جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

چرا خیانت در روابط زوجین شکل می گیرد؟

علل-روابط-موازی
۲۶ فروردین

با تخفیف مشاوره آنلاین بگیر
OFF15

در اولین مشاوره آنلاین پزشکی یا روانشناسی 15 درصد تخفیف بگیر

دریافت مشاوره آنلاین

همیشه ممکن است فردی با تمام ویژگی‌های مورد نظر شما وجود داشته باشد، اما شما نتوانید زندگی‌تان را با او سپری کنید زیرا در حـال حاضر در رابطه هستید. برعکس این مطلب نیز ممکن است صدق کند؛ شما فرد مناسب‌تان را زمانی می‌یابید که او در رابطه‌ با کس دیگری‌ست.

برخی افراد هنگام مواجهه با این شرایط، به جای انجام کار درست و تمام کردن رابطه‌ی قبلی به رابطه‌ی همزمان فکر می‌کنند و در بسیاری موارد آنها هنوز شریک زندگی و طرف مقابل‌شان را دوست دارند.

در این مقاله  به بررسی علل به وجود آمدن رابطه‌ی همزمان میپردازیم.

در بسیاری اوقات یکی از طرفین رابطه کاملا راضی‌ست و گمان می‌کند طرف مقابل تعهد لازم و کافی را به او و رابطه دارد، در حالی‌که فرد مقابل این نظر را ندارد و به این‌ترتیب طرفین روی یک پله نایستاده‌اند. در این حالت رابطه از حد مشخصی جلوتر نمی‌رود و عمیق‌تر نمی‌شود و همیشه یکی از آنها ناراضی‌ست.

علل به وجود آمدن روابط همزمان

اما چه زمانی‌ست که یک نفر در یک رابطه وفادار نیست و به دنبال رابطه‌ی همزمان یا خیانت می‌رود؟ به دور از قضاوت درباره‌ی نادرستی این عمل، می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر شروع روابط همزمان را ببینیم. می‌توانید راهکارهای جلوگیری از خیانت همسر را در این مقاله مطالعه کنید

 

نداشتن رضایت از رابطه‌ی جنسی

بسیاری از مردم گمان می‌کنند رابطه‌ای که مشمول مرور زمان می‌شود محکوم به تکراری‌بودن است و همین تکرار است که باعث می‌شود از رابطه‌ی جنسی با طرف مقابل‌شان لذت نبرند. آنها ممکن است از بودن با هم حس خوبی داشته باشند، اما درباره‌ی رابطه‌ی جنسی‌شان نمی‌توانند این مطلب را بگویند. این در حالی‌ست که در رابطه‌ی پنهانی جدیدشان حس‌های‌شان نمرده است و هنوز هم می‌توانند لذت ببرند. به همین دلیل از آن استقبال می‌کنند.

 

قطع‌شدن ارتباط و نداشتن رضایت حسی در رابطه‌

زوج‌های زیادی هستند که حتی در همان ابتدای رابطه و زندگی هم حرف زیادی برای گفتن به یکدیگر ندارند و لحظه‌های عاطفی کمی بین‌شان وجود دارد. هرکدام به کار خودشان مشغولند و اولویت هم نیستند. آنها دل‌شان می‌خواهد برای کسی جذاب به نظر برسند، حرف‌های مهم و درونی‌شان را به فردی بگویند و اطمینان داشته باشند که درک می‌شوند. حس تنهایی زیادی در رابطه‌شان می‌کنند و به گمان‌شان فرد و رابطه‌ی جدید می‌تواند این نیاز را پوشش دهد. آنها نیازمند تایید عاطفی‌اند و حس می‌کنند باید این ارتباط قطع‌شده را در جایی دیگر وصل کنند. آنها گمان می‌کنند که در جایی ایستاده‌اند که کسی دوست‌شان ندارد و باید این نیاز را برآورده کنند.

 

انتقام‌گرفتن

برخی افراد ممکن است به دلیل رفتارهای بد طرف مقابل‌شان تصمیم بگیرند به جای این‌که او را ترک کنند یا مشکل را حل کنند، از او انتقام بگیرند و درست است که طرف مقابل از رابطه‌ی همزمان خبردار نمی‌شود، با این روش می‌خواهند به آرامش برسند و به اصطلاح دل‌شان خنک شود.

 

کنجکاوی و تجربه‌ی چیزهای جدید

برخی هم هستند که به دنبال کشف چیزهای جدید و ماجراجویی‌های ممنوع هستند. می‌خواهند دنیای جدیدی را بدون توجه به قواعد و قوانین اخلاقی موجود کشف کنند و به نظرشان حد و مرزی برای این کشف وجود ندارد.

 

عدم تعادل

نبودن تعادل در یک رابطه به این معناست که یکی از طرفین رابطه جایش با پدر و مادر یا کودک عوض شده است. به عنوان مثال یکی از آنها مسئولیت تمام کارها را به عهده دارد، باید تمام تصمیم‌های مهم را بگیرد، کارهای خانه را انجام دهد و مسائل مالی را رفع‌و‌رجوع کند و فرد مقابل هیچ کمکی به او نمی‌کند. در مقابل فردی که مانند کودک با او رفتار می‌شود، کسی‌ست که بیش از حد مواخذه می‌شود. این دو فرد خود را محق می‌دانند که برای رهایی از مسئولیت یا انتقادهای بی‌جا رابطه‌ی دیگری را آغاز کنند که در آن در جایگاه درست خود قرار داشته باشند.

 

ترس از تعهد

درست زمانی که ممکن است فکر کنید ازدواج یا نامزدی افراد را به هم نزدیک و خیال‌شان را راحت می‌کند، برخی هستند که از این حس فرار می‌کنند. آنها تعهد را مانند زنجیری می‌دانند که اسیرشان می‌کند و اگر زمانی به دلیل فشار شرایط مجبور به تعهد شوند، به راحتی می‌توانند بعد از مدتی به سراغ رابطه‌ی دیگری بروند تا ترس و ناکامی‌شان را آرام کنند.

 

اعتمادبه‌نفس پایین

گاهی اوقات اعتماد به نفس پایین و نیاز به تایید مدام از طرف دیگران، باعث می‌شود فرد به دنبال رابطه‌ی همزمان برود تا همیشه توجه عده‌ ی بیشتری را داشته باشد و به این ترتیب بتواند از خود راضی باشد.

 

اعتیاد به رابطه‌ی جنسی

روابط جنسی افسارگسیخته و اعتیاد به آن هم می‌تواند یکی از عواملی باشد که فرد را به فکر یک رابطه‌ی همزمان بیندازد. او به شریک زندگی و کسی که دوستش دارد قانع نیست.

 

ورود اجباری به رابطه‌ای که فرد به آن مایل نبوده، فشارهای اطرافیان و جامعه برای ترک‌نکردن رابطه و ادامه‌ی آن با نارضایتی، تفاوت تعاریف طرفین از خیانت و رابطه‌ی ایده‌آل و حرف‌نزدن طرفین از عوامل دیگری هستند که افراد را به سمت خیانت سوق می‌دهند.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.

مقالات مرتبط

مقصر-دانستن-شریک-زندگی
چگونه شریك زندگی را باعث مشكلات ندانیم؟

اغلب مردم هنگامی که به مشاور مراجعه می کنند شکایت می کنند از اینکه زندگی با شریک زندگی شان دشوار است، یا افسرده ، و یا خود شیفته شده است. با این حال، در طی دوره مشاوره، واضح است که آنها خودشان با این مسائل مبارزه می کنند .با این حال، به جای اینکه این مسائل خود را به صورت آشکارا پذیرفته وبه آن اذعان کنند، ناخودآگاه آنها یک دیوار دفاعی به دور خود می کشند و به جای آن به خود می گویند که مقصر شریک زندگی شان است. در این مقاله به بررسی نمونه هایی از این مشکل میپردازیم. برای کمک به درک اینکه چگونه کسی مشکلات را به گردن شریک زندگی اش می اندازد و خود را قربانی می‌داند، نمونه هایی وجود دارد :

پشتیبانی حال
۱۲ / ۰۶ / ۹۷
تعهد-در-رابطه
تعهد در زندگی مشترک

برای بسیاری از مردم، ازدواج و داشتن یک همسر ایده آل است. این افراد خوش شانس اغلب مزدوج می شوند و زندگی زناشویی زیبایی دارند با این وجود، افراد دیگری، تعهد را کمتر آرمانی می بینند و در اغلب موارد، آن را کم اهمیت می دانند. در حقیقت، عوامل متعددی در ارتباط با مسائل مربوط به تعهد مطرح می شود و آنها از لحاظ روانی و تکاملی به کار می روند. در این مقاله به بررسیاین عوامل میپردازیم.

پشتیبانی حال
۲۱ / ۰۹ / ۹۷
بر اساس نظریه یونگ چطور با درونگرایی و برونگرایی افراد کنار بیاییم
نحوه ارتباط موفق با شریک عاطفی درون گرا چگونه است؟

شخصیت افراد شامل درونگرا بودن یا برون گرا بودن بخش مهمی از وجودشان را تشکیل می‌دهد به همین خاطر مهم است که درباره جزئیات شخصیت همدیگر اگاه باشیم.

پشتیبانی حال
۰۲ / ۱۲ / ۹۸
همسر-شكاك
راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۱۱ / ۹۷
معیارهای انتخاب همسر
معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی

انتخاب همسر یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین انتخاب‌های انسان در طول زندگی است. داشتن یک همراه خوب همان چیزی است که همه انسان‌ها به آن نیاز دارند. کسی که به موقع شما را تشویق کند، از شما انتقاد کند، پا به پای شما گریه کند و با شما بخندد، یک شریک تمام عیار و همیشگی خواهد بود. عشق پیوندی است که افراد را برای همراهی در زندگی به هم وصل می‌کند؛ اما شرط کافی نیست. معیارهای انتخاب همسر بسیار گسترده هستند و هر فردی ممکن است دیدگاه خاصی در این زمینه داشته باشد. برای شناخت معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی می‌توانید از روانشناسی آنلاین حال استفاده کنید.

سارا صاحبی
۰۳ / ۰۵ / ۰۰
نحوه برخورد با همسر برونگرا
شریک عاطفی برونگرا: چطور زبان همسر برونگرایم رو بفهم؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که همسرشان باید از لحاظ روحیات و شخصیت کاملا مشابه خودشان باشد و برخی هم افرادی با روحیات متفاوت را برای ازدواج انتخاب می‌کنند. واقعیت این است که فرقی نمی‌کند افراد دارای چه روحیات یا تیپ شخصیتی باشند. اگر نحوه برخورد با همسر برونگرا یا درونگرای خودتان را یاد بگیرید و با شرایط سازگار شوید، از زندگی‌تان لذت بیشتری می‌برید.

پشتیبانی حال
۳۱ / ۰۶ / ۹۸
نظرات کاربران
افزودن نظر