haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

نحوه برخورد با همسر درونگرا چگونه است؟

نحوه برخورد با همسر درونگرا
۰۹ تیر

در این بخش قصد داریم راهکارهایی به شما ارائه دهیم تا نحوه برخورد با همسر درونگرا را بهتر بیاموزید. درونگرا یا برونگرا بودن از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از انتخاب شریک زندگیتان باید در خود و طرف مقابل بررسی کنید. اختلاف رفتاری در این مساله می تواند در زندگی بسیار مخرب باشد و حتی باعث جدایی بشود. افراد برونگرا احساسات و افکار خود را به راحتی بیان می کنند و در جمع بودن را دوست دارند، برخلاف افراد درونگرا که سکوت و بودن در جمع های بسیار صمیمی مانند خانواده را ترجیح داده و بیان احساسات برایشان سخت است. ممکن است درونگرا بودن همسرتان را حمل بر بی توجهی بدانید و چون همسرتان به شما ابراز علاقه نمی کند و یا زیاد با شما وارد صحبت نمی شود فکر کنید به شما علاقه مند نیست.

نحوه برخورد با همسر درونگرا:

تفاوت های او را بپذیرید:

اولین گام برای داشتن برخورد مناسب با همسر درونگرا آن است که تفاوت های رفتاری او را بپذیریم و سعی نکنیم او را با تحت فشار قرار دادن تغییر دهیم. غر نزنید، عصبانی نشوید و دعوا هم نکنید. باید بپذیرید که همسر شما یک فرد درونگرا است و این ویژگی جز فطرت و ذات اوست، و کم حرفی و یا ابراز علاقه های کمش را حمل بر بی توجهی ندانید.

شیوه سوال پرسیدن خود را تغییر دهید:

افراد درونگرا معمولا نمی توانند مانند افراد برونگرا احساسات خود را به طور کامل و شفاف بیان کنند. برای مثال وقتی از همسر برون گرا سوال بپرسید که غذایم خوشمزه شده؟ او ممکن است پاسخ بدهد که بله عزیزم عالی شده مثل همیشه بی نظیر و از شما بابت پخت آن تشکر کند. اما همین سوال را یک همسر درونگرا تنها با بله پاسخ می دهد! بنابراین سعی کنید طور دیگری سوال بپرسید مثلا بپرسید نظرت راجع به غذا، لباس، مهمانی یا هر مساله دیگر چیست.

حد و مرزها را تعیین کنید:

ممکن است که همسر درونگرای شما از بودن در بعضی از جمع ها و یا رفت و آمد مداوم شما با بعضی از افراد راضی نباشد. قطعا یک همسر درونگرا نباید از همسر خود بخواهد تمام روابط اجتماعی خود را محدود کند. اما بهتر است قبل از هر مساله ای در کمال آرامش و به دور از تخریب یکدیگر حدود و مرزهایی که برایتان مهم است را با یکدیگر در میان بگذارید و راجع به آن ها صحبت کنید.

توجه به روش های کاهش استرس و بازسازی ذهن:

افراد برونگرا هنگامی که با مساله و مشکلی مواجه می شوند دوست دارند راجع به آن صحبت کنند و استرس خود را با قرار گیری در جمع دوستان کاهش دهند. اما درست نقطه مقابل افراد برونگرا هنگام مواجهه با یک چالش نیاز به تنهایی دارند تا بتوانند سازمان فکری خود را به ثبات برسانند. بنابراین زمانی که متوجه شدید ذهن همسرتان درگیر مساله ای است به او فرصت دهید تا کمی در تنهایی آرام بگیرد سپس با او صحبت کنید.

نحوه برخورد با همسر درونگرا

عشق را در رفتارهایش جست و جو کنید:

یکی از مشکلاتی که در زندگی با همسر درونگرا با آن مواجه خواهید شد آن است که همسرتان به ندرت ممکن است زبانی به شما ابراز علاقه کند و این مساله ممکن است بعد از مدتی باعث ناراحتی و سردی شما شود. اما باید این باور را در خود تقویت کنید که همین که همسرم بیش از هر کس دیگری وقتش را با شما می گذراند، خوش اخلاق است و برای برطرف کردن خواسته ها و نیازهایتان تلاش می کند و با هیچ جنس مخالف دیگری در ارتباط نیست یعنی شما را دوست دارد حتی اگر زبانی آن را بیان نمی کند.

به او زمان بدهید:

تشکیل زندگی و وارد شدن شما به عنوان یک شخص جدید به زندگی یک همسر درونگرا می تواند به مراتب برای او سخت باشد و شخص احتیاج به زمان داشته باشد تا بتواند به شما ابراز علاقه کند و راحت باشد. بنابراین اگر در روزهای نخستین زندگی مشترک خود هستید مدتی به همسر درونگرای خود زمان بدهید.

نتیجه گیری:

درون گرایی برای افراد به هیچ عنوان یک ضعف یا ایراد به حساب نمی آید و با خجالتی بودن و ضعف تفاوت دارد. بنابراین اگر در حـال زندگی با یک همسر درونگرا هستید ویژگی های رفتاری او را بپذیرید، به او فرصت دهید، اجازه دهید زمان هایی تنها باشد و سعی کنید به شیوه های مختلف و درباره مسائل مختلف با یکدیگر صحبت کنید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.


مقالات مرتبط

جواب-نه-خواستگار
چگونه به خواستگار جواب نه بدهیم؟

وقتی توی فیلم‌ها از دختری خواستگاری می‌شود، معمولا چشمانش برق می‌زند و با خوشحالی می‌گوید: «بله!» اما پاسخ همه‌ی پیشنهادهای ازدواج مثبت نیست. ممکن است شما به‌ هر دلیلی تمایل به ازدواج نداشته باشید یا خواستگار فرد مناسبی برای شما نباشد. در این مقاله راهکارهای صحیح برای دادن جواب نه به خواستگار را بررسی میکنیم

پشتیبانی حال
۲۵ / ۰۱ / ۹۸
حال- رابطه ناسالم
مدیریت رابطه ناسالم: اذیتم میکنه ولی چیکار کنم عاشقشم!

روابط در زندگی مثل یک جاده ناهموار هستند. همانطور که رابطه سالم باعث بقای شادی در زندگی می‌شود، رابطه ناسالم می‌تواند زندگی را به کاممان تلخ کند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۰ / ۰۸ / ۹۸
همسر-شكاك
راه‌های برخورد با همسر شکاک کدامند؟

عشق و اعتماد به‌هم وابسته هستند. هر کدام نباشد، یک جای زندگی می‌لنگد. شک و بی‌اعتمادی رابطه را لرزان و عشق را کم‌رنگ می‌کند. همسر شکاک می‌خواهد از موقعیتش مطمئن شود. او می‌ترسد شما را از دست بدهد. اما شک آدم‌ها را به هم نزدیک نمی‌کند. خوب است راه‌های برخورد با همسر شکاک را بدانید و برای بهتر شدن رابطه‌ تلاش کنید. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۰۹ / ۱۱ / ۹۷
روابط سمی چه روابطی هستند
رابطه عاطفی: روابط سمی چه بلایی سر زندگی ما می آورند؟

اینکه ارتباط عاشقانه جز مهمی از زندگی ماست بر هیچکس پوشیده نیست. اما روابط سمی کجای این چرخه جای می گیرند؟ گاهی در زندگی شرایطی پیش می آید که روند جلو رفتن ارتباطات شبیه، آغاز آن نیست. به خودمان می آییم و می بینیم در رابطه ای نامناسب  گرفتار شده ایم.

پشتیبانی حال
۲۶ / ۰۹ / ۹۸
بعد از شکست عشقی چه کنیم
بعد از شکست عشقی چه کنیم؟

شکست عشقی پایان دادن به چیزی است که به خاطرش زندگی کردن ارزشمند بوده است. اگر از یک رابطه عاشقانه بیرون آمده باشید، حتماً درباره این فکر کرده‌اید که چه اندازه زمان نیاز است تا شما از دوست داشتن طرف مقابلتان دست بکشید و دیگر به او و رابطه از دست رفته خودتان فکر نکنید. در حقیقت این موضوع و زمانی که برای پایان دادن واقعی به روابط وجود دارد، از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. شرایط و روحیه فرد تا حد زیادی در چگونگی بهبود وضعیت وی و کنار آمدنش با شرایط فعلی تأثیرگذار هستند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۵ / ۰۴ / ۹۸
نشانه های وخیم شدن رابطه
۲۰ نشانه وخیم شدن روابط

روابط، هسته اصلی مهم‌ترین کارهایی هستند که ما به عنوان یک انسان انجام می‌دهیم. در واقع روابط نحوه مشارکت‌ با خانواده‌ها، سازمان‌ها و جوامع را تشکیل می‌دهند. همه روابط شخصی و حرفه‌ای، فراز و نشیب‌هایی را تجربه می‌کنند. گاهی در طول یک رابطه آنقدر همه‌ چیز خوب است که حس می‌کنید حتی می‌توانید ذهن یکدیگر را بخوانید. اما گاهی هم با دوره‌هایی چالش برانگیز مواجه می‌شوید که به نظر می‌رسد کیلومترها از هم فاصله دارید! هر رابطه سالمی هم در مواقعی با چنین چالش‌هایی مواجه می‌شود.

سارا صاحبی
۲۲ / ۱۰ / ۰۰