haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

نحوه برخورد با همسر درونگرا چگونه است؟

پشتیبانی حال
نحوه برخورد با همسر درونگرا
۰۹ تیر

در این بخش قصد داریم راهکارهایی به شما ارائه دهیم تا نحوه برخورد با همسر درونگرا را بهتر بیاموزید. درونگرا یا برونگرا بودن از جمله مهم ترین فاکتورهایی است که قبل از انتخاب شریک زندگیتان باید در خود و طرف مقابل بررسی کنید. اختلاف رفتاری در این مساله می تواند در زندگی بسیار مخرب باشد و حتی باعث جدایی بشود. افراد برونگرا احساسات و افکار خود را به راحتی بیان می کنند و در جمع بودن را دوست دارند، برخلاف افراد درونگرا که سکوت و بودن در جمع های بسیار صمیمی مانند خانواده را ترجیح داده و بیان احساسات برایشان سخت است. ممکن است درونگرا بودن همسرتان را حمل بر بی توجهی بدانید و چون همسرتان به شما ابراز علاقه نمی کند و یا زیاد با شما وارد صحبت نمی شود فکر کنید به شما علاقه مند نیست.

نحوه برخورد با همسر درونگرا:

تفاوت های او را بپذیرید:

اولین گام برای داشتن برخورد مناسب با همسر درونگرا آن است که تفاوت های رفتاری او را بپذیریم و سعی نکنیم او را با تحت فشار قرار دادن تغییر دهیم. غر نزنید، عصبانی نشوید و دعوا هم نکنید. باید بپذیرید که همسر شما یک فرد درونگرا است و این ویژگی جز فطرت و ذات اوست، و کم حرفی و یا ابراز علاقه های کمش را حمل بر بی توجهی ندانید.

شیوه سوال پرسیدن خود را تغییر دهید:

افراد درونگرا معمولا نمی توانند مانند افراد برونگرا احساسات خود را به طور کامل و شفاف بیان کنند. برای مثال وقتی از همسر برون گرا سوال بپرسید که غذایم خوشمزه شده؟ او ممکن است پاسخ بدهد که بله عزیزم عالی شده مثل همیشه بی نظیر و از شما بابت پخت آن تشکر کند. اما همین سوال را یک همسر درونگرا تنها با بله پاسخ می دهد! بنابراین سعی کنید طور دیگری سوال بپرسید مثلا بپرسید نظرت راجع به غذا، لباس، مهمانی یا هر مساله دیگر چیست.

حد و مرزها را تعیین کنید:

ممکن است که همسر درونگرای شما از بودن در بعضی از جمع ها و یا رفت و آمد مداوم شما با بعضی از افراد راضی نباشد. قطعا یک همسر درونگرا نباید از همسر خود بخواهد تمام روابط اجتماعی خود را محدود کند. اما بهتر است قبل از هر مساله ای در کمال آرامش و به دور از تخریب یکدیگر حدود و مرزهایی که برایتان مهم است را با یکدیگر در میان بگذارید و راجع به آن ها صحبت کنید.

توجه به روش های کاهش استرس و بازسازی ذهن:

افراد برونگرا هنگامی که با مساله و مشکلی مواجه می شوند دوست دارند راجع به آن صحبت کنند و استرس خود را با قرار گیری در جمع دوستان کاهش دهند. اما درست نقطه مقابل افراد برونگرا هنگام مواجهه با یک چالش نیاز به تنهایی دارند تا بتوانند سازمان فکری خود را به ثبات برسانند. بنابراین زمانی که متوجه شدید ذهن همسرتان درگیر مساله ای است به او فرصت دهید تا کمی در تنهایی آرام بگیرد سپس با او صحبت کنید.

نحوه برخورد با همسر درونگرا

عشق را در رفتارهایش جست و جو کنید:

یکی از مشکلاتی که در زندگی با همسر درونگرا با آن مواجه خواهید شد آن است که همسرتان به ندرت ممکن است زبانی به شما ابراز علاقه کند و این مساله ممکن است بعد از مدتی باعث ناراحتی و سردی شما شود. اما باید این باور را در خود تقویت کنید که همین که همسرم بیش از هر کس دیگری وقتش را با شما می گذراند، خوش اخلاق است و برای برطرف کردن خواسته ها و نیازهایتان تلاش می کند و با هیچ جنس مخالف دیگری در ارتباط نیست یعنی شما را دوست دارد حتی اگر زبانی آن را بیان نمی کند.

به او زمان بدهید:

تشکیل زندگی و وارد شدن شما به عنوان یک شخص جدید به زندگی یک همسر درونگرا می تواند به مراتب برای او سخت باشد و شخص احتیاج به زمان داشته باشد تا بتواند به شما ابراز علاقه کند و راحت باشد. بنابراین اگر در روزهای نخستین زندگی مشترک خود هستید مدتی به همسر درونگرای خود زمان بدهید.

نتیجه گیری:

درون گرایی برای افراد به هیچ عنوان یک ضعف یا ایراد به حساب نمی آید و با خجالتی بودن و ضعف تفاوت دارد. بنابراین اگر در حـال زندگی با یک همسر درونگرا هستید ویژگی های رفتاری او را بپذیرید، به او فرصت دهید، اجازه دهید زمان هایی تنها باشد و سعی کنید به شیوه های مختلف و درباره مسائل مختلف با یکدیگر صحبت کنید.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید.یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.


مقالات مرتبط

چطور از بروز بحث جلوگیری کنیم؟
چطور از بروز بحث و جدل با افراد مهم زندگی جلوگیری کنیم؟

[embed]https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/11/video.mp4[/embed]

پشتیبانی حال
۰۹ / ۰۹ / ۹۸
غر زدن
علت غر زدن در زنان و مردان و روش های کنترل آن

چرا هرگز سطل زباله را بیرون نمی‌گذاری؟ کی قرار است کمی با هم وقت بگذرانیم؟ چرا نمی‌توانی ظرف‌ها را در ماشین ظرفشویی بچینی؟ همیشه خرد کردن گوشت با منه! این جمله‌ها برای شما آشنا هستند؟ اگر این جمله‌ها زیاد توسط شما به زبان می‌آیند، احتمالا از افرادی هستید که همیشه غر می‌زنید. واژه غر زدن در زبان فارسی به معنی زیر لب و با خشم سخن گفتن است. در فرهنگ لغت وبستر هم به تحریک کردن یا سرزنش و اصرار مداوم تعریف می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مشکلات غر مداوم این است که معمولا اثرگذار نیست و به ندرت آن‌چه که فرد در حین غر زدن می‌خواهد، به دست می‌آورد. اگر از این کار خسته شده‌اید و می‌خواهید علت غر زدن در خود یا همسرتان را شناسایی کنید، از روان شناس انلاین حال کمک بگیرید.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۰۳ / ۰۰
راه‌های تبدیل عشق یکطرفه به دوطرفه
مدیریت رابطه عاطفی: ۵ روش برای رهایی از عشق یک طرفه

زمانی که عاشق می‌شوید مغزتان مواد شیمیایی خاصی تولید میکند که باعث احساس مسرت و خوشحالی زیاد است. اگر این احساس دو طرفه باشد این سرخوشی حـال شما را خوب می‌کند، اما اگر احساس کنید درگیر احساسی به نام عشق یک طرفه شده‌اید، دیگر اوضاع خبری از حس خوب و سرخوشی نیست. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۸ / ۰۷ / ۹۸
حال-بازگشت به رابطه قبلی راه درستی است
مدیریت روابط عاطفی: بازگشت به رابطه قبلی درست است؟

برای اکثر افراد گذشتن از یک رابطه سخت است به ویژه زمانی که مدت زمان با هم بودنشان به چندین سال می‌رسد. با این حـال همیشه دلایلی وجود دارند که تحمل یک رابطه را دشوار می‌کنند. طوری که ممکن است تصمیم بگیرید به آن خاتمه دهید. قبل از اینکه بگوییم بازگشت به رابطه قبلیبازگشت به رابطه قبلی کار درستی است یا اشتباه؛ بهتر است ببینیم؛ چرا از رابطه خارج شده‌ایم؟

پشتیبانی حال
۰۶ / ۰۹ / ۹۸
آشتي-بعد-از-دعوا
بعد از دعوا با همسر چه کنیم؟

دعوا کردن زوج‌ها اتفاق عجیبی نیست. هر قدر همسرتان را دوست داشته باشید و رابطه‌تان گرم باشد، باز هم اختلاف نظر و بعد داد و دعوا پیش می‌آید. دعوا کردن با همسر می‌تواند باعث محکم شدن رابطه یا دور شدن آدم‌ها از همدیگر بشود. آن‌چه مهم به‌نظر می‌رسد، رفتار زن و شوهرها بعد از دعواست. دلخوری‌ها را می‌شود به فرصتی برای ترمیم رابطه تبدیل کرد. ببینیم بعد از دعوا با همسر باید چه کار کنیم تا رابطه‌مان در درازمدت آسیب نبیند.

پشتیبانی حال
۱۰ / ۱۱ / ۹۷
عشق مجازی چیست و آیا قابل اعتماد است؟
ارتباط عاطفی: عشق مجازی چیست و آیا قابل اعتماد است؟

زندگی مدرن باعث شده که اشکال جدیدی از روابط عاطفی در جامعه به وجود آید که پیش از آن وجود نداشت و در نتیجه درباره‌شان سردرگمی و ابهامات زیادی وجود دارد؛ دوستی میان دختران و پسران، ازدواح سفید، رابطه عاطفی مجازی و غیره از جمله این موارد هستند. در این مطلب قصد داریم به بحث رابطه یا عشق مجازی بپردازیم.

پشتیبانی حال
۲۳ / ۱۰ / ۹۸