالات مهم در مشاوره ازدواج
در مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی پرسیده می شود؟ ۶ موضوع مهم

هنگامی دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می‌گیرند، باید سعی کنند شناخت کامل و جامعی از ویژگی های یکدیگر به دست آورند. قطعا جلسات آشنایی خانوادگی و صحبت کردن طرفین می‌تواند تا حد زیادی باعث شناخت بهتر زوجین شود اما جلسات مشاوره به شما کمک می‎‌کند خودتان و طرف مقابلتان را کامل بشناسید و تصمیم درست‌تری برای بزرگ‌ترین تصمیم زندگی خود بگیرید. اما در جلسات مشاوره ازدواج آنلاین چه سوالاتی مطرح می شود؟ با ما همراه باشید تا سوالات مشاوره قبل از ازدواج را بررسی کنیم.

پشتیبانی حال
۱۲ / ۰۴ / ۹۸
حال-ناگفته های زندگی مشترک موفق
اصول رابطه زناشویی – چطور زندگی مشترک موفق داشته باشم؟

به نظرتان یک زندگی مشترک موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ بعضی‌ها ممکن است فرضیه‌های نادرستی برای یک ازدواج سالم داشته باشند. این دسته از افراد احتمالا رابطه زناشویی موفق کمتری دیده‌اند و بیشتر نظاره گر طلاق عاطفی بوده اند. به همین خاطر برداشت‌هایشان کمی با مولفه‌های زندگی‌های موفق واقعی تفاوت دارد. اما فاکتورهایی هستند که روابط سالم بین زوجین را تضمین می‌کنند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۷ / ۰۹ / ۹۸
دعوای زن و شوهر
دعوای زن و شوهر / طلاق یا ادامه زندگی با تغییر روش

می‌گویند دعوا نمک زندگی زناشویی است؛ آیا این حرف صحیح است؟ اگر دعوای زن و شوهر بالا گرفت و شوری این نمک آن‌قدر زیاد شد که دیگر قابل تحمل نبود، باید چه کرد؟

تیم تحریریه حال
۲۶ / ۰۹ / ۰۱
نحوه برخورد صحیح با همسر پرخاشگر

پرخاشگری یکی از خصوصیت‌های رفتاری ناهنجار است که متاسفانه در میان افراد جامعه روز به روز در حـال گسترش است. برخورد با فرد پرخاشگر زمانی بسیار مهم می‌شود که این فرد همسر شما باشد و شما بارها در مقابل رفتارهای او قرار بگیرید. این مسئله می‌تواند روی شدت و کیفیت لذت بردن از زندگی تاثیر بگذارد. اما نحوه برخورد با همسر پرخاشگر چگونه است؟ باید در مقابل فریاد‌های او بی‌توجهی نشان داد؟ سکوت کرد؟ مقابله به مثل کرد؟ و یا چندین رفتار دیگری که هر شخص با توجه به ویژگی‌های رفتاری از خود نشان می‌دهد. در ادامه راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم که نه تنها به شما کمک می‌کند برخورد صحیح با همسر پرخاشگر خود داشته باشید، بلکه به مرور شاهد اصلاح بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه همسر خود شوید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۴ / ۹۸
علل-روابط-موازی
چرا خیانت در روابط زوجین شکل می گیرد؟

همیشه ممکن است فردی با تمام ویژگی‌های مورد نظر شما وجود داشته باشد، اما شما نتوانید زندگی‌تان را با او سپری کنید زیرا در حـال حاضر در رابطه هستید. برعکس این مطلب نیز ممکن است صدق کند؛ شما فرد مناسب‌تان را زمانی می‌یابید که او در رابطه‌ با کس دیگری‌ست.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۱ / ۹۸
چه زمانی در رابطه عاطفی اجازه داریم اندکی خودخواه باشیم؟
روابط عاطفی: چه زمانی در رابطه عاطفی اجازه داریم اندکی خودخواه باشیم؟

همیشه می‌شنویم که باید از بدنمان مراقبت کنیم.

پشتیبانی حال
۱۸ / ۱۰ / ۹۸
نظرات کاربران
افزودن نظر

جلب کردن اعتماد یه ادم بی اعتماد و شکاک واقعا خیلی سخته و حتی به نظرم حتما باید اون فرد مشورت کردن با یک مشاور رو شروع کنه

hesam blukat
5 سال پیش
0

اگر واقعا اثر داشته باشه که فوق العادست

ستاره خانوم
5 سال پیش
0