haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

چرا خیانت در روابط زوجین شکل می گیرد؟

پشتیبانی حال
علل-روابط-موازی
۲۶ فروردین

همیشه ممکن است فردی با تمام ویژگی‌های مورد نظر شما وجود داشته باشد، اما شما نتوانید زندگی‌تان را با او سپری کنید زیرا در حـال حاضر در رابطه هستید. برعکس این مطلب نیز ممکن است صدق کند؛ شما فرد مناسب‌تان را زمانی می‌یابید که او در رابطه‌ با کس دیگری‌ست.

برخی افراد هنگام مواجهه با این شرایط، به جای انجام کار درست و تمام کردن رابطه‌ی قبلی به رابطه‌ی همزمان فکر می‌کنند و در بسیاری موارد آنها هنوز شریک زندگی و طرف مقابل‌شان را دوست دارند.

در این مقاله  به بررسی علل به وجود آمدن رابطه‌ی همزمان میپردازیم.

در بسیاری اوقات یکی از طرفین رابطه کاملا راضی‌ست و گمان می‌کند طرف مقابل تعهد لازم و کافی را به او و رابطه دارد، در حالی‌که فرد مقابل این نظر را ندارد و به این‌ترتیب طرفین روی یک پله نایستاده‌اند. در این حالت رابطه از حد مشخصی جلوتر نمی‌رود و عمیق‌تر نمی‌شود و همیشه یکی از آنها ناراضی‌ست.

علل به وجود آمدن روابط همزمان

اما چه زمانی‌ست که یک نفر در یک رابطه وفادار نیست و به دنبال رابطه‌ی همزمان یا خیانت می‌رود؟ به دور از قضاوت درباره‌ی نادرستی این عمل، می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر شروع روابط همزمان را ببینیم. می‌توانید راهکارهای جلوگیری از خیانت همسر را در این مقاله مطالعه کنید

 

نداشتن رضایت از رابطه‌ی جنسی

بسیاری از مردم گمان می‌کنند رابطه‌ای که مشمول مرور زمان می‌شود محکوم به تکراری‌بودن است و همین تکرار است که باعث می‌شود از رابطه‌ی جنسی با طرف مقابل‌شان لذت نبرند. آنها ممکن است از بودن با هم حس خوبی داشته باشند، اما درباره‌ی رابطه‌ی جنسی‌شان نمی‌توانند این مطلب را بگویند. این در حالی‌ست که در رابطه‌ی پنهانی جدیدشان حس‌های‌شان نمرده است و هنوز هم می‌توانند لذت ببرند. به همین دلیل از آن استقبال می‌کنند.

 

قطع‌شدن ارتباط و نداشتن رضایت حسی در رابطه‌

زوج‌های زیادی هستند که حتی در همان ابتدای رابطه و زندگی هم حرف زیادی برای گفتن به یکدیگر ندارند و لحظه‌های عاطفی کمی بین‌شان وجود دارد. هرکدام به کار خودشان مشغولند و اولویت هم نیستند. آنها دل‌شان می‌خواهد برای کسی جذاب به نظر برسند، حرف‌های مهم و درونی‌شان را به فردی بگویند و اطمینان داشته باشند که درک می‌شوند. حس تنهایی زیادی در رابطه‌شان می‌کنند و به گمان‌شان فرد و رابطه‌ی جدید می‌تواند این نیاز را پوشش دهد. آنها نیازمند تایید عاطفی‌اند و حس می‌کنند باید این ارتباط قطع‌شده را در جایی دیگر وصل کنند. آنها گمان می‌کنند که در جایی ایستاده‌اند که کسی دوست‌شان ندارد و باید این نیاز را برآورده کنند.

 

انتقام‌گرفتن

برخی افراد ممکن است به دلیل رفتارهای بد طرف مقابل‌شان تصمیم بگیرند به جای این‌که او را ترک کنند یا مشکل را حل کنند، از او انتقام بگیرند و درست است که طرف مقابل از رابطه‌ی همزمان خبردار نمی‌شود، با این روش می‌خواهند به آرامش برسند و به اصطلاح دل‌شان خنک شود.

 

کنجکاوی و تجربه‌ی چیزهای جدید

برخی هم هستند که به دنبال کشف چیزهای جدید و ماجراجویی‌های ممنوع هستند. می‌خواهند دنیای جدیدی را بدون توجه به قواعد و قوانین اخلاقی موجود کشف کنند و به نظرشان حد و مرزی برای این کشف وجود ندارد.

 

عدم تعادل

نبودن تعادل در یک رابطه به این معناست که یکی از طرفین رابطه جایش با پدر و مادر یا کودک عوض شده است. به عنوان مثال یکی از آنها مسئولیت تمام کارها را به عهده دارد، باید تمام تصمیم‌های مهم را بگیرد، کارهای خانه را انجام دهد و مسائل مالی را رفع‌و‌رجوع کند و فرد مقابل هیچ کمکی به او نمی‌کند. در مقابل فردی که مانند کودک با او رفتار می‌شود، کسی‌ست که بیش از حد مواخذه می‌شود. این دو فرد خود را محق می‌دانند که برای رهایی از مسئولیت یا انتقادهای بی‌جا رابطه‌ی دیگری را آغاز کنند که در آن در جایگاه درست خود قرار داشته باشند.

 

ترس از تعهد

درست زمانی که ممکن است فکر کنید ازدواج یا نامزدی افراد را به هم نزدیک و خیال‌شان را راحت می‌کند، برخی هستند که از این حس فرار می‌کنند. آنها تعهد را مانند زنجیری می‌دانند که اسیرشان می‌کند و اگر زمانی به دلیل فشار شرایط مجبور به تعهد شوند، به راحتی می‌توانند بعد از مدتی به سراغ رابطه‌ی دیگری بروند تا ترس و ناکامی‌شان را آرام کنند.

 

اعتمادبه‌نفس پایین

گاهی اوقات اعتماد به نفس پایین و نیاز به تایید مدام از طرف دیگران، باعث می‌شود فرد به دنبال رابطه‌ی همزمان برود تا همیشه توجه عده‌ ی بیشتری را داشته باشد و به این ترتیب بتواند از خود راضی باشد.

 

اعتیاد به رابطه‌ی جنسی

روابط جنسی افسارگسیخته و اعتیاد به آن هم می‌تواند یکی از عواملی باشد که فرد را به فکر یک رابطه‌ی همزمان بیندازد. او به شریک زندگی و کسی که دوستش دارد قانع نیست.

 

ورود اجباری به رابطه‌ای که فرد به آن مایل نبوده، فشارهای اطرافیان و جامعه برای ترک‌نکردن رابطه و ادامه‌ی آن با نارضایتی، تفاوت تعاریف طرفین از خیانت و رابطه‌ی ایده‌آل و حرف‌نزدن طرفین از عوامل دیگری هستند که افراد را به سمت خیانت سوق می‌دهند.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست
آزمایش اعتیاد ازدواج شامل چیست؟ / تست اعتیاد قبل از ازدواج در ۱۴۰۱

ازدواج و انتخاب یک شریک و همراه برای ادامه زندگی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیماتی است که هر زن و مردی در طول زندگی خود می‌گیرد. به همین دلیل لازم است که آن‌ها دقت و توجه کافی در این زمینه داشته باشند تا تصمیمی آگاهانه و مناسب گرفته شود. یکی از نکاتی که باید پیش از ازدواج به آن توجه کرد، اعتیاد یا سوء مصرف مواد مخدر در افراد است. زندگی با یک همسر معتاد می‌تواند به هرج و مرج در زندگی، تحریک عاطفی و حتی خشونت در رابطه زناشویی منجر شود. این موضوع به زن یا مرد و فرزندان حاصل از این رابطه، از نظر جسمی و روانی آسیب می‌زند و آن‌ها را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است که افراد، پیش از ازدواج از نظر اعتیاد آزمایش شوند. اگر می‌خواهید بدانید که آزمایش اعتیاد شامل چیست این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص حال مشاوره آنلاین بگیرید.

سارا صاحبی
۱۷ / ۰۳ / ۰۰
نحوه برخورد با همسر درونگرا
نحوه برخورد با همسر درونگرا چگونه است؟

در این بخش قصد داریم راهکارهایی به شما ارائه دهیم تا نحوه برخورد با همسر درونگرا را بهتر بیاموزید. درونگرا یا برونگرا بودن از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از انتخاب شریک زندگیتان باید در خود و طرف مقابل بررسی کنید. اختلاف رفتاری در این مساله می تواند در زندگی بسیار مخرب باشد و حتی باعث جدایی بشود. افراد برونگرا احساسات و افکار خود را به راحتی بیان می کنند و در جمع بودن را دوست دارند، برخلاف افراد درونگرا که سکوت و بودن در جمع های بسیار صمیمی مانند خانواده را ترجیح داده و بیان احساسات برایشان سخت است. ممکن است درونگرا بودن همسرتان را حمل بر بی توجهی بدانید و چون همسرتان به شما ابراز علاقه نمی کند و یا زیاد با شما وارد صحبت نمی شود فکر کنید به شما علاقه مند نیست. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۰۴ / ۹۸
حال-رضایت جنسی در رابطه
رضایت جنسی چیست و چه نشانه هایی دارد؟

یکی از موضوعاتی که در رابطه زناشویی مطلوب اهمیت دارد میزان رضایت جنسی طرفین است. باتوجه به انواع تابوها و رودبایستی‌ها که بین زوجین وجود دارد گاهی درک اینکه تمایل جنسی میان دو طرف وجود دارد به سادگی ممکن نیست. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۳ / ۱۰ / ۹۸
بعد از پایان یک رابطه ، كارهايي كه بعد از كات كردن نبايد انجام داد
اشتباهات رایج بعد از رابطه: بعد از جدایی دست از چه کارهایی برداریم؟

رابطه بین شما و عشق زندگی‌تان به هم ریخته و با هم کات کردید، حالا با خودتان فکر میکنید دنیا به آخر رسیده است؟ به این فکر می‌کنیئ بعد از جدایی چطور به زندگی ادامه دهید؟

پشتیبانی حال
۰۲ / ۰۷ / ۹۸
همسر-شكاك
راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۱۱ / ۹۷
اختلاف با خانواده همسر
اختلاف با خانواده همسر / راه حل اختلافات عروس با مادر شوهر

اختلاف با خانواده همسر یکی از دیرینه‌ترین مشکلات زن و شوهرهاست که در هر خانواده‌ای و با هر سطح فرهنگی کم و بیش دیده می‌شود. علت آن هم واضح است: ازدواج حلقه اتصال دو خانواده با دو فرهنگ و دیدگاه متفاوت است. در واقع شما فقط با همسرتان ازدواج نمی‌کنید؛ بلکه با خانواده او ازدواج می‌کنید. این موضوع گاهی دشوار و آزاردهنده است. البته می‌توانید درباره اختلاف شوهر با خانواده زن نیز این مقاله را مطالعه کنید

سارا صاحبی
۱۶ / ۰۹ / ۰۱