haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مزایای مشاوره آنلاین در برابر مشاوره حضوری

پشتیبانی حال
مزایای-مشاوره_آنلاین
۲۰ فروردین

مقاله ی زیر خلاصه ای از جدیدترین تحقیقات و بررسی های انجام شده بر روی اثربخشی درمان با مشاوره آنلاین است و اینکه این روش چگونه به کاربران کمک می کند تا بر چالش های سلامت روانی خود فایق آیند و زندگی شادتری داشته باشند.

تحقیقی درباره درمان با مشاوره آنلاین

روان درمانی سنتی در طول قرن 19 میلادی پا به عرصه ظهور گذاشته است و اینک فواید آن کاملا ثابت شده و بر کسی پوشیده نیست. مطالعات زیادی در طول چند دهه درباره این روش از درمان انجام شده و ده ها تحقیق و مطالعه، فواید آن را تایید نموده است. با این حال، درمان با مشاوره آنلاین به تازگی پا به عرصه وجود گذاشته است و تحقیقات و بررسی ها برای درستی آن و تاثیرات آن با کمک تکنولوژی های امروزی، تازه شروع شده اند.
ما در ارائه روش های نوین و به روز که با تازه ترین هنجارها و ناهنجاری های مداخله کننده در زندگی بشر و تغییرات ناشی از آنها، هماهنگ بوده و در استفاده از به روزترین متدهای علمی، پیشگام هستیم. برای همین، نه تنها بررسی چراها و چگونگی های روان درمانی ضروری است، بلکه ما برای رسیدن به نتایج بهتر با متخصصان و محققانی همکاری می کنیم تا بدانیم روش درمان با مشاوره آنلاین برای چه کسانی سودمند است.
بخش های زیر خلاصه ای است از جدیدترین تحقیقات و بررسی های انجام شده بر روی اثربخشی درمان با مشاوره آنلاین و اینکه این روش چگونه به کاربران کمک می کند تا بر چالش های سلامت روانی خود فایق آیند و زندگی شادتری داشته باشند.

 

مزایای درمان با مشاوره آنلاین

موجی از علاقه و استقبال به درمان با مشاوره آنلاین در جامعه علمی و تحقیقی دنیا شکل گرفته است که روز به روز درحال افزایش است. ما نیز این مطالعات و منابع را با اضافه شدن مطالعات جدید، به روز رسانی خواهیم کرد. اکثریت یافته ها از این مطالعات نشان می دهد که درمان با مشاوره آنلاین، نشانه های بیماری های روانی و ذهنی را کاهش می دهد و به کاربران کمک می کند تا کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.

 

مقایسه درمان با مشاوره ی آنلاین با روش های درمان سنتی

درمان با مشاوره آنلاین در تلاش برای انتقال پویایی و صراحتی که در درمان های سنتی و رو در رو وجود دارد، نیست. با این حال، نتایج بدست آمده از مطالعات و بررسی های اخیر نشان می دهد که درمان با مشاوره آنلاین برای بسیاری از مردم می تواند مفید باشد. با همکاری یک محقق دانشگاه کلمبیا، یک مقاله تاثیر گذار به چاپ رسیده است. این بررسی یکی از اولین مقایسه های درمان با مشاوره ی آنلاین با درمان به روش خشت و ملات (منظور روش هایی است که در آن اینترنت و تکنولوژی امروزی هیچ استفاده ای ندارند و درمان به روش سنتی در آنها انجام می شود) بود که در مجله پزشکی  معتبری به چاپ رسید. این مقایسه نشان داد که این روش به شدت مفید و موثر بوده و قابل قیاس با روش های درمان سنتی است. حتی مزایای مشاوره آنلاین در برخی پارامترها مانند قابل دسترس بودن و قیمت مناسب، نسبت به روش درمان سنتی رضایت بیشتری ایجاد کرده است.

 • اثر بخشی: بر اساس مطالعه یک مجله پزشکی معتبر میزان اثربخشی مشاوره آنلاین 80% بیشتر از روش درمان سنتی بوده است.
 • توان مالی: از نظر مالی نیز مشاوره ی آنلاین را ارزان تر از روش درمان های سنتی دانسته اند.
 • راحتی: 98% گفته اند که مشاوره آنلاین راحت تر از درمان سنتی است.

درمان آنلاین چگونه سلامت روانی را بهبود می بخشد؟

با محققان زیادی  درباره چگونگی کاهش علائم اضطراب و افسردگی توسط پیام رسانی و گفتار درمانی همکاریهایی صورت گرفت. نتایج این مطالعه به مدیریت محققی از دانشگاه کلمبیا مطابق زیر جمع بندی شده است.

در مطالعه دیگری که با همکاری دانشگاه کلمبیا درباره کارآیی درمان اضطراب و افسردگی انجام شد که در آن عده ی زیادی مورد بررسی قرار گرفتند، مشخص شد که مشاوره ی آنلاین می تواند نحوه برخورد مردم با افسردگی و اختلالات اضطرابی را بهبود بخشد. این مراجعین پس از هر دو دوره کوتاه مدت 1 تا 2 ماهه و دوره بلند مدت 3 تا 4 ماهه بهبود چشمگیری را تجربه کردند.

مشاوره ی آنلاین چگونه سلامت روانی را بهبود بخشیده و بهره وری کارکنان را افزایش می دهد؟

مشاوره آنلاین روانشناسی تواند به کارآیی بیشتر شما در محل کار کمک کند. اینکه کار کمتری انجام دهید و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید. شرکت کنندگان در مطالعه، در مورد علائم بهبود و بهره وری محل کار، مزایای زیر را تجربه کردند:

 •  میزان بهره وری در کار 36% افزایش یافت.
 • تاثیر علائم خارجی روی عملکرد 39% کاهش داشت.
 • افراد 50% کمتر ساعات کار را از دست دادند.
 • با نگرانی کمتری به خواب رفتند.
 • در مواجهه با مشکلات توانایی بیشتری از خود نشان دادند.
 • احساس خوشحالی و خرسندی بیشتری داشتند.

ما به دنبال پیشرفت های علمی بزرگ و تحول در گسترش روان درمانی هستیم.

 

تیم کارشناسی سامانه مشاور آنلاین «حال» می‌تواند شما را با یک کلیک به مشاور وصل کند. ما در «حال» باور داریم حق هر کسی‌ست که امکان مشاوره‌ی امن، راحت و با قیمت مناسب را داشته باشد.
اگر شما هم می‌خواهید از شر فکرهای آزاردهنده و مشکلات فکری راحت شوید، همین الان اپلیکیشن موبایل را نصب کنید. یا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنید و به یکی از مشاوران آنلاین «حال»‌ وصل شوید.
همین حالا مشاوره را شروع کنید

 

مقالات مرتبط

درمان-حمله-پانیک
راهكارهای عملی درمان حمله پانیک

هریک از ما احتمالا در طول عمرمان یک یا دوبار گرفتار حمله پانیک شده‌ایم اما برخی افراد به دفعات بیشتر دچار این نوع حمله شده و گرفتار آن هستند. از این رو، برخی  راه‌های کنترل و شیوه‌های درمان به این افراد کمک بسزایی خواهد کرد.پزشکان به طور کلی، این افراد را با کمک روان‌درمانی و تجویز دارو درمان می‌کنند. هرکدام از این راه‌ها به زمان نیاز دارد اما وقتی افراد به طور مداوم و از روی برنامه پیگیر درمان شوند، از آرامش خاطر برخوردار شده و تقریبا هیچگونه مشکل ابدی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۱۶ / ۱۱ / ۹۷
چطور جلوی حسادت رو بگیریم؟

شما ممکن است مستعد حسادت به موفقیت دیگران باشید و هنگامی که حسادت می کنید احساس بدتری نسبت به خود داشته باشید. به همین دلیل مهم است که به دستاوردهای دیگران جور دیگری نگاه کنید . نه تنها رفتاری ناسالم است که اجازه دهید اعتماد به نفس شما با آنچه که دیگران انجام می دهند پائین بیاید، بلکه بی فایده است که به موفقیت های دیگران حسادت کند. (بیشتر…)

پشتیبانی حال
۲۵ / ۰۶ / ۹۷
نياز-به-روانپزشک
۱۰ علامت مهم نياز به روانپزشک

خیلی‌ها تصور می‌کنند بیماری‌های ذهنی برای دیگران اتفاق می‌افتند و این طور مشکلات خیلی نادرند. درحالی‌که آمارها نشان می‌دهد افراد بسیار زیادی به اختلال‌های ذهنی مبتلا هستند. اگر خودتان یا یکی از نزدیکان شما اختلال و مشکلات ذهنی و عاطفی دارد، نگران نشوید؛ چون می‌توانید مراجعه به روانپزشک را امتحان کنید. بیماری‌های ذهنی در فکر یا رفتار فرد رخ می‌دهند و باعث می‌شوند در زندگی روزمره‌اش دچار مشکل شود. بعضی از این بیماری‌ها متداول‌ترند، مثل افسردگی، اختلال دوقطبی یا شیزوفرنی. علت این بیماری‌ها ممکن است استرس‌های محیطی، ژنتیک، عدم تعادل مواد بیوشیمیایی در مغز یا ترکیبی از این‌ها باشد. اگر نشانه‌های اختلال‌های ذهنی را احساس می‌کنید، به روانپزشک یا روانشناس آنلاین نیاز دارید. ببینیم این نشانه‌ها کدامند.

پشتیبانی حال
۱۴ / ۱۱ / ۹۷
مثبت اندیشی
به جنگ مشکلات رویم، با سلاح مثبت اندیشی

ذهن‌های مثبت قدرتمندتر هستند و اراده و تمایل بیشتری به انجام فعالیت‌های مفید دارند. شاید همیشه اتفاقات و روزگار بر وفق مرادمان نباشد ولی میتوانیم با کمی تلاش و اجرای تکنیک‌های ساده مثبت اندیشی اوضاع را کمی بهبود دهیم.

پشتیبانی حال
۱۱ / ۰۶ / ۹۸
با ترس هامون چه کنیم؟ تجربه کردن احساساتی مثل صدمه دیدن، پس زده شدن، ناامیدی و... موارد غیرعادی ای نیستن و نباید ازشون فرار کرد. همین احساسات هستن که ما رو پخته میکنن و به افکار و آینده ما شکل میدن‌. شما از چی میترسین؟ برای مقابله با ترستون چیکار کردین؟
چطور بر ترس هامون غلبه کنیم؟

[video width="1366" height="768" mp4="https://haal.ir/wp-content/uploads/2019/11/ترس-هامون-چه-کنیم.mp4"][/video]

پشتیبانی حال
۱۴ / ۰۸ / ۹۸
راهکارهایی که به کاهش استرس کمک می کنند

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چطور روزم را بدون استرس شروع کنم؟ این روزها استرس بخش جدایی ناپذیری از زندگی انسان‌ها و کاهش استرس یک چالش مهم تلقی می‌شود و امکان لذت بردن از زندگی را کم می‌کند. فشار زیاد کار، مشکلات زندگی، نداشتن استراحت و تفریح کاری، استفاده دائمی از وسایل الکترونیکی، تغییر عادات غذایی و... از جمله مواردی هستند که استرس را به یکی از اصلی‌ترین تهدیدهای زندگی تبدیل کرده‌اند.

سارا صاحبی
۱۹ / ۱۰ / ۹۹

3 دیدگاه

 • سلام من ۲۷ سالمه و چند وقته مشکل وسواس فکری دارم همش احساس میکنم میخوام ب خودمو همسرم آسیب بزنم خیلی میترسم لطفا کمکم کنید بدون دارو درمان بشم خودمم میدونم فقط فکره ولی باز اذیت میشم

  • سلام، دوست من پیشنهاد میدم با نصب اپلیکیشن حال با یکی از مشاورین ما ارتباط بگیرید. ایشون راهنماییتون میکنن.

 • تشکر میکنم بابت جنین مقاله پربار و قوی ای